resim
Hamit Altıntop
Görev:Spor Yönetimi
Takım:Türkiye
Yaş:40
Uyruk:Türkiye
 • 5798
  kendisi bir dönem galatasaray'da oynadığı için derhal görevden el çektirilmesi gereken milli takımlar sorumlusu.

  sen kimsin de o koltukta oturuyorsun diye sorarlar adama. bu milli takım sen gelmeden dünya kupası kazandı, geldin ne hallere soktun diye de eklerler hatta. türkiye'de başka takımda top koşturmamış olman senin sorunun hamit efendi. bu ülke futbolunun en büyük sorunu sensin. derhal görevden affını iste!
 • 5800
  milli takımlarda bor gelişme görülecektir öncelikle alt yaş kategorilerindeki teknik direktör görünümlü kişileri değiştirerek ise başlamalı. bizim gibi coğrafyalarda oyuncu alımlarında menajer işleri, birilerinin hatır gönül ilişkileri çok dönüyor ama en azından maçlarda taktik bir şeyler görebiliriz. yoksa tolunay kafkas filan gibi kişilerden ülke futboluna hayır gelmeyeceği çok açık...
 • 5801
  daha önce hiçbir kötü gidişte tff’deki bir yöneticinin istifasının istendiğini görmemiştim. genelde ya td ya da toptan tff istifası istenir. şimdi nedense herkesin ağzında hamit’in ismi var.

  bunun iki potansiyel sebebi var sanki. ya hamit milli takımı toparlamak için değişiklikler yapıyor ve bu birilerini rahatsız ediyor. cengiz ünder’in geçen yaptığı açıklamalara bakınca bazı futbolcular da bundan rahatsız.

  ikinci sebep de milli takımdaki az sayıda galatasaraylıdan toptan kurtulma çabası…

  düşünün, daha yeni hamit’i vurmaya tff’yi basmaya geldiler. bunların hiçbiri birbirinden bağımsız, alakasız şeyler değil. bundan eminim.
 • 5802
  https://twitter.com/...Q_E479ClQ0g&s=19

  bir kere samimiyetsiz bir yorum yapmış tff yöneticisi. bu konuda samimi olan bir milli takım sorumlusu milli takım gençlerini tolunay kafkas'a emanet etmez.

  ayrıca galatasaray da bu konunun farkında hamit merak etmesin, yakında kemerburgaz'a geçişimizle birlikte en sağlam tesislere sahip olacağız. yani kimsenin bu konuyu yazıp çizmesine gerek yok, biz bunun farkındayız. herkes işini yapmalı. mesela hamit altıntop, faroe adalarına yenilme kepazeliğinin hesabını oyuncular topa ayak sokmadı diyerek savuşturmamalı, önce çıkıp kepazeliği hesabını verin insanlara ondan sonra galatasaray'ın altyapı tesislerine bakarsınız.

  konuyu saptırıp rezilliğinizin hesabını vermek yerine galatasaray üzerinden konuyu değiştirecekseniz, ya temelli susun ya da işinizi yapıp rızkınız neyse onu kazanmaya bakın.

  almanya u21 hocası diye a milli takıma getirdiğiniz adam neredeyse pozisyon bulamadan faroe adalarına yenilmiş siz gelmiş galatasaray'ın tesislerini konuşuyorsunuz. hadi kardeşim hadi yemeyiz bunları.
 • 5803
  galatasaraylı olduğu fikri ilk kimden çıktı bilmiyorum. bize geldi, çok az oynadı, pek çok kazandı ve futbol hayatını noktaladı. sorsanız kendisi bile real madride daha fazla gönül vermiştir, sakattım diyerek parasını içeride bırakan o sonuçta. bizde daha fazla sakat kalmasına rağmen tam meblağı aldı. demek daha profesyonel bir ilişkiymiş aramızdaki. şimdi sıkışınca yine galatasaraya bulaşıp tepkileri başka yöne çekiyor. çünkü neden? galatasaraya sataşanın ağzını kapatacak ne yönetim ne medya gücümüz var senelerdir. geçiniz.
 • 5804
  (bkz: 25 eylül 2022 faroe adaları türkiye maçı) verdiği röportajda kısaca; milli takımın eleştirilmemesi (daha doğrusu sadece saha içinin eleştirilmesi) gerektiği ve eleştiren kişilerin de farklı bir ajandası olduğunu ifade etmiştir. maç sonrası verdiği röportaj, ülkemizdeki eleştiriye karşı tahammülsüzlüğün adeta bir tezahürü niteliği taşımaktadır.
 • 5808
  (bkz: 25 eylül 2022 faroe adaları türkiye maçı)

  ben bu maçtan sonra milli takımın menajerlerin savaş alanı olduğuna emin oldum. o yüzden kuntz'un yerine belli bazı isimleri dillendirenlere de kuntz'u ölümüne savunana da iyi gözle bakamıyorum. kuntz çok ağır şekilde eleştirilmeli. gerekirse ültimatom verilmeli. faroe adalarına yenilmek ciddi bir rezalettir. daha da ötesi berkan-ferdi orta sahası ile sahaya çıkan t.d. ya tazminat derdindedir ya da başka planları vardır.
 • 5809
  benim anladığım kadarıyla kuntz'un tartışılmasına değil, kuntz'un bir ay önce tartışılmaya başlanmasına sinirlenen tff yöneticisi. bir ay önce ne lüksemburg'la berabere kalmıştık ne de faroe adaları'na yenilmiştik. ne olduysa o dönemde "sergen tam milli takım hocası, son kez fatih hoca, aykut kocaman bu işi daha iyi becerir" gibi söylemler yükseldi. bunların farkına varmamak için türk futbolunu yeteri kadar tanımıyor olmak lazım. zaten bu söylentiler çıktıktan sonra da ne hocada konsantrasyon kalır ne de oyuncularda.

  https://youtu.be/-O2kcD8Enfs
 • 5810
  (bkz: 25 eylül 2022 faroe adaları türkiye maçı)

  maçtan sonra yaptığı açıklamalar ve konuşma tarzı çok ama çok fena olan eski topçu, yeni yönetici. açıklamanın içeriğinden bağımsız olarak bu nedir kardeşim. yok mu beyefendi gibi açıklama yapabilecek bir futbol aklı? kabadayı haller, masaya vurmalar, ben yaptım oldu, ne dediysem o tavırları, yaa, -ıııııı, yaa, -ıııı...

  vasata alıştık ama buna da alışmayalım artık.
 • 5811
  aşırı derece kötü bir üslupla mahalle kıraathanesinde konuşur gibi konuşan kişi. şu yaptığı açıklamanın savunulur tek tarafı yok. ben izlerken utandım. konuşmasında o kadar üst perdeden bir tavır var ki sanki kendisi patron da hatasından ötürü çalışanına hesap soruyor. iletişim becerileri eksilerde bir insan olduğu çok açık. bu tavırla doğru bir şey söylese bile insanlarda itici bir intiba bırakır, bırakıyor da.

  https://www.youtube.com/watch?v=-O2kcD8Enfs
 • 5812
  (bkz: 25 eylül 2022 faroe adaları türkiye maçı)

  maçtan sonra yaptığı konuşmada vücut dili üzerinden eleştirilen federasyon yöneticisi. bence türkçeyi doğru ve akışkan kullanamamasından dolayı yanlış anlaşılmaktadır.
  benim konuşmada dikkatimi çeken ilk şey yunus için değerli ama avrupa seviyesinde değil demesi ve akabinde çağlar ve merih yokken ne kadar kötü durumda olduğumuzu söylemesidir. ben bu iki cümledede yunus ve ozana haksızlık edildiğini düşünüyorum. bu milli takımın en büyük sorunu kalitesiz futbolculardan ziyade kalitesiz futbol kültürü ve yöneticileridir.
 • 5818
  https://youtu.be/-O2kcD8Enfs

  söylemlerinde 100% haklıdır. ben tartışmam bile haklılığını.

  futbola bu kadar önem veren, dünyalar kadar para harcanan, devletin bile el altından ya da açıktan destek verdiği, 80 milyonluk bir ülke altyapı konusunu 20 sene önce çözmeliydi.

  türkçe 2. dili olduğu için doğru düzgün derdini anlatamamış sadece. ben ne demek istediğini anladım. teşekkürler hamit. keşke senin gibi birkaç isim daha olsa ülkemizde.

  edit: adamın derdinin şan şöhret, para olduğunu hiç sanmıyorum. istese almanya’da kalır, bayern’de yönetici olurdu. bayern, eski oyuncularını zaten bir şekilde göreve getiriyor. hamit de görev alabilirdi rahatça, işine gücüne bakardı ama hamit gerçekten türkiye’yi seviyor ve bir şeyler yapmak istiyor. çok düzgün bir adam ve söylemlerinde çoğu zaman çok çok haklı. dediğim gibi iyi ki varsın hamit. umarım birinin aklına gelirsin de bizde görev alırsın ileriki yıllarda.
 • 5819
  o vücut dili ve diksiyonla dünyanın en doğru şeyini söylesen de kendini kabul ettiremez, ifade edemezsin.
  dünkü konuşmasında özellikle galatasaray altyapı tesisleri ile söylediklerine yüzde yüz katılıyorum.

  hem altyapı hem de antrenman tesisimiz (florya) ingiltere 3. lig takımlarının tesislerinden bile kötü seviyede.
  yıl oldu 2022 koskoca galatasaray camiası bu medeni standartlardan uzak tesislerde oyuncu yetiştirip, geliştirmeye çalışıyor.
  vasat oyunculara astronomik bedeller ödeyen bu kulüp doğru bir planlamayla çarçur edilen paraya pekala çağın gerektirdiği tesisler inşa edebilir veya geliştirebilirdi.

  yönetimin birinci önceliği bu olmalı.
 • 5820
  bu ülkede işini düzgün yapmayanlara işlerini düzgün yapmadıklarını ve başka planlar içerisinde olduklarını masaya vura vura anlatmaya çalışan ama ona rağmen pek çok kişinin üç maymunu oynamaya devam ettiği ülke tarihinin en kariyerli futbolcularından biri.

  basın, bugünün değil, tıpkı hamit'in dün de vurguladığı gibi son 40 yılın sorunu. altyapı, bugünün değil, tıpkı hamit'in dün de vurguladığı gibi son 40 yılın sorunu. tesisleşme, liyakat eksikliği, kendimizden düşük olan takımları rahat yenememek, sürekli bir oyun planı oturtmamak... bunlar bugünün değil, çok çok uzun yıllardır süre gelen kronik sorunlarımız.

  dün türkiye futbolu adına bir deprem daha oldu. bu ana deprem değildi; olsa olsa euro 2020 depreminin artçısı olarak nitelendirilebilecek bir depremdi. ancak, yer yerinden oynuyor, sistemler skorların altında eziliyor, sağdan soldan gol yiyen, gittiğimiz her yerde endişeyle maç izleten bir milli takım var ortada ve biz birbirimizden samimiyetsiz bir nezaket bekliyoruz. bu ortamda televizyon karşısında nazik nazik aynı şeyleri gevelemesindense, masaya vura vura önce basına, sonra zihniyetimize söylediği sözleri tercih ederim ben. keza hamit, bu skorun kabul edilemez olduğunu ve tercihlerin her zaman sorgulabileceğini de ifade etti. buna dair özür de diler, o samimiyeti de vardı dünkü konuşmasında. ama sadece bu noktaya bakarak bir yere gelemeyiz diyor, ki haklı da.

  bu ülkenin spor basını, nereden ve kim tarafından yükseldiği belli olmayan, hayatında belki kitap okumamış adamları içeriyor bünyesinde. bu ülkenin taraftarının çoğu skor üzerine keyif alıyor futboldan. bu ülkenin futbolcusu, kendisini olduğundan daha yüksek yerlerde görme hastalığına çok çabuk kapılıyor. bu ülkenin kulüpleri rezerv ligi bile sürdürülebilir kılacak yapıdan uzakta, bugün aldığı kararı bir sene sonra değiştiren bir zihniyetle yönetiliyor; her sene milyon eurolar harcayarak yeniden yapılanıyor.

  siz hiç, verdiği yanlış bilgiden dolayı, ettiği küfürden dolayı, yaptığı yanlış bir harcamadan dolayı özür dileyen taraftar, basın üyesi ya da başkan gördünüz mü?

  bunları, birinin çıkıp, lafı eğip bükmeden yüzümüze yüzümüze vurması lazım. sen televizyon başında söv, basın oturduğu yerden teknik direktör getirsin görürsün ve haber peşinde koşmayıp algı yönetimi üzerinden para kazansın, futbolcu sahada ne olup bittiğinden bir haber oynasın, kulüplerin içinde bulunduğu buhran ve sorunlu yapılar bir tarafa itilsin... sonra hamit çıkıp konuşunca, "o eli kolu indir" densin, telaffuza takılınsın, daha nazik olmaya davet edilsin.

  futbol oynuyoruz! futbol hakkında konuşuyoruz ve biz bize konuşuyoruz. kendi sorunlarımızı, şiddete başvurmadan, ama böyle net ifadelerle teşhis etmezsek daha çok kibar kibar yeniliriz biz yabancı kulüplere ve milli takımlara.
 • 5821
  kendisinin bir müddet galatasaray forması giymesi, onun galatasaraylı olduğu anlamına gelmez. ben bize karşı bir gönül bağı olduğunu falan düşünmüyorum. bence hamit olaylara tamamen profesyonel bakıyor.

  fakat yöneticilik anlamında başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. yok gençlerle oynadık, yok eksiklerimiz vardı, yok şu oldu bu oldu, baba dünya kupası çeyrek finalinde elenmedik ya. ne idüğü belirsiz uluslar kupası denen organizasyonda lüksemburg'tan 3 tane yedik, faroe adaları'na maç kaybettik.

  farkındadır umarım yaşanan rezilliğin.
App Store'dan indirin Google Play'den alın