resim
Idrissa Gana Gueye
Takım:Paris SG
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:32
Boy:1.74
Uyruk:Senegal
 • 72
  ciddi ciddi alabileceğimizi zannedenler mi daha komik yoksa “aradığımız adam, çok iyi olur, sertlik katar” gibi şeyler diyenler mi daha komik karar veremediğim futbolcu.

  bu arkadaş öyle “iyi transfer” falan denilecek adam değil. ligin dengelerini değiştirecek bir adam. orta sahamızı tek başına orta saha yapabilecek bir adam. geçin bence. daha gerçekçi şeyleri konuşalım.
 • 77
  yeni moda sanırım imkansız vurgusu yapıp camiamızın seviyesini hafife almak. gueye harika bir futbolcu ve geldiği takdirde hakkı olan ücreti tabi ki alacak. lakin gueye'nin gündem olmasını sağlayan lgbt olayı sonrasında sırf bu muhabbet yüzünden büyük takımlar ve ligler tarafından ön yargı ile yaklaşılan bir isim olduğu ortada. özellikle premier lig aktivist yapısıyla öne çıkan bir lig. dolayısıyla yaşı da düşünüldüğünde bize gelmemesi için herhangi bir engel yok. bu takıma gelen yıldızları yazsak manas destanı olur. mevcut ekonomi hususuna gelince cüzdan sallıyorsan, güçlüyüz diyorsan, stoperden daha önemli hamlelere ihtiyaç varken konyalı abdülkerim bardakçı'ya 3 milyon euro'ya yakın parayı verebiliyorsan gueye'yi de alacak güç var demektir. buyursun gelsin bizleri mest etsin dedirten harika bir isimdir.
 • 78
  galatasaray'a gelmesi ihtimal dahilinde olan oyuncu. yeter ki basacak paran olsun.

  manchester city'den fernando'yu, monaco'dan falcao'yu, valencia'dan feghouli'yi falan hep para basarak aldık.

  zamanında cenk ergün gözü kapalı bir şekilde, belhanda'nın bonservisine 10+milyon euro vermişti. keza ndiaye için 7.5, maicon içinde 7 milyon euro vermişti. bundan birkaç sene önceki bu paraların alım gücünü varın siz hesaplayın.

  o yüzden yok alamayız, yok imkansız, yok big player falan filan demeyin. parayı basarsanız, kralını bile alırsınız. yeter ki vizyonlu olalım.

  https://gss.gs/3Rx.jpg

  son olarak, yukarıdaki fotoğrafı gören hiçbir galatasaraylı imkansız falan demesin.
 • 79
  eğer yeteri kadar para verilirse messi de galatasaray’a getirilebilir. gueye için “imkansız” diyen arkadaşların kastının bu olduğunu pek zannetmiyorum.

  https://www.haberturk.com/...-geliri-3354546-spor

  yukarıdaki makalede, seneler içinde yayın gelirlerinin değişimi var. bir önceki ihalede kulüplere yapılan ödeme senelik 500 milyon dolar. yeni ihalede bu rakam, 100 milyon doların biraz üzerinde bir tutara düşüyor.

  yüzde 75 azalış. döviz cinsinden. futbolcuların döviz cinsinden maliyetleri azalmıyorken. gueye maaşına indirim yapmıyor yani bizim gelirimiz 75% azaldığı için.

  bu kulüpte sneijderler, drogbalar oynadı evet. ama devir değişti. birkaç sene önce 80-90 milyon euroluk futbolcu maliyeti taşırken, şu anda 25-30 milyonlara sığmaya çalışıyoruz. ve mecbur olduğumuz için yapıyoruz bunu, keyfimizden değil. gerçekler bütün acımasızlığıyla önümüzde dururken biz hala nasıl aynı şatafatı, aynı şaşaayı hayal edebiliyoruz? nasıl sadece maaşıyla bu bütçenin beşte birini dolduracak oyuncuların hayalini kurabiliyoruz? biz artık sneijder’i, drogbayı alan kulüp değiliz. türkiye de o türkiye değil.

  benim aklım çıkacak bir gün bunları düşünürken.
App Store'dan indirin Google Play'den alın