• 100
  biliyorsunuz 2008-2010'lu yıllara doğru iyi bir jenerasyon yakalamışlardı.

  işte luka modric, ıvan rakitic, darijo srna gibi çok değerli oyuncuları oldu. 2008'den sonra o süreçte bence avrupa'nın iyi takımlarından biri oldular. 2018 de dünya kupası'nda finale çıkmalarıyla birlikte zirve yapmış olmalarını sanırım rahatlıkla söyleyebiliriz.

  hatta bir ara londra'da wembley stadyumu'nda euro 2008 elemeleriydi sanırım, ingilizleri 3-2 yenerek ingilizlerin avrupa şampiyonasına katılmalarına engel olmuşlardı. :)

  benim bir de şöyle bir düşüncem var; eğer bu jenerasyonun davor suker gibi bir golcüleri olsaydı, bence katıldıkları bir turnuvayı muhakkak şampiyonlukla tamamlarlardı. ben böyle düşünüyorum. :) şu an ki takımlarının veya 8-10 yıldır birlikte oynayan ekibin gerçek anlamda cidden iyi bir golcüleri olduğunu düşünmüyorum.

  bildiğiniz adını yazmaya gerek görmediğim isimler hep 2. sınıf diye adlandırabileceğimiz türden golcülerdi bence, davor suker gibi 1. sınıf çok kaliteli bir golcüleri olsaydı, heralde şu 10-12 yıllık süreçte bir turnuvada kupa kazanırlardı.

  bu turnuvada nereye kadar giderler bilmiyorum, ama tüm bunlara rağmen 10-12 yılda yaptıkları gerçekten takdir edilesi, çoğu turnuvada yer aldılar vs. sonuçta baktığınızda hırvatistan küçücük bir ülke... burdan baktığınızda da yapılanların çok değerli olduğunu görüyorsunuz...
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!