• 1331
  açıkçası irfan'ı başakşehir'in tutumu yüzünden istemiyordum. istenilen ücret fazla ve istedikleri oyuncular komik geliyordu. fakat sonra bi an durdum, olayın farkına vardım, içimden bi ''hassiktir???'' çektim ve istemeye başladım.

  kendisi gelmediği sürece feriştahı gelse emre akbaba oynamaya devam edecek.

  artık gözüm yönetimde. umarım bir an önce transferini çözerler.
 • 1332
  ben yönetimin transfer yapmaya niyeti olduğunu sanmıyorum çünkü kaynak yaratamazlar. eğer irfan ile ilgileniyorsak belli bir bütçe var ve sol ayaklı bir sol iç oyuncusu arıyoruz demektir. günlerdir sözde görüşmeler sürüyor bir hafta sonra transfer dönemi bitecek, irfanın alternatifi olarak bir tane bile transfer haberi yok.
  son güne kadar taraftarı oyalayıp süleyman rodopa 15 milyon euro istediler, yönetim istese alırdı ama ffp var ceza alırdık tarzı bir tweet attırırlar.
 • 1333
  transferi gundemimizde olan oyuncu.

  eger yonetim ortaliga hayali rakamlardan bir kamuoyu yaratip, normal fiyatlara transferi bitirip de, "bakin biz nasil da transferde basariliyiz" demek gibi bir amacla bilerek zikredilen rakamlari duyurmuyorsa, buyuk bir fiyasko ile karsi karsiyayiz demektir.

  10m+ 1oyuncu+ %30 pay
  6m + 1 oyuncu + %50 pay

  bu rakamlara degil irfancan, +visca+crivelli+berkay belki dusunulebilir. o da belki.

  konusulan rakamlar tamamen delilik.
  bu rakamlara transfer olmaz ins.
 • 1335
  geldiği takdirde takımın çehresini tepeden tırnağa değiştireceğine, oyunumuza ciddi bir vizyon katacağına inandığım ama transferi arap saçına dönme yolundaymış gibi görünen futbolcu. irfan can düşük miktarlarla transferi bitirilecek biri değil, konuşulan rakamlar ve sözleşmesi de ortada. anlaşılan transfer edilirse kendisi için hem ciddi bir bonservis bedeli ödenecek hem de sonraki satış için başakşehir'e yine düşük olmayan bir pay verilecek. elbette takassız irfan can için bu bedellerin ödenmesi mümkün değil. takasta adı geçenlere bakıyorum, biri luyindama diğeri emre kılınç. luyindama tek başına irfan can'dan daha değerli bir oyuncuyken takasta kullanılması intihar olur. çok istemesem de belki emre kılınç takasta kullanılabilir ancak bu durumda da yine ciddi bir para ödenecek başakşehir'e. irfan can için böyle uçuk rakamlar ödemek yerine, mümkünse kaan ayhan'ı kiralayıp (elbette farklı tipte oyuncular) sezonu bu şekilde tamamlamak ve sezon sonunda irfan için 10 milyon euro civarında bir servet harcamak yerine o paraya birkaç tane scout transferi yapmak daha makul değil midir? birkaç bölgeye maliyeti düşük, genç ve potansiyelli oyuncular çok rahat transfer edilebilir, irfan can yerine. kaan ayhan sadece bir isim, gündemde o olduğu için söyledim ama başka oyuncular da olabilir. tabii bu durumda en büyük sorun irfan can'sız galatasaray'ın şampiyonluk yolunda ne kadar iddialı olacağıdır. kuşkusuz irfan can'la birlikte çok daha parlak bir oyun oynayarak şampiyonluk yolunda elimizi güçlendiririz ancak konuşulan rakamlar ve takaslar da galatasaray'ın rahatlıkla kabul edebileceği türden değil ya da o türden olmamalıdır. başakşehir'in böylesine kaliteli bir oyuncu için talepleri gayet yerinde ve anlaşılır ancak konuşulan transfer şartları hiç içime sinmiyor.
 • 1336
  transferi ile birlikte sol içte oynayacağını düşündüğüm ve takımın çehresini olumlu manada epey değiştireceğine inandığım futbolcu. öncelikle adaptasyon süreci olmayacak, direkt oynayacak takımda. şut özelliği, pasları ve hem topla, hem topsuz oyunda oynama yeteneği düşünülünce, takım oyununa katkısı üst düzey olacaktır.

  örneğe dayalı basit bir değerlendirme yapmamız gerekirse; dün oynanan 24 ocak 2021 yeni malatyaspor galatasaray maçı'nda emre akbaba'nın top kontrolü yapmayı beceremediği pozisyonları düşünün. işte o pozisyonlarda emre akbaba yerine o toplarla irfancan'ın buluştuğunu düşünün. oyunun gidişatı ne yönde gelişirdi sizce? yada 5 ocak 2021 konyaspor galatasaray maçı veya 17 ocak 2021 beşiktaş galatasaray maçı'nda emre akbaba yerine sahada irfancan'ın olduğunu hayal edin. takıma nasıl bir fark katacağını çok basit bir şekilde görebiliriz.
 • 1337
  konuşulan yüksek rakamlar çıkacaksa yapmamamız gereken transferdir. transfer açlığımız ortada ama diagne hatası gibi bir hata olacak bu acelelik ve şuursuzlukla!
  yazın transfer yapmayıp(yapamayıp) kendini devre arasına sıkıştıran bir yönetim var. böylece anadolu kulüpleri bizi silkeliyor kısıtlı zamanda sıkıştırıp. oyuncu galataraya gelmek istiyor biz de gelsin istiyoruz diye ne varsa verelim alalım olmaz. ortasahaya katkısı olur çok iyi olur ama artık keriz gibi silkelenmeyelim. olmuyorsa olmuyordur. ffp pandemi ekonomik durumlar ortada. aynı hatalara düşmeyelim. gidip bütçemizi oyuncuları mantıklı şekilde sezon sonuna hazırlayıp alalım.
 • 1338
  biz neden her oyuncuyu cümbür cemaat maaile istemeye gidiyoruz aklım almıyor.

  her transfer sezonu bir iki oyuncu ortaya atılıyor ve taraftarıyla, medyasıyla, yönetimiyle, teknik direktörüyle cümbüşlü çalgılı oyuncu isteme merasimleri düzenliyoruz. her pazarlık masasından haberimiz oluyor. her teklife yine cümbür cemaat yorum yapıyoruz. bu sefer 8 artı cart curt verdik. söz karşı tarafta... her pazarlık ağzımızda sakız. her girişim kulaklarımızda. abdürrahim albayrak yarın uçuyor... yanına bilet alıp biz de onunla beraber uçuyoruz. hmm bu sefer de 12 artı cart curt istediler... napalım alalım mı?

  falcao'dan tut, pato'ya; diagne'den tut, onyekuru'ya...
  istisnasız her transfer girişiminde cümbüşlü çalgılı bir isteme töreni yapıyoruz. sorarım size ne zaman faydasını gördük?

  irfan iyi olur mu kötü gider mi pahalı mı ucuz mu... bilmiyorum. bildiğim tek şey böyle bir transfer yapma politikasının olamayacağıdır. davulun tokmağı kimdeyse o çalsın davulu biz olunca dinleriz yahu...
 • 1339
  takımıyla şampiyonluk gördü, iyi bir şampiyonlar ligi performansı verdi, milli takımda da şans buluyor. yani, yaş ve performans verilerine baktığımızda piyasası her bakımdan zirve değerini bulmuş durumda ve olası transferi özellikle ödemeler uzun vadeli olacağı için kesinlikle tuzlu olacak ama değer mi? bence değer.

  öncelikle, oynadığı bölgede birçok alternatif var, önceliği yedeği olmayan taylan'ın bölgesine verelim diyenlere saygı duyuyorum ama katılmıyorum. tamam, nicelik olarak sol ayaklı 8 numaralarımız var ama nitelik olarak yeterli değil. sezon boıyunca* emre kılınç, ömer bayram ve emre akbaba oynadı ama ne hoca ne de taraftar yeterli görmedi performanslarını. taylan'ın bölgesinde ise nicelik yok ama nitelik var en azından. zaten, taylan'ın kaçırdığı maç sayısı az olduğu için ve yeri gelince kimse gelmese bile etebo'yu birkaç maçlığına orada oynatabiliriz.

  bu noktada, bir bölgeye daha nitelik sağlamak ilk 11 anlamında elimizi rahatlatacaktır. zaten, fatih hoca da irfan can'ı sadece bu sezon için değil, gelecek sezonların da kilit oyuncularından biri olarak görüyor. özellikle, kendisi gibi kreatif bir orta sahaya, 11 kişi ile tamamen savunma yapan takımlara karşı oynadığımız kayserispor*, antalyaspor* ve yeni malatyaspor* maçlarında ihtiyaç duyduk.

  sezon başında transfer olacağına hiç ihtimal verilmeyen, yurt dışında oynamasına kesin gözle bakılırken; başakşehir'in ligde kötü gitmesi ve oyuncunun da ciddi isteği ile bir fırsat ve uzun vadeli, taksitli bir ödeme ile transfer etme şansı yakalamışıken, bu fırsatı kaçırmamamız gerektiğine inanıyorum.
 • 1341
  kendisinin transferi konuşulurken gelecek seneden itibaren gelecek yabancı sınırı düşünülmeden yorumlar yapılan futbolcu. irfan'ı bugün kendisinden 5 yaş büyük belhanda'nın yerine koysanız onun yapacağı çoğu şeyi yapacağı gibi hem yerli hem de daha genç olarak bu kulüpte uzun yıllar yer alabilir. ayrıca yakın arkadaşları oğulcan ve taylan ile yeni nesil selçuk-burak ikilisi oluşturmaları gayet olası. umarım bu transfer bir an önce biter ve takımımıza katılır.
 • 1345
  dün sabah buraya aşağıdakileri yazmıştım. kaynaksız diye silinmişti. şimdi milliyet yapmış haberi.

  “yakın zamanda fenerbahçe haberleri düşer piyasaya.

  ilk temasta fatih hoca da, göksel gümüşdağ da transferin gizlilik içinde kısa sürede halledilmesini istemişlerdi. ama sağ olsun yönetim ilk yüz yüze görüşmeye bundan 1,5 ay sonra gitti ve an ve an bütün olanları basına sızdırdı.

  rıdvan defalarca göksel gümüşdağ’ı aramış, oyuncunun 10 milyon euro altına satılmaması konusunda telkinlerde bulunmuş.

  en son da belözoğlu aramış, yüzdelik payla 5-6 milyona veriyorsanız biz de talibiz demiş.

  taraftar grubun birilerinin güdümünde olduğu için bu adamlar bütün siyasi güçlerini fenerbahçe için kullanabiliyor onu anladık da, sen gizlemen gereken transfer işini yeni gelin alıyormuş gibi gösterdikçe gösterir, sündürdükçe sündürürsen de bu oluyor işte.”
 • 1347
  kendisi için 10 milyon ve üstü bir meblağda bonservis ödemek pek makul değil. bu nedenle kulübüne yaptığımız emre akbaba + 6 milyon euroluk teklifi son derece kabul edilebilir görüyorum. teklifimiz 9 milyon euro civarında oluyor böylelikle. daha fazla ödeyen çıkar mı? zannetmiyorum. o paraya kendisinden daha iyi olma potansiyeli bulunan bir orta saha oyuncusu bile bulabiliriz bu yaz.
 • 1349
  ocak ayı için maalesef dünyadaki tek alternatif kendisidir.

  avrupa'dan irfan kalitesinde x bir oyuncunun kulübünü "şimdi para vermeyelim yazın veririz." diyerek ikna edemezsiniz. o oyuncuya da "bizim ocak ayı için limitimiz yok maaşının yüzde 70-80'ini yazın ödemeye başlayalım." diyemezsiniz. kıçlarıyla gülerler.

  avrupa'dan opsiyon ile bir adam aldık: luyindama. kiralama bedeli 3 milyon euro. örnek olması açısından veriyorum.
 • 1351
  çıkan fenerbahçe haberlerinin bizim fiyat yükseltip transferi bir an önce bitirmemiz için servis edildiğini düşünüyorum. irfan can'ı fenerbahçe'ye veremezler, göksel gümüşdağ'ın kıramayacağı çok hatırlı insanlara sözü var, özellikle fatih terim'e.

  irfan can da kendine galatasaray kapılarını kapatmak istemez, oğulcan ve taylan ile beraber oynamak istediği açık, daha önce beraber oynadığı arda turan faktörü var. en önemlisi de fatih terim ile çalışmak isteyecektir.

  @cuneytgkalamis adlı twitter kullanıcısı, genel kurul üyemiz cüneyt abi de katıldığı bir twitch yayınında bankalar birliği anlaşmasının yapıldığını, kasaya 250m tl civarı sıcak para girdiğini ve 100m tl civarında olan kısmının irfan can için ayrıldığını söyledi. eğer bu iddia doğruysa bence 8m € gibi bir bonservis ücretine çıkarsak bu transfer biter. en son 6m € + sonraki satıştan pay teklif ettiğimiz söyleniyordu. fenerbahçe haberleri de bence fiyat arttırmak için çıkartıldı.