resim
Kaan Ayhan
Takım:Sassuolo
Mevki:Stoper
Yaş:27
Boy:1.85
Uyruk:Türkiye
 • 800
  stoper, sağ bek ve ön libero olmak üzere üç mevkide birden oynadığı hikayesi nerden çıktı bilmesem de, sağ bek ve ön liberoda toplam maç tecrübesi ryan donk‘un bizde ön libero oynamışlığı kadar bile olmayan oyuncu. veya semih kaya‘nın sağ bek oynamışlığı kadar bu adamın sağ bek oynamışlığı yok kariyerinde. bu algı bence şöyle oluştu; özellikle milli takıma ilk geldiğinde, belli başlı özellikleri olmasına rağmen stoperde tam isteneni verememesi ve orada nispeten iyi bir rotasyonumuz olması sebebiyle bir orada bir orada denendi, bizler de dedik ki “vay bee, adam her yeri yedekliyor.” üç mevkiyi yedeklesin diye bu adama 5-6 milyon vereceğime; 2 milyonu aynı yaşta anadan doğma stoper koray günter‘e veririm, sağ bek için ali turap bülbül‘ü hazırlarım, ön libero için de torreira’nın arkasına scout transferi kovalarım ben olsam. gerçekten en gereksiz ve mantıksız hamle kaan olur şu an takım için. metehan ile emin’e yanlarında daha tecrübeli bir stoper varken 10-15 maç belli süreler versek kaan kadar stoper olurlar, ozan kabak örneği gibi.

  - - - -

  nelsson illa gidiyorsa bye bye, yerine gerçekten iyi bir stoper.

  luyindama kalıyorsa metehan ve emin’e güven, gidiyorsa kelepir yerli koray günter. gelecek iyi stoperin yanı için abdülkerim-koray rekabeti bize yarar.

  üçü tecrübeli, ikisi genç toplam 5 kişilik rotasyon. gençlerden biri a takım kadrosundaysa diğeri rezerv ligde oynayacak zaten. kaan ayhan’a para baymak yetine onları kazanalım. eksikleri olmaz, fazlaları olur.

  ayrıca; (bkz: #3423914)
 • 801
  daha önce de yazmıştım sanırım ama yine de hatırlatayım. almanya'daki son sezonundan önce serbest kalma bedeli 2.5 milyon euroydu. türk milli takımında sure alıyor, alman altyapısı ve serbest kalma bedeli 2.5 milyon euro. herhangi bir alman takımının bu fiyata bu arkadaşa ziplamamasindan anlamanız gerekiyordu aslında. sen kaan ayhan'ın 10 özelliğini biliyorsan adamlar 1000 özelliğini biliyor.

  son derece vasat bir futbolcu kaan ayhan. hiç abartmıyorum türk olması dahil, öne çıkan hiçbir özelliği yok. bırak ptt 1.ligi, git 2.lig beyaz gruba, kaan gibi tonla var.
 • 803
  duran toplardaki hava topu tehlikesi ve nispeten temiz ayağı dışında pek öne çıkan özelliği olmayan futbolcu. sağ bekte de oynayabilmesi sebebiyle 3'lü savunmaların sağ stoperi için uygun olabilir. ikili stoper hattı için yanındaki adam iyiyse iyidir, kötüyse kötüdür. çekip çevirecek, toparlayacak bir adam değil. abdülkerim, kaan hattı bana kabus gördürür mesela.
App Store'dan indirin Google Play'den alın