• 1111
  los angeles lakers ile 2 yıllık maksimum 97.1 milyon dolar'lık yeni sözleşme imzalayan tarihin en büyük basketbolcularından biri.

  izlemediğim bir maçta ya yeni bir rekor kırarsa düşüncesinden dolayı sabah saat kaç olursa olsun, yıllardır bu adamın maçlarını kaçırmamaya özen gösteririm. gönül isterdi ki, salonda canlı canlı izleyeyim ama olsun, tv başında da rekorlara tanıklık etmek müthiş bir zevk.

  artık sıra da sayı rekoru var. bu sezon o sayı rekorunu kırmak için potaları parçalayacak. hem sayı rekoru kırıp, hem de aynı sezonu şampiyonlukla kapatmak için de parkeleri yiyecek.

  onun sayı rekoru kırma hedefi var, benimde o rekoru canlı bir şekilde izleme hedefim. canlı bir şekilde demişsem, tv başında yani.*

  attığın sayı olsun king.
 • 1112
  31 mayıs 2007'de tarihin gördüğü en büyük "ben tek, siz hepiniz" başkaldırışına tanık olmuştuk. nba playoffları doğu konferansı finali 5.maçında cleveland cavaliers detroit'e konuk oldu. lebron james henüz 22 yaşındayken, ligin en tecrübeli kadrolarından birine karşıydı. chancey billups, richard hamilton, rasheed wallace, chris webber, tayshaun prince, antonio mcdyess gibi isimlerden kurulu bir detroit'e karşı, drew gooden, larry hughes, zydrunas ılgauskas, sasha pavlovic gibi isimlerle oynadı. detroit normal sezonda doğu konferansını birinci bitirirken, cavs ikinci sıradaydı.

  maç 2 uzatmaya gitti. önce normal süre sonunda maçı uzatmaya götüren basketi attı, son olarak da 2.uzatmada maçı kazandıran basketi. bu kadar mı? değil tabi. takımının son 25 sayısının tamamını, son 30 sayısının da 29'nu lebron james attı. maçı da 48 sayı, 9 ribaund ve 7 asistle tamamlarken, detroit gibi bir savunma takımına karşı sadece 2 top kaybıyla oynadı. sadece 3 tane üçlük deneyip ikisinde isabet buldu. bugünlerde 2 üçlükle 48 sayı atan birine rastlarmıyız, pek olası değil. aşağıya bıraktığım videonun başlığında yazdığı gibi, 22 yaşında süper yetenek bir oyuncunun efsane olduğu maçtır bu. lebron'un kariyerinde çok büyük anlar vardır ama bu maç tam anlamıyla 1vs5 maçıdır ve lebron tek başına nba'in en iyi takımlarından birini yenmiştir. açın izleyin, gününün şenlensin.

  https://www.youtube.com/watch?v=oJ5AFLXzBFs
App Store'dan indirin Google Play'den alın