resim
Képler Laveran Lima Ferreira
Takım:FC Porto
Mevki:Stoper
Yaş:39
Boy:1.87
Uyruk:Portekiz
 • 782
  portekiz milli futbol takımı'nın en iyi 3-4 isminden bir tanesi...

  müthiş bir profesyonel, 39 yaşında, 40'ına girmesine 2 ay kalmış, ortalıkta futbol dünyasında '' ben stoperim, filan.'' diyenleri top diye oynar kendisi...

  son dönemde ben kendisi kadar iyi bir stoper hatırlamıyorum. sergio ramos da çok iyiydi mesela, pepe'den 3 yaş küçük olmasına rağmen kendisinin takımında oynadığı futbol ortada, milli takıma zaten alınmadı. aynı şekilde gerard pique kendisinden 4-5 yaş küçük, milli takımda yok, katalanlarda son dönemde hiç şans bulamıyor. carles puyol milli takımda da barcelona'da da bu yaşlarda zaten yoktu, öncesinde bırakmıştı.

  totalde 5-6 yıl porto kariyeri, 10 yıl süren real madridserüveni, 135 maç civarı portekiz milli futbol takımı kariyeri toplamda 40 civarında gol vs. kendisi harika şeyler yapıyor. dün oynanan (bkz: 6 aralık 2022 portekiz isviçre maçı) maçta da çok güzel bir kafa golü attı.

  2022 dünya kupası'na damga vuran isimlerden biri oldu bence, uzun mesafe attığı toplar, yerinde kademeler, skor katkısı, tüm bunların yanında 39 yaşında değil de sanki 28-30'larında gibi bir performans göstermesi, herşeyiyle turnuvanın takımına seçilmeyi hakediyor,- portekiz elensin, turu geçsin her durumda - bence seçilecektir de...

  turnuvadan sonra milli takımı ronaldo ile birlikte bırakacaklar mı bilmiyorum, ama son bir avrupa şampiyonası daha oynayıp öyle bırakmalarını ben şahsen isterim.

  kendisini izlemek büyük keyif...
App Store'dan indirin Google Play'den alın