• 957
  2020/2021 transfer sezonunda fenerbahçe'nin tranfer öznesi olacak oyuncu.

  başkanları; ligi tanıyan, hızlı kanat oyuncuları almak istiyoruz dedi geçen gün; bu profile uyan 2-3 tane oyuncu var. bunlardan biri de trezeguet. hem malum başkan, 100 kişilik oyuncu havuzu olduğunu söylemişti, bu havuzu fatih terim'in beğendiği oyuncuların oluşturduğunu bilmeyen kalmadı zaten.

  onyekuru'nun durumuna bağlı olarak galatasaray da bu topa girebilir. trezeguet'in kendini fatih terim'e beğendirmek için galatasaray maçlarında ağzıyla kuş tutmaya çalıştığına şahit olmuştuk.

  ben, jens petter hauge diyorum. 1 milyon euro'ya alınabilir. scout ekibi o paraya daha komple paket oyuncu bulabilirse göreve davey ediyorum, bulamazsa ben oyuncuyu önerip kenara çekildim. bekleyelim zaman ne gösterecek diyorum.
  elin kiralık oyuncusu ile lige girmeye doyamadık.
 • 959
  mbaye diagne'nin takımda kalması halinde, transferi daha mantıklı hale gelebilecek oyuncu; daha önceki uyumları malum. söylendiği gibi caner erkin de (şahsen istemesem de) takıma dahil olursa, hücumda ortaları iyi bitirecek falcao - diagne hattı ligi rahatlıkla sürklase eder. takım savunması ne durumda olur bilemem ama. muhtemelen çok atar, çok yeriz.
 • 960
  hiç istemiyordum kendisini diagne ile beraber düşünüldüğü zaman. hatırlarsanız ilk trezeguet oldu dendi sonra iptal oldu, son gün diagne alındı. fatih hocanın trezeguet'i çok istediğini aksine diagne'yi istemediğini medyadan duyuyoruz. ikisi bir araya geldiği zaman güzel görüntüler izleyebiliriz.

  fenerbahçe'nin teklif yapacağı kesin. hatta onyekuru ile beraber. ali koç bey 2 hızlı kanat istiyoruz demişti. garry gönderilip ikisini bile almaya çalışabilirler.

  aynısını bence biz de istiyoruz. onyekuru ve trezeguet. onyekuru olmassa ki bence olmayacak artık. kiralik bruma ve trezeguet olabilir bu sefer. oyuncu satılamassa kiralık olacak yine.

  başlangıçta kendisini hiç istemezdim demiştim ama premier lig görmüş bir trezeguet'i hepimiz isteriz sanırım.

  edit: menajeri dolayısıyla avantajlı taraf biz oluruz büyük ihtimal. verilecek para da çok önemli. 2 milyon kadar alıyordu hatırladığım kadarıyla. bizden de bu paraya yakın istemişti.
 • 961
  emre belözü'nün salça olduğu konuşulan, sağ kanatta forma giyen mısırli oyuncu. ben sağda sekidika' dan da umutluyum. diagne'nin ne yapılacağına bakilip bence ona göre trezeguet hamlesini yapmaliyiz. sadece falcao'ya bel bağlanamiyor bunu anladik. diagne gidecekse bence trezeguet için de çok yükselmeye değmeyecektir. aston villa'da vasat bir performans sergiledi. bazı maçlarda iyiydi. izledigim bir cok macta ise silikti maalesef. bizim de akibetimiz benzer olabilir. kasımpaşa'da hem cagne hem trezeguet nasıl o kadar coştular anlaşılır şey değil.
 • 962
  takımımıza transfer olursa solda o, sağda sekidika oynayabilir. ben şahsen isterim. premier lig görmüş bir trezeguet bize çok katkı verebilir. onyekuru'nun geleceği meçhul. sofyan da gidici diye düşünüyorum. kalsa bile artık kanat olarak değil forvet arkası olarak faydalanmalıyız sofyan'dan. emre kılınç da var sağ taraf için. trezeguet'nin takıma katılması rotasyon açısından da elimizi rahatlatır, gerektiğinde sağda da oynayabiliyor çünkü.
 • 963
  eğer onyekuru'nun yerine direkt olarak kadroya katılacaksa 2019-2020 sezonunun başında babel & feghouli kanatlarıyla yaşadığımız sıkıntıların benzerini yaşayacağımızı düşündüğüm oyuncu. planlamayı topa sahip olma oyununa göre yapsak da savunma arkasına sarkabilen, süratli oyunculara da ihtiyacımız var. bir kenarda trezeguet, diğer kenarda da feghouli veya emre kılınç oynasa çok statik bir takım oluruz. bu isim onyekuru olur veya olmaz ama o tarz bir oyuncuya da ihtiyacımız var, takım kurgusundan ve oyun anlayışından bağımsız.
 • 966
  galatasay futbol takımının fatih terimle beraber 3. ve 4. dönemindeki en güçlü oyunlarına bakarsak, 2011-2012 sezonu ve 2019-2020 sezonunun ikinci yarısındaki 8 maçlık seriyi söyleyebiliriz. bu iki oyunun da kanatlarında hızlı oyuncular yerine al veri yapabilen, pas istasyonu olan kanat oyuncuları vardı. ha keza türkiye tarihinin en iyi takımı olan 96-2000 arasındaki galatasay futbol takımında da hızlı kanat oyuncusu yoktu. oyunu açmak için ya da farkı açmak için kullanılan oyuncular vardı.

  yani burada çoğu başlıkta gördüğümüz gibi iyi ve güçlü oyun için hızlı bir kanat oyuncusuna ihtiyacımız yok.

  başlık sahibi trezeguet'e gelirsek, dar alanda da çalım atabilme özelliği olan bir oyuncu. üstelik iki tarafa da çalım atabiliyor. şutları ve ortaları da fena değil. bence onyekuru ve garry rodrigues'e kıyasla daha büyük takım oyuncusu. eğer alınma ya da kiralanma fırsatı varsa değerlendirilmesi gerekir.
  onyekuru'nun gelmesinden daha fazla gelmesini istediğim oyuncu. onyekuru'dan daha fazla katkı yapacağını düşünüyorum.
 • 967
  henry onyekuru kendisine göre dar alanda topla daha aklı selim hareket eden bir oyuncu. ters ayaklı kanat forvet familyasında turnusol görevi görüyor bence bu özellik.

  amrabat garry rodrigues gibi bir açık alanda halla halla topla hareket etmek var bir de etrafını rakip oyuncular sardığında topu ayağında tutabilmek ve doğru işi yapabilmek var.

  trezeguet belki örneklendirdiğim amrabat ve garry kadar savruk değil ama onyekuru kadar da kaliteli bir oyuncu değil. son birkaç maç gol kaçırdı formu düşüktü diye anında henry onyekurunun kredi puanı düşürülmüş. tıpkı michel seri karşısındaki mario lemina gibi.

  şu kadar söyleyeyim 2019-2020 futbol sezonunda 1. yarı lemina’yı 2. yarı onyekuru’yu kiralamamış olmasaydık şu an teknik direktöründen futbolcularına varana kadar takımımız hakkında çok farklı şeyler konuşuyor olurduk. çocuk tek başına hücum gücü. aynı terane babel geldiğinde de yapıldı, o zamanlar övülüyordu sonra farkı gördük. babel’e göre tarzları farklı olsa da trezeguet gelse de aynı kekremsi tat ve hücum kısırlığını yaşarız. ez cümle henry onyekuru>mahmoud hassan.