• 514
  keşke tapusu bizde olsa.
  bu kadar tempolu bir futbolcun varsa rahatlıkla sol kanatta iç oyuncusu kullanırsın.
  sanırım sağ kanada da omar elabdellaoui'yi aldık. o da tempolu bir adam. bu iki oyuncu ile rahatlıkla 3-5-2 oynanacağı gib, 4-4-2'yi de mükemmel oynarsın.

  herkesin dilinde mariano mükemmel top dağıtıyor, sağ kanattan oyun kuruyor lafı var. kurmasın kardeşim. gerek yok. takımın temposunu belirleyen en önemli oyuncular 2 tane bektir. ben o bölgede tempolu ve ayağı da biraz düzgün adam istiyorum. son haftalarda attığımız gollerde saracchi'nin katkısı yüksek.

  kimse merak etmesin elimizde emin ve marcao var. taş gibi top çıkaran oyuncular. bekten oyun kurmaya ihtiyacımız yok. türkiye ligi'nin seviyesi ne ki amk... tempo yapıp baskı kurarsan elindeki adamların defosu ortaya çıkmaz. aynı 19/20 futbol sezonunun ilk yarısında türk futbolseveri seri'nin değerini nasıl anlamadıysa şimdi de saracchi'yi anlamıyor. adamın yaptığı 3 pas hatası göze batıyor. bu kadar durağan, mıymıntı hücum aksiyonların olursa her futbolcu pas hatası yapar.

  saracchi temposu ile rakip beklerin ciğerini söküyor. resmen epl seviyesinde fizik kondisyonu var. takımın nefret edileni belhanda ama ben olsam sol içte belhanda'yı oynatırım. inanın hücum aksiyonlarında çok fark yaratır.
 • 515
  memleketi sağolsun futbola sadece iş olarak değil büyük bir tutkuyla bakan oyuncumuz.

  sözlükte unutanlar var ama sadece 22 yaşında bu arkadaş, biz alt yapıdan 20 yaşında oyuncu çıkardığımızda daha genç oynayacak öğrenecek diyoruz, pandemi süreci hariç 3 ay oynayan 22 yaşında oyuncunun burada nasıl yerin dibine sokulduğunu hep birlikte görük, okuduk.

  alex telles bize tam 22 yaşında geldi, 2 sene doğru düzgün oynamadan ve birçok maçta defansif yetenekleri çok kötü denerek en son portonun yolunu tuttu. şu an dünyada ilk 5 hücüm beki arasına rahatlıkla girer ve ekstra olarak duran topları çok etkili kullanıyor. saracchi'nin hikayesi birebir telles'e benzer demiyorum, ama bu yaşta bu enerji, bu futbol aşkı, bu mucadele ile bize çok güzel bonservisler kazandırabilir. 27 yaşındaki telles için 50-60 milyon eurolar konuşuluyorken hadi biz porto değiliz ama 5-6 milyona alınabilirse zarar edilmesi imkansız ve yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

  altyapıdan çıkan oyunculara söylediğimiz gibi arkadaşlar, yetenekli, genç, heyecanlı futbolcu. üstelik pasaportuda para kazandırmaya çok müsait*

  kıssadan hisse: sabretmeliyiz.
 • 517
  galatasaray'a güzel bir aydınlanma yaşatabilecek oyuncu.

  hem kendisi, hem de marcao gibi ayakları iyi-solak, luyindama gibi hızlı ve güçlü oyuncular varken iyi bir 3'lü savunma oynayabiliriz.

  -------emin-luyindama-marcao-------
  x---------------------------------------saracchi

  x yerine omar olabilir mi? olabilir.

  gönül achraf hakimi ister tabi ama hayat hain n'apacaksın.

  ortayı seri ve bir transfer ile kapatıp, önlerine de akbaba-soso ile makul bir 3-4-3 oynayabiliriz.
 • 519
  5 temmuz 2020 galatasaray trabzonspor maçında hakkındaki kötü düşünceleri yok etmek için iyi bir fırsat olacak. çünkü; önünde defansa fazla gelmeyen ve arkasındaki bekle pas alışverişinde bulunmayan onyekuru ile değil onyekuru'dan önce uyum içinde oynadığı, rahat rahat bindirme yapmasını sağlayan ömer bayram'la oynayacak. ancak seneye bizimle olması için bazı dengesiz hareketlerinden vazgeçmesi lazım.
 • 521
  fatih terim yönetimindeki takımımız son üç yıldır ağırlıklı olarak dörtlü defans oynuyor. 25 yıldır tanıdığımız fatih terim kadro sorunları veya rakip takımdan kaynaklanan bir zorunluluk olmadıkça dörtlü defans oynamayı tercih ediyor. durum böyleyken üçlü defans kurguları içinde saracchi'ye galatasaray'da rol biçmek pek gerçekçi görünmüyor, öncelikle.

  henüz 22 yaşında, solak, hızlı, çok koşan ve teknik açıdan yetenekli bir oyuncu. bu açılardan çok değerli bir potansiyeli olan bir oyuncu, özellikle oyunun hücum yönü ile bağlantılı roller içinde.

  bununla birlikte çelimsiz ve ikili mücadelede güçsüz bir oyuncu. bu handikapı türkiye süper liginde bir savunma oyuncusu olarak oynaması yönünde sorunlar yaratıyor çünkü ligimiz fizik mücadelenin ön planda olduğu bir lig; futbolcuların çok faul yaptığı, sert ve hatta yeri gelince pis oynadığı bir lig. ülkemizdeki düzen de buna izin veriyor. hele de söz konusu galatasaray olunca sözde rakibimiz olacak takımların bize yönelik kıskançlıktan kafayı yediği ve futbolu yöneten kurumları kontrol altında tuttuğu mevcut ortamda hakemler bize karşı yapılan faullere çok umursamaz davranırken bizim yaptığımız kitaba uygun olmayan en küçük pozisyonda bize karşı çok acımasız davranıyorlar.

  puan kaybı yaşayarak şampiyonluk yarışında geriye düştüğümüz 14 haziran 2020 çaykur rizespor galatasaray maçında içinde sarrachi'nin olduğu pozisyonlarda yukarıda belirttiğim oyuncunun güçsüzlüğü ve hakemlerin aleyhimize kararlarının birleşimi ile goller yedik ve 21 haziran 2020 galatasaray gaziantep fk maçında pozisyonlar verdik.

  diğer taraftan oyuncu, oyunun hücum yönündeki yetenekleri ile pozisyonlar ve pozisyon fırsatları yaratmamıza neden oldu.

  tüm bunları birlikte göz önüne aldığımızda dörtlü defansın sol tarafı için düşünülüyorsa saracchi'nin kendisinin birincil görev tanımı olan savunma yapma tarafında daha iyi olabilmesi için güçlenmesi gerek. hemen hemen kendisi kadar, hatta belki daha bile kısa, boyu olan yuto nagatomo boyuna rağmen çok güçlü bir futbolcu olduğu için oyunun savunma yönünde çok başarılıydı. umarım saracchi nagatomo'yu kendine örnek alır savunmasını geliştirebilmek için.

  saracchi bir orta saha iç oyuncusuna evrilebilir mi? evrilirse takımımıza yararlı olur mu? bunlar yanıtlaması o kadar da kolay olmayan sorular. evet çok genç ve yetenekli olduğu için teorik olarak mümkün ama yine de defansif orta sahalarla mücadele edebilmek için güçlenmesi gerek çünkü hücumcu kanatlardan daha da çok sert oynama ve faul yapma potansiyelleri var orta sahaların.

  sonuç: potansiyeli yüksek, yetenekli ama güçlenmesi gereken solak genç oyuncu.

  düzenleme: tyler, doğru bir noktaya değinerek, "çok fazla güçlenme çalışmasının hızını kaybetmesi sonucuna yol açabileceği" uyarısını yaptı. bu açıdan bakınca, aşırıya kaçmadan, hızını koruyacak belli bir ölçü ve denge içinde güçlenmeli. ama nagatomo gibi olmasını beklemememiz gereken başka değerli özellikleri olan oyuncu.