resim
Jason Grégory Marianne Denayer
Takım:Shabab Dubai
Mevki:Stoper
Yaş:27
Boy:1.84
Uyruk:Belçika
 • 3323
  3 aydır istediği kontratı bulamayan futbolcu. avrupa'da istediği parayı hakedecek kadar iyi bir futbolcu olarak görülmüyor. birkaç arap kulübü, galatasaray ve beșiktaș ile anılıyor sadece adı. geçen sezon 20 maç oynadı, bir sakatlığı olduğu da söyleniyordu yaz bașında. sezon bașı kampı geçirmedi bunlara ek olarak. atletik bir futbolcu ama iyi bir savunmacı da değil bence. belçika milli stoperi deniyor ama belçika'nın yıllardır en zayıf bölgesi stoper zaten. bugüne kadar kulüp bulamamasından da belli ki yüksek bir maaș talebi var. yeniden gündemimize girdiği söyleniyor, ben de buna anlam veremiyorum. dünya üzerinde tek stoper denayer değil. bu takıntılardan kurtulmak lazım bence.
 • 3325
  cok iyi bir savunmaci olmasa da hem cabuk hem de ayagi cok iyi olmasi sebebiyle tam buyuk takim stoperidir.

  tecrubesizken geldigi haliyle bile gayet iyi isler yapmisti burda. onun ustune fransada yillarca oynadi tecrube edindi. kalitesi turkiye liginin ustunde bir oyuncu. an itibariyle degeri 16 milyon euro. suan gelse ligin en iyi 3 stoperinden biri olur. bonservisi yok, yasi 27 ve galatasarayli bu adam.

  ne kadar istiyor bilmiyoruz ama yillik 2-3 milyon euroya halledilebilirse tam bir firsat transferi olur.
 • 3326
  kötü bir oyuncu değil ancak hem 3 aydır istediği kontratı alacak kulüp bulamaması hem de pozisyon bilgisinin üst düzey olmaması sebebiyle as oyuncu olarak ihtiyacımız olduğunu düşünmediğim defans oyuncusu. ancak defans çizgimizi önde tutacağımız maçlarda atletizmi ve hızıyla bize faydası olabilir. denayer atletik diye ben sözleşme imzalamak zorunda mıyım?*
 • 3329
  nelsson takımdan ayrılırsa çok büyük ihtimalle takımımıza katılacak olan oyuncu. ben kendisini severim, beğenirim. uygun maaşla gelirse çok memnun olurum. bizde oynadığı dönem ve lyon dönemi hepimizin aklında, kendinin ne vereceği bellidir takımızda gayet iyi oynar eminim bundan. hâlâ kulüp bulamadığına göre uygun bi maaşı da kabul edeceğini düşünüyorum. yollarımız tekrar kesişirse çok mutlu olacağım.
 • 3330
  olası victor nelsson satışı sonrası pek tatava yapmadan ve macera aramadan gelmesi gereken stoperlerden ilki. bize vereceği belli, 2 sene sonra şampiyonlar ligine gidebilirsek, ki avrupa ligi de olur, 8-10 milyon euroya gidebileceğini bile düşünüyorum sevilla fcnin victor nelsson satışı sonrası.* ama uzun yıllar bizde standart bir şekilde oynasa bile üzmez, bence gelmeli eğer satış gerçekleşirse 20+ milyon euro değerinde.

  lakin bir stoper de 22-24 yaş arası olmak kaydıyla kuzey ülkeleri veya fransa 2. liginde düzenli forma giyen, ilk zamanlar ara ara yedek kalmayı problem etmeyecek bir profilde olması kaydıyla alınması gerektiğini düşünüyorum kendimce. 25-26 yaşına kadar oynatıp sonra yine satışla çarkı döndürmek gerekiyor.
 • 3331
  çok iyi stoper olduğunu hala düşünmüyorum. çünkü savruk bir oyuncu. pozisyon alma konusunda da çok iyi değil. lakin dün fenerbahçe'nin bir önceki gün bizim yaşadığımız sorunlara bakarsak önde oynayan bir takımın bir tane stoperinin çabukluk ve hız konusunda sorun yaşamaması lazım. denayer'in ise en büyük özelliği bu. öyle müthiş bir sprinter değildir ama ligimiz için gayet yeterlidir. fikrimin değişmesinde de son oynanan maçlarda büyük takımların önde oynamak isterken arkada yaşadığı sıkıntılar pay sahibi oldu. tabii kamp yapmamış olması ve maaş isteği soru işareti oluşturuyor.
 • 3333
  kendisini ve karakterini severim fakat ortada bir gerçek var ki nelsson kadar hava toplarında etkin değil ve çok sık pozisyon hataları yapıyor bu kritik zamanlarda olduğunda başımızı çok yakar. nelsson'dan tek artısı atletizmi birazda topu oyuna sokma becerisi ki son maçlarını izleyenler atletizminin de eskisi gibi olmadığını söylüyor. vereceğimiz yıllık ücrete gelmiyorum bile umarım satış olursa kendisinden gelecek para potansiyelli futbolculara harcanır.
 • 3334
  okan buruk'un 7 ağustos 2022 antalyaspor galatasaray maçı taktiğini görünce nelsson'dan çıkıp kendisine yönelsek mi diye inceden aklımdan geçirdiğim stoper. arkada çok boşluk vereceğimiz kesin.

  pva defansif olarak sorululuk sahibi bir bek değil ve abdülkerim de atletizm olarak marcao'dan net geride. sol stoper ve sol bekimiz arasına atılacak toplar altın madeni olacak. sağ bek dubois'de bu sıkıntıyı yaşamayız hatta sağ stoperimizin kademesine girdiğini de görürüz.

  sağ stoperimiz sık sık bu bahsettiğim sol stoper-sol bek hattımızın kademesine koşacak gibi duruyor. nelsson da atletizmi düşük ve tek hamleli bir stoper olduğu için bu bölgede aksaklıklar yaşayabiliriz. nelsson o tek hamlesinde başarıya ulaşamazsa bütün ihaleyi taraftarımız kendisine yıkar. türk olduğu için abdülkerim'i kesemiyoruz. bu yüzden nelsson yerine birden çok hamle yapabilecek atlet bir stoper koyabiliriz belki.

  tabi dünya üzerindeki tek atlet, birden çok hamleli stoper denayer değil. marcao’yu ve nelsson’u bulduk bir tane daha buluruz. hatta net söylüyorum scout ekibinin listesinde en az 10 olası satışta yerine alınabilecek oyuncu hazırdır. imza parası+maaş+vergi ile denayer’e 25 vereceğine, o bütçeyi geri dönüşü olacak bir oyuncuya vermek daha mantıklı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın