• 729
  genç gökhan gönül’ü iyi bir bek yapan önemli özelliklerinden biri çok iyi ters kademeye girebilmesiydi. yavaşlığından şikayet edilse de mariano da iyi bir ters kademeciydi mesela.

  saracchi kardeşimizde de bu özellik iyi bir şekilde var. üstelik kısa boyuna rağmen iyi sıçrayıp hava topuna çıkıyor ve rakibi bozuyor.

  sert müdahalelerini biraz daha temiz yapsa ve ortalalarını bir tık geliştirse elit seviye bir bek olur.

  şu haliyle bile harika bir bek oyuncusu. kemik gibi namussuz.
 • 731
  kiralık oyuncudur. hani kiralık oyuncu fayda sağlamıyor diyoruz ya. seri de kiralıktı. bu yaz kapısında yattık. geçen sezon faydalı oldu. daha da faydalı olurdu ama yarım sezon selçuk inan'ın falan arkasında bekledi.

  velhasıl kiralık oyuncu kötü safsatasını kim çıkardıysa melo, denayer, nagatomo, onyekuru, luyindama, seri, lemina, saracchi, andone ve nzonzi'ye baksın. iclerinden fayda sağlayamadığımız bi 2,5 milyon eu verip bonservisini alabileceğimiz nzonzi. onu da yönetemedik. andone 2 kere sahada ayağını ve belki de kariyerini bıraktı. lemina sakat değilken takımın en iyisiydi ama dikkat etmek gerek sakatlığı bilinen bir mevzuydu alınırken. ha bi de emre mor var ki o tam ya tutarsa transferiydi.

  sadece geçen sezonki başarısızlığı örtmenin bahanesi bu. kiralık transferlerdeki başarı yüzdesini normal transferlerde tuttursak mali açıdan bu gün bu durumda olmazdık.

  e şimdi soruyorum fatih terim'e, bu sezon neden fayda sağlayamıyoruz diyip kiralık oyuncu transferi istemedin? tarihin en güçlü kadrolarından birini mundar etmenin bahanesi olarak kullandığından olabilir mi acaba?
 • 732
  aslında galatasaray kariyeri üç bölümden oluşuyor.

  geldiği ilk dönem yaldır yaldır giden, topla ilişiği pek iyi olmayan (yetenekleri kısıtlı olduğundan değil bu), ciğeriyle oynayan futbolcuydu. çok iyiydi bu dönem. ilaç olmuştu takıma.

  konya maçında* yine deli dana gibi giderken adelesi attı. sakatlık sonrası eskisi gibi bindirmelere dayalı oynamıyordu ama zekasıyla oynamaya da pek alışık olmadığı için hiç iyi olmamıştı dönüşü. üstüne pandemi falan derken 19-20 sezonunu çok kötü kapattı takımla beraber.

  ama ders çıkarmış olacak ki 20-21 sezonuna ilk geldiği dönemden bambaşka bir profille başladı.
  bu sene daha az efora dayalı oynuyor ama teknik becerisiyle ön plana çıkıyor oyunun hücum kısmında. savunmada da hiç sinmiyor hatta çoğu bek oyuncusuna göre sert. geçiş savunmasında da çok fazla önde kalmadığı için çok iyi karşılıyor rakibi. hava toplarını da bayağı geliştirmiş eklemek lazım.

  6-7 milyon euro'ya alabileceğimiz çok iyi futbolcu. ama malum euro kuru :(