• 1285
  namus meselesi yapmamıza hiç gerek olmayan futbolcu. başakşehir'in sürekli pompaladığı haberlere bakarsak, bizim taraftan gelen "irfan irfan irfan" seslerini kendi lehlerine kullanmaya çalışıyorlar. artık kazıklanacak lüksümüz pek yok.

  yapabildiğimiz en yüksek teklifi yapıp topu onlara atmalı ve gelen kararı da şeffaf şekilde bize anlatmalılar. ben hiçbir galatasaraylının "banane kardeşim verin 12 milyonu alın" diyeceğini zannetmiyorum. o yüzden bu işi asla ve asla namus meselesine dökmemeliyiz. alamıyorsak alamıyoruzdur yani dünyanın sonu değil. irfan'ın oynadığı pozisyon da bizim için kara delik olan bir pozisyon değil. 8 numara oynayacak oyuncu takım içinde bolca var, irfan olursa tabii ki çok daha iyi olur ama olmuyorsa yapacak bişi yok.

  ayrıca burada yenilenmeye ihtiyacı olan biz değiliz başakşehir. takımları oynamıyor ve şu an küme düşme hattının bir tık üzerindeler. hocaları transfer lazım diyor. takım yaşlı gidip hala yaşlı topçular almaya devam ediyorlar. irfan oynamıyor, ayrılmak istediğini de söyledi. sezonun 2. yarısında performansı daha da düşünce işte o zaman istesinler 10-12 milyon. bizi hiç bağlamıyor. o yüzden sakin olmak lazım ve bu işi "olmazsa olmaz" seviyesine getirmemek lazım. geçmişten ders almak lazım.
 • 1287
  kendisini alamadığımız gibi boşu boşuna oyuncularımızı değersizleştiriyoruz. önce marcao, diagne, luyindama, şimdi de emre kılınç. hatta emre kılınç'ın takasta istenildiği iddia edilen haberde güya başakşehir ya 12 milyon euro ya da 10 milyon euro ve emre kılınç demiş. allah aşkına bu oyuncular takasta bonservisi tamamlasın diye hiç düşünülmeden bırakılacak oyuncular mı? sırada hangi oyuncu var? pazartesi günü de bir miktar bonservis yanında taylan antalyalı istenebilir.
 • 1288
  yine namus meselesine dönen transfere konu olmuş futbolcu.

  almazsak kulüp falan batacak mı hayırdır ya. fatih terim istifa mı edecek alınmazsa ? adamlar denkleme luyindama’yı, emre kılınç’ı sokup üstüne bir sürü para istiyorlar bide. luyindama gibi adamı bedavaya gönderecekler neredeyse. yönetim ve fatih terim akıl tutulması yaşıyor her transfer dönemindeki gibi.
 • 1289
  kendisine 4-5 milyon fazla almayalım diyenleri aşağıdaki videoyu izlemeye davet ettiğim futbolcudur.

  https://www.youtube.com/watch?v=aOUzO-civ-c

  adı irfinho olsa şu adam avrupa'nın elit liglerinde en üst seviyede oynayacak potansiyele sahip.

  pandemi şartları nedeniyle dünyada hiçbir kulüp 10-15 milyon bandına çıkamaması bizim için büyük bir fırsattır. sonuna kadar şartları zorlamamız gerektiğini düşünüyorum.
 • 1290
  10 milyon euro+ emre kilinc, 12 milyon euro, 6 milyon euro+ luyindama isteklerinin oldugu dillendirilen futbolcu. gelirse minimum 2-2.5 milyon eurodan da kontrat yapilir bize 4 yillik maliyeti 20 milyon euronun uzerinde olur. maximum 5-7 milyon euro gibi bir rakama yillik 1.5-2 bandinda bir fiyatin uzerine malolacaksa kendisiyle ugrasmanin hic bir mantigi yok. alsak daha iyi bir fiyata satamayiz, muhtemelen 2 yil katki aldiktan sonra maas yuku de fazla gelecektir. akli basinda davranip sayin albayrak’i transfer surecine dahil etmeyip, sureci yurutursek karli cikariz, irfan’i alsak da, almasak da.
 • 1291
  birisi yazmış twitter'da,

  bu saatten sonra irfan can kahveci transferinde sıkıntı yaşayacak olan taraf başakşehir.

  biz teklifimizi yapalım çekilelim. (4-8 m euro bandı)

  olursa olur olmazsa da asıl kaybı yaşayacak ve elinde mutsuz, motivasyonunu kaybetmiş bir oyuncu kalacak olan onlar.

  fatih terim çok istiyor eyvallah da hocaya sorsan lukaku'yu da çok ister.

  kaldı ki bu kadar uzayan ve maliyeti yüksek olan oyuncular hep elde patlar. irfan tek başına şampiyon yapacak bir oyuncu değil. iyi bir sistemi daha iyi yapacak bir oyuncu.

  dünyadaki son oyuncu da değil, yabancı sınırı konusunda sıkıntımız da yok.

  bence henry ve halil dervişoğlu ile önemli 2 transfer yaptık. hocanın çok istediğini duyduğumuz ndayishimiye de uygun maliyetle takıma katılırsa zaten orta sahada yeterli rotasyon oluşacak.

  zaten ne irfan ne de ndayishimiye taylan'a alternatif değil.

  bir de 8+ m euro verene kadar, o paraya,

  muhammed, ndayishimiye, sağ bek alınır.

  yok luyindama+5 milyon,
  yok 10 milyon+emre kılınç

  yok galatasaray adasını verelim isterseniz?!

  taraftar olarak da yönetim üzerinde gereksiz baskı yaratmaya gerek yok. hoca da göksel gümüşdağ ile görüşecekti, hala orta yol bulunamayacaksa buyursunlar satsinlar kime nasıl satacaklarsa...

  galatasaray'ın menfaatleri her şeyden ötedir.
 • 1292
  2024'e kadar sözleşmesi olan, avrupadan talipleri ne kadar istekli bilmiyoruz ama gayet piyasası oluşmuş ve 5 ay sonra avrupa şampiyonasında oynayacak oyuncu. bu parametrelere bakınca içinde bulunduğumuz mali şartlarda başaksehir gibi hem tok saticiyi oynayacak hem de galatasaraya karşı zerre iyi niyet göstermeyecek kulübün elinden nasıl alacağımızı merak ediyorum açıkçası.
  emre kılınç'ta olduğu gibi sözleşmesi bitiyor olsa ya da emre akbaba gibi sözleşmesinin son senesine giriyor olsa alma ihtimalimiz yüksek diyebilirdim. ama daha 3.5 sezon sözleşmesi olan ve ilgilendiğimizi yedi düvele duyurdugumuz bir oyuncuyu hangi parayla alacağız acaba.
  hadi bir şekilde bunca maliyetin altına girdik ve aldık diyelim peki bu oyuncu bizim bütün eksiklerimizi kapatacak mı? maliyetinin karşılığını verebilecek mi? daha mbaye diagne örneği tazeyken yurtiçiden böyle maliyetli transferlere girişmek ne kadar mantıklı?
  kafamdaki soru isaretlerinin hiçbirine yanıt alamadığım bir transferin öznesidir kendisi. hakkımızda hayırlısı ne diyelim.
 • 1293
  kendisinin futbolunu çok beğeniyorum hatta bana göre türkiye süper liginin en iyi orta saha oyuncusu. bakmayın şu an ciddi bir form düşüşü olduğuna belli ki konsantre olamıyor tıpkı takımı başakşehir gibi. bize gelse ben ciddi olarak hem kendisinin hem de takımın seviye atlayacağını düşünüyorum. neyse asıl söylemek isteyeceğime gelelim:

  ben bu bilinmezlikten yoruldum, her gün saçma sapan çıkan transfer şartlarından yoruldum. takasıydı, sonraki satıştan paydı, kiralıktı, bonservisiydi falan derken ben son yıllarda hiçbir futbolcu transferini bu kadar akla mantığa uygun olmayan şartlarla transfer süreci yönetildiğine şahit olmadım. ilk başlarda transfer edilmesini en azından teklif edilmesini ben de destekledim ki en makulu takas teklif etmekti ama yeter bee kardeşim, her gün farklı bir oyuncumuzu itibarsızlaştırdığımız yeter. bir futbolcu için bütün takımı nerdeyse tek tek ortaya attık. bırakalım yaa irfan can'ı falan başka futbolcu mu yok? 10+ milyon eurolara yeniden takım kurarsın hele bu covid-19 şartlarında, gelirlerin bu kadar düştüğü, dövizin bu kadar yükseldiği ortamda 10+ milyon euro ne demek yahu.

  sözün özü; isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü hesabı teklifimizi yaptık, reddedildi. koskoca camiamızı daha yeni kurulan bir camia karşısında ele ayağa düşürmenin, futbolcularımızı ortaya atmanın manası yok. biz 4-5 milyon euro diyoruz adamlar 12-14 milyon euro diyor. böyle bir durumda ortada buluşmanın imkanı var mı? kapatalım artık irfan mevzusunu başka futbolculara yönelelim. bilmem farkında mısınız ayın 24'ü oldu ve biz hala taylan'a bırak alternatifi yanına bile adam bulamadık. herkese benden nacizane tavsiye:

  aklımızı başımıza alalım!
 • 1296
  luyindama ya da emre kılınç takasta isteniyorsa adamlar belli ki işi yokuşa sürüyorlar. dünyadaki son futbolcu bu adam mı gerçekten? bizi istiyormuş irfan. madem bizi istiyo sezon başı 5 yıllık yeni sözleşme neden imzalandı. yine olmayacak duaya amin diyoruz. bu yönetim nasıl oluyorda ısrarla bu hataya düşüyor. hoca irfanı istiyorum dediğinde hocam adam 5 yıllık imzalamış 2024 te bitiyor sözleşmesi başka adaylara bakalım neden demiyor, diyemiyor. sezon sonu sözleşmesi bitecek salih uçan ve aytaçı bile alamayan adamlar irfancan kovalıyor.
 • 1297
  hakkında 2 gündür estirilmeye başlayan asbaşkan açıklamaları ve saçma sapan rakamlar için tahminim 2 olasılık var. zira bir anda bu rakamlara dönecek bir restleşme yaşanmadı görünürde.

  ilk opsiyon anlaşmanın yapıldığı ama mesut transferindeki çıkışlarıyla ciddi tepki gören iktidar kanadının araya girdiler öyle çözüldü dedirtmek için olmuyormuş gibi bir havaya çevirmesi.

  ikinci opsiyonsa ki bence daha olası olan da bu yönetimin almamak için destek bulmak adına ortaya üflettikleri rakam ve teklifler.

  elbette burası fenerbahçe değil, ne isterlerse verin de alın diyen çok çıkmaz bizden ama öyle yabana atılacak topçu da değildir.

  modere 8 veremedin ama irfana verirsin. çünkü başakşehire 3 şimdi verelim 2 seneye kalana kredi kartı çekelim vs yapabilirsin ve aksattığında da yönetilebilir olur ama yabancılar gözünün yaşına bakmaz.

  ayrıca irfancanın türk olması çok kritik. yabancı sayısı mühim değil. çekirdek bir kadro oluşturmak gerek. o yüzden taylan kıymetli, oğulcan kıymetli, kılınç kıymetli. bu şekilde bir şablon oluşturup o zaman yabancıya akıtılan paraları daha az ama daha kaliteli oyunculara akıtabiliriz. 11-12deki kadroda semih selçuk engin emre çolak ilk 11 oynuyordu. şimdi de taylan irfan kılınç oğulcan istiyor hoca ki aidiyet olsun. bu önemli bir atılım ve bence desteği hak ediyor. ha geç kalındı ya da erken oldu bilemem ama biz doğruları bulup harekete geçmemizle öne çıkan bir camiayız. atılacak adımlar bu takımın 5-6 yılını yapılandırma adımları olabilir. irfanı kritik yapan da bu yıldan itibaren direkt olarak 2025e kadar etki edecek ekibin önemli bir parçası olacak olması.

  velhasılı kelam umarım bu iş öyle ya da böyle makul ölçülerde bir anlaşmayla çözülsün ve şampiyon olup son şampiyonlar ligi gruplarına bambaşka bir havada hazır olalım.
 • 1298
  başakşehir ile sözleşmesi 2024 haziranda bitecek olan orta saha.

  yabancı kısıtlaması 5+0+3 olduğu için alınması elzem olan bir futbolcu. aynı zamanda bahsedilen 10 milyon euro gibi paralara dünyanın hiçbir yerinde kendisi gibi bir futbolcu bulamayız.

  edit: irfan kesinlikle kaliteli bir oyuncu. yabancı sınırı olmasa bile yerli olması avantaj. ama bahsedilen paraları vermemizin doğru olduğunu düşünmüyorum. aynı zamanda gerçek ihtiyaçlarımızı geri plana atmış gibi hissediyorum.
 • 1300
  takimimiza gerekli bir futbolcu mu? evet. takima faydasi olur mu? evet gelirse şampiyonluk için katki saglar mi? evet gelmesini istiyorum ama bir futbolcu transfer etmek için tum futbolcularımızi takasda teklif ederek degersizlestirmenin anlamı yok. transfer etmek için galatasaray kulübü bir takımın kapısında bu kadar beklemez. galatasaray kulübünü bu kadar degersizlestirecek bir transfer şekli ile gelecekse gelmesini istemem. galatasaray bir futbolcuyu isterse alir. bir futbolcu icin koskoca galatasaray camiasinin itibarinin zedelenmesini aklim almiyor.
 • 1301
  bu nedir kardeşim ya. bulunmaz hint kumaşımı bu arkadaş. iyice kabak tadı verdi yok 10 milyon+emre kılınç yok parayı veren alır fln. 5-6 milyondan fazla değil irfancan. kaldıki başakşehirin durumu ortada. irfancana herhangi bir yabancı takımın teklifide yok, başakşehirdeki bu tantana ne anlamış değilim. sanki 3-4 kulüp teklif yaptı. kaldiki bizde 8 numara oynayacak tonla adam var elzem değil yani.

  ben yönetimin yerinde olsam 6 milyondan fazla vermem. kabul ederlerse ederler. etmezlerse 2 tane genç oyuncu alırım olur biter.

  irfancan değerli bir oyuncu olabilir ama başakşehirin takındığı bu tavırla kendilerini başbaşa bırakmak gerekiyor. buyrun satın avrupaya 12 milyona..
 • 1303
  dislileri tamamlayacak futbolcu transferi her zaman denk gelmez. gerek bize gelme hevesi, gerek bizim takim icindeki arkadaslariyla samimiyeti, hirsi, hocanin istemesi, futbol akli hepsi bizim icin bicilmis kaftan. ayrica tam da ihtiyacimiz olan bolgede oynuyor. baska takim icin belki istenen bedel yuksek olabilir ama bizim icin oyle degil, bana gore mutlaka transfer edilmesi gereken bir futbolcu.

  umarim bir an once transfer edilir. 2-3 milyon euro fazla vermek bize koymaz. sonucta bu tip transferleri her zaman yapmiyoruz, bir sekilde cikaririz. yeter ki ffp’ye takilmayacak bir formul bulunsun.
 • 1305
  saçma sapan miktarlarda para verilmesine karşı çıktığım futbolcu. beğeniyorum kendisini fakat 14 milyonun yarısı bile anca eder belki. belhanda skora katkı yapmıyor diye yerden yere vurulurken irfan'ın skora katkısı belhanda kadar bile değil. 3 maç sonra neler der acaba taraftar. özellikle türkiye'de 14 milyon istenen bir futbolcunun bir şeylerinin çok özel olması gerekiyor fakat maksimum 5 milyon euro'ya irfan kalitesinde bir oyuncuyu scout ekibimiz çok rahat bulabilir diye düşünüyorum.
 • 1306
  transfer döneminin son günlerinde çok ciddi miktarda para artı takasta yokluğunu arayabileceğimiz bir oyuncuyla birlikte sonraki satıştan pay ile alacağımızı düşünüyorum. gelmesi durumunda faydalı olacaktır ama bu kadar bekledikten 6-8 milyon euro arası bonservis, sonraki satıştan yüzde 30-50 arası pay ve takasla birlikte kulübümüzün tapusunu başakşehir'e vereceğiz galiba. bu paralara avrupa'dan bir oyuncu alırsın birde uygun maliyetle genç oyuncu alırsın ve sana fırsat transferi olur. düşünüldüğü kadar iyi oyuncu olduğu kanaatinde de değilim. herşeye rağmen gelirse umarım başarılı olur.