resim
Kevin Großkreutz
Takım:TuS Bövinghausen
Mevki:Sağ Bek
Yaş:33
Boy:1.86
Uyruk:Almanya
 • 709
  dursun özbek başkanlığı döneminde lisans bile çıkaramadığımız sadece antrenman yapıp giden futbolcu. bu olay türkiye'nin en büyük spor kulübü olan galatasaray'da gerçekleşmiştir. bunu tekrar yazıyorum. şuan medyada övülerek, güçlü isimlerle galatasaray'ı uçuracağı, şampiyonluklara koşacağı söylenen dursun özbek yönetiminde bir futbolcuya lisans çıkartamadan sadece florya'da antrenman yaptırıp gönderdik.
 • 710
  ffp cezası geliyor diye küçülmeye gittiğimiz o dönemde transferin son günü kadroya kattığımız ancak sisteme ıslak imzalı belgelerin yanlış yüklenmesi nedeniyle lisansını çıkartamadığımız futbolcu. kendisi gelirken bir çok taraftarda büyük hayaller vardı. çünkü mevcut takımın kadrosu günden güne erimekteydi, günden güne erimekte olmakla birlikte sözleşli 50'den fazla da futbolcusu vardı. tabi bazılarına futbolcu demeye bin şahit lazım. biz grosskreutz gelecek orta sahada selçuk inan'ın yanında oynar, sabri formsuz olursa sağ beke çekeriz, yasin'in yerine kanatta da kullanırız zaman zaman diye bekliyorduk. çünkü bu mevkilerin üçünde de hem dortmund hem de almanya milli takımı düzeyinde oynayabiliyordu. ancak admaın lisansını çıkartamadık, lisansını çıkartamadığımız için hafta sonları her fırsatta soluğu almanya'da aldı ve transfer tahtası açıldığı gibi ben burada homesick oldum evime dönmek istiyorum diyerek gitti. gittikten sonra da kariyeri tepetaklak aşağı gitti. bildiğim kadarıyla kendisinin hem dortmund'a olan bonservis tutarını hem de bizden aldığı 6 aylık maaşı stutgarta ödettik. kendisinden 1 sene sonra ise kolbeinn sigthorsson transferin son günü takıma katılmış, milli takımı ile oynadığı maçta menisküsünü yırtarak formamızı giymeden devre arasında gönderilmişti. ufak çaplı bir dejavu yaşamıştık.
 • 711
  ilginç bir tesadüftür, kendisinin lisansının yetişmediği transfer sezonunda david de gea‘nın da evrakları yetişmediği için real madrid’e transferi gerçekleşmemişti. tabii bizim durum biraz daha farklı madrid sadece oyuncuyu transfer edemezken, biz transfer etmeyi başarıp, lisansını ocak ayına kadar çıkaramadık, hatırladığım kadarıyla. gönderildiğinde sözde tüm maliyetinin çıkarıldığını göstermek için dönemin yönetimi kuruşu kuruşuna hesaplanan bir kap açıklaması yapmıştı. ben ikna olmamıştım, hala tarihin en büyük fiyaskolarından biridir.

  (bkz: #1877375)

  https://www.milliyet.com.tr/...eayi-kacirdi-2110864