• 31
  avrupa süper ligi maskaralığı boyunca sokağa dökülüp verdikleri tepkilerle, takım otobüsünün yolunu kesmeleriyle hatırlanacak olan taraftarlar. her ne kadar başbakan boris johnson'un "bu işten vazgeçmezseniz size bu ülkede top oynatmam" tehdidi işi çözmüş olsa da ne para, ne takım ne yönetim takmamalarıyla takdir topladılar bu süreçte.

  futbolu sevmek "photoshopla varda göt büyütüyorlar" diye twitter'da ayaklanmakla, bir hakem hakkında yazı yazılabilecek her yere operasyon çocuğu yazmakla, yönetimlerin ya da camia influencerlarının hedef gösterdiği insanlara bir yandan mastürbasyon yaparken diğer eliyle küfür yazmakla olmuyor işte.

  adamlar londra'da yönetim kararına rağmen takım otobüsü rehin alırken bizde kimileri hayali şampiyonlar ligi kupası kovalıyordu, kimileri bu takımları yola devam ettirmek için defalarca hakkını yiyen uefa'nın adını anmasıyla gurur duyuyordu, kimileri de "öğrenildi" haberciliği ile başkanının bu lige takımını sokacağından övgüyle bahsediyordu...
 • 32
  gereksiz abartılan taraftar. ne liverpool eski liman işçilerinin takımı ne de manchester o eski kırmızı şeytanlar. bu takımlar çoktan satıldı, kapitalizm ve sermayenin kurbanı oldu. avrupa süper ligini engelleyen şey bu taraftarlar değil. kulüpler bir günde böyle bir karar almayacaklarına göre bunun ön çalışmasını yapıp çoktan halkın nabzını tutmuştur. beklemedikleri bir tepki olduğunu sanmıyorum. olayı sonuca bağlayan şey tıpkı türkiye’deki gibi siyaset oldu. dünya üzerinde hiçbir kulüpte taraftarların söz hakkı yok, en azından taraftarların düşündüğü kadar yok. bu konuyla alakalı curva sud milano en gerçekçi ve mantıklı açıklamarı yapmış, bir arkadaşımız sözlüğe de taşımış zaten. al birini vur ötekine durumu var, katar’da dünya kupası oynatmak isterken taraftar önemsiz, büyük takımlara ffp göz yumup nispeten küçük takımların elini kolunu bağlarken taraftar önemsiz ama şampiyonlar ligi yerine yeni bir lig kurulurken taraftar önemli. hadi abi ya.

  (bkz: #3148512)
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!