• 2163
  arturo vidal'ın inter'e transferi sonrasında muhtemelen 5 ekim'de bize imza atacağını düşünmeye başladığım futbolcu. açıkçası doğru bir tercih olmayacaktır. bize daha tempolu ve dikine oynayabilecek bir oyuncu lazım. defansif katkısı bu kadar sınırlı, hücumda ise bu kadar narin bir oyuncu mevcut oyunumuzda sadece hantallık yaratır. yine o mıy mıy mıy oyuna geri döneriz.

  ekleme:

  hoca kendisini ısrarla stoperlerin arasına sokacaktır. bu konuda takıntılı. bu da bizim defansif gücümüzü düşürürkenhücuma da ağır çıkmamıza neden olacaktır. bunun yanı sıra seri'nin paslarına koşu atabilecek oyuncular yok takımımızda. en süratli hücum oyuncumuz emre kılınç bile o derece koşu atamıyor.

  ama tabii seri'yi, etebo ile birlikte taylan'ın önünde değerlendirip, emre'yi sola ya da sağa atıp bir tane de golcü ve deparlı kanat oyuncusu alacaksak olabilir. ama arda, falcao, feghouli, babel, diagne hücum hattında seri de üzülür, biz de üzülürüz.

  defansta ise rakibiyle omuz omuza mücadele edemiyor. teması hiç sevmiyor. ya faul yapıyor ya da adamın yanından geçip gidişini izliyor. şu an oynadığımız futbolun oyuncusu değil. bu futbolun oyuncusu lemina aslında.
 • 2164
  yönetimin, hocanın istediği transferler konusunda başarısız olmasının en güzel meyvelerinden birisi olabilecek futbolcu. ayrıca takımda görmek istemediğim futbolcudur. iyi futbolcu, bence lemina'dan daha yararlı futbolcu ama bizim takımda böyle tek özellikli futbolcuları izlemek istemiyorum. hepsinden az yapsın ama yapsın. iyi pas dağıtıyor peki güzel, başka?
  şut var mı?
  -yok.
  doğrudan gole katkı var mı?
  -yok.
  fiziğini kullanabiliyor mu?
  -hayır.
  defansif müdahaleleri iyi mi?
  -kısmen evet, kısmen hayır, maça göre değişiyor. istikrarsız.
  duran topları iyi kullanabiliyor mu?
  -nadiren.(başta frikikleri iyi kullanıyordu ama bozduk adamı *)
  hızlı ve çevik mi?
  -yavaş değil ama hızlı da değil, çeviklik de aynı şekilde.
  ee aga iyisin, hoşsun, paslarınla mest ediyorsun bizi ama kalanlar büyük eksi.
  bir de yaşı 29'dur. bu saatten sonra otuzuna merdiven dayamış topçuya ihtiyacımız yok, bizde bolca mevcut zaten.
 • 2165
  gelirse muhtemelen arda turan yerine forma giyecek futbolcudur. bu şekliyle emre kılınç da sol açık, sol iç mevkiine kayacak, takım da çok daha oturmuş bir futbol oynayacak düzene sahip olacaktır.

  fakat seri'yi çok beğenen biri olarak şunu da söylemeliyim ki yerine alınacak daha ofansif bir futbolcu mevcut galatasaray'da seri'den fazla katkı ve yarar sağlar. o yüzden marius johansen ismine sıcak bakıyorum.
 • 2166
  kendisini severdim, 6 numarada beğenirdim, geri gelsin de isterdim ama artık istemiyorum. çünkü seri gelirse geçen seneden de gördüğümüz üzere taylan'ın bölgesinde oynamak pas dağıtmak isteyecek. ama bana sorsan taylan kadar iş yapıyor mu? hayır. seri'yi almak demek direkt çöpe bir adam atmak demek.

  açıkçası taylan'ı mantıken de kesmemesi gerekirken seri'nin alınıp taylanın kesilmesi ihtimaline karşıyım. ben oynayacaksa verimli olan kendi genç oyuncum oynasın, hem de gelişsin ve tasarruf yapayım kafasındayım şahsen. çünkü seri yedek bırakabileceğin adam değil, üstüne defans katkısı yok. 8 numarada da oynayamadığına göre gelmesin abicim.
 • 2167
  transfer dedikoduları ayyuka çıkmış eski oyuncumuzdur.

  bak bu oynarken geçen sene ilk yarı rezil haldeydik. sonra kesik yedi şampiyonluk potasına girdik. sonra tekrar şans verildi tekrar rezil bir futbol oynar hale geldik ligi perişan halde bitirdik.

  bu çok ama çok kötü futbolcu haliyle fulham'da forma şansı bulamıyormuş ve bir sene daha galatasaray'a kiralanması gündemdeymiş.

  çıldırıyorum. çok üzülüyorum. allahım sen bizi koru yarabbim. amin.
 • 2168
  geçen sene bize gelmeden önce tanıdığım bir oyuncu değildi.
  bizdeki sürecini gördükten sonra az çok tanımış oldum ve tekrar gelmesi durumunda bize faydası olacağına pek inanmıyorum.
  tamam fizik herşey değildir ama sürekli korakor mücadele gerektiren bir mevkide oynadığından sadece teknik bir oyuncu olmak da yetmez.
  söz konusu bölge itibarıyla bize mümkünse 2 ceza sahası içine sürekli git geli olacak, mümkünse ciğersiz, fizik gücü yüksek bir oyuncu lazım, tabi alacaksak...