• 2268
  taylan antalyalı varken seri’yi düşünmek taammüden cinayettir. savunma konusunda çok zayıf kalan seri’nin esamesi artık florya’da okunmamalı.

  feghouli varken başka bir sekiz numara da gereksiz. orta sahada taylan-feghouli-belhanda, (etebo, donk, ömer bayram) sağ kanatta emre kılınç, (emre akbaba, sekidika) sol kanatta babel, arda, kerem, santraforda diagne, falcao. ocak ayında transfer edilecek hızlı bir santrafor ve takıma katılacak muslera ile muhteşem bir takım oluruz. bu takıma her sezon iki-üç (birisi yıldız olmak şartıyla) futbolcu monte ederek avrupa’da zafer getirecek kadroya erişebiliriz.

  ancak para bulacağız diye marcao’yu satarak, onu satarak bunu satarak zafere ulaşmak mümkün değil. en az beş yıl takımı muafaza ederek ve de taze kan enjekte ederek avrupa şampiyonluğunu hedeflemeliyiz. olmaz olmaz deme olmaz olmaz.
 • 2269
  taylan bu kadar büyük oynarken, orta sahanın göbeğinde feghouli ve belhanda bu kadar formdayken kendisine gerek yok. sonunda oyuncular mevkisini buldu.

  emre akbaba, oğulcan, muhammet kerem gibi forma rekabetinde yaşlı ve enerjimizi emen hareketsiz adamları geride bırakmaya başlayan dinamik oyuncularımız var. sanıyorum ki etobo da taylan'ın yedeği olarak konumlandı.

  bana göre orta sahada ahenk yakalamışken seri transferi pişmiş asa su katmak demek. zira şu an takıma bu tarzda bir oyuncunun girmesi ahengi bozar. stil olarak kadroya girdiğinde oynadığımız futbol değişir. elimizde bartuğ var. şu an ne seviyede bilemiyorum. belki daha zamana ihtiyacı vardır. ama onun üzerine düşebiliriz. bu bölgede aslında pek eksik görünmüyoruz. alacaksak mehmet özcan*, salih gibi futbolculara yönelmeliyiz. salih demişken (bkz: #3011542)

  bence transfer gereken 2 mevki var takımda. ihtiyacımız olmayan da 4 futbolcu. falcao gitmeli. hem çok maliyetli hem de diagne büyük yatırım. israr etmeliyiz. iyi bir sezon geçirirse hala satıp paraya dönüştürebiliriz. diğeri babel. formda bir dönem geçiriyordu. ama o da çok maliyetli. ayrıca kanatta kendine yer bulamaz. forvette oynayacağı her dakika oğulcan'ın kadroda olacağı süreden çalar. fatih öztürk... zaten olmayacaktı. muslera da dönüyor. yedeğin yedeği olacak. bir de takım içi nasıl bir işlevi var bilmiyorum ama arda turan. sure bulamaz mı? anca belhanda ve feghouli oynayacak durumda olmazsa göbekte. onun dışında kadroda arda'ya yer yok. o belli ki galatasaray'da futbolu bırakacak. umarım yapacağı katkıyı daha çok kenardan yapar. açıkçası kerem varken sonradan da olsa oyuna girmesini istemem.

  bize ne lazım? bence emre kılınç, engin baytar, emre çolak tarzı bir kanat oyuncusu. çünkü emre kılınç sakatlanırsa orta sahaya deplase olacak kanat oyuncumuz yok. var da, enerjisi yetmez. 6 sene önceki arda... deniz türüç bu tarza bir örnek. beklerimiz gidip geliyor sürekli. bu büyük avantaj. bir kanatta surekli ceza sahasına girip forvete dönüşen oğulcan, diğer kanatta orta sahayı kalabalıklaştıran emre kılınç gerçekten taktiksel anlamda önemli güç.

  bir de falcao ve babel'in gittiğini farzedersek mücadeleci forvet... bunu da gençten seçmek lazım.

  seri çok beğendiğim bir futbolcu. etrafına takım kurarım. o derece.
  ama şu anda bize ne seri lazım ne de onyekuru...
 • 2270
  28 kasım 2020 çaykur rizespor galatasaray maçında taylan antalyalı'nın maruz kaldığı faullerden herhangi birine maruz kalmış olsaydı, muhtemelen amel defteri kapanmış bir şekilde sahayı terk edip sezonun ilk yarısını kapatmıştı.
  10 yaşında çocuk fiziğiyle u15 maçlarda bile ayakta duramayacak bir futbolcudur, geçiniz. iki tane faule maruz kalınca sinen bir adamdır kendisi, iki tane ne olacağı meçhul pas atıyor diye adamı ilah ilan edildi şaka gibi.
 • 2272
  galatasaray'a ofansif katkı verebildiği tek pozisyon 6 numara pozisyonuydu. hoca 8 ve 10 numara olarak da değerlendirmeye çalışmıştı ama seri başarılı olamadı. fakat 6 numara oynadığında da başka bir sıkıntısı ortaya çıkıyordu. evet, geriden oyunu başlatıyor, takımın ofans gücünü arttırıyordu ama bir 6 numaranın gerektirdiği defansif görevi de icra edemiyordu. hal böyle olunca orta sahamız pamuk dağılganlığında oluyor ve takımda yeni ciddi sorunlar ortaya çıkıyordu. eğer 8 ya da 10 numara oynayabilseydi, fiziksel zaafına rağmen kendisini takımda görmeyi isterdim(gol katkısı yok gerçi kendisinin, belhanda bile gole direkt olarak daha fazla katkı veriyor.) fakat sadece 6 numara pozisyonunda kısmen oynayabildiği için görmek istemem. yine de her şeye rağmen lemina'ya kıyasla daha fazla katkı vermiş bir futbolcu olduğu için kızgınlığım yok, elinden geleni yaptı fakat galatasaray için uygun futbolcu kendisi değil. kariyerinde başarılar diliyorum. uzaktan.
 • 2273
  mario lemina'nın savunmanın önünde oynadığı maçlarda kendisini hep daha ileri attık ve oyunda kayboldu. hatta sık sık lemina'nın yanına kadar sokuldu ve ileriye top taşıyamadık. lemina'nın sakat olduğu maçlarda savunmanın önünde oynadı ve asıl katkıyı o zaman verdi. savunma olarak pek bir şey veremese de iyi oyun kurdu. ancak lemina ile oyunlarının çakışması (ikisi de savunmanın önünden topu alıp ileriye servis etmek istiyordu.) taylan antalyalı ile de çakışacağı manasına gelmez. taylan, lemina gibi sürekli topu ayağına isteyen ve savunmanın önünden ayrılmaya pek niyeti olmayan bir oyuncu değil. 28 kasım 2020 çaykur rizespor galatasaray maçında sık sık sofiane feghouli'nin taylan'ın yanına geldiğini gördük. geriden oyun kurma işini feghouli yapmaya çalıştı. seri bu rolde değerlendirilebilir mi? değerlendirilebilir. zaten feghouli'nin dün neredeyse 10 metrekarelik alanda oynadığını düşünürsek bunu seri de yapabilir ama gerek var mı? asıl soru bu. feghouli bu rolü oynar. 1 yıllık daha da sözleşmesi var. feghouli dün oğulcan çağlayan ile anlaşabilse daha farklı şeyler de konuşurduk. üstelik daha younes belhanda da var. oyun kurucu rolünü üstlenebilecek hem soso hem de yunus var. savunmacı rolü taylan'ın, yedeği de oghenekaro etebo olur. şutör, tempolu oyuncu olarak emre kılınç kesilmez, yedeği de ömer bayram. bizim başka eksiklerimiz var. güvenebileceğimiz kanat oyuncuları ve en önemlisi forvet.