• 12
  büyük bir karakter gösteren emre kılınç dışında, mevcut beceriksiz yönetim sayesinde son yıllarda başımıza bela olmuş musibet. bas bas gelmek isteyen oyuncuyu bile rakibe kaptırır hale geldik.

  bu durum artık cidden can sıkıcı bir hale gelmeye başladı. ondan sonra futbolcuya çemkiriyoruz yok karakter, yok bilmem ne diye. dursun özbek dahil, bu kadar iş bilmez bir yönetim görmedim.

  bir ekleme: kerem, halil, oğulcan, taylan veya adem büyük gibi futbolcularımıza kalitesiz demiyorum yanlış anlaşılmasın. benim bahsettiğim anadolu'da belli bir çıtanın üzerine çıkmış kimseyi gidip transfer edemiyoruz. 3 büyüklerin gündemine girdiği an %99 o futbolcuyu rakip transfer etmiş oluyor.
 • 15
  pek güncel durumu yansıttığına inanmadığım durum.

  önce selçuk inan ile ligi domine ettik. yakın zamanda ise taylan antalyalı, emre kılınç, emre akbaba, oğulcan çağlayan, kerem aktürkoğlu gibi isimleri kulübümüz transfer etti. gerçekleşmeyen transferlerde ise 2 durum söz konusu:

  1- tek derdi galatasaray olanların, ihtiyaçları olan mevkiler yerine yerine sırf galatasaray'a gitmesinler diye zorla aldığı oyuncular.
  2- biraz fazla parayı görünce yönünü değiştiren futbolcular.

  bunlara da yapacak bir şey yok.
 • 16
  oyuncuların önceliğine bakar.

  rakibin senin iki katın para veriyorsa ve oyuncu da bunu seçiyorsa almasın zaten. en son sırf yerli oyuncu kaptırmayalım diye uğraştığımızda burak ve selçuk'la sevr antlaşması yapıp tarık çamdal'ı 4,5 milyona almıştık.

  irfan fener'e 10+ milyona malolmuş. hakan yandaş galatasaray'ın sunduğu şartları kabul etmemiş. bunun dışında zaten kaptırdık denecek adam yok. salih de şampiyonlar ligine gidecek takıma gitmek ister, bunda sıkıntı yok. almaya almak kolay, aha emre akbaba. kurtulmak için çırpınıyoruz.

  kısacası boş eleştiriler bunlar.
 • 17
  yerli futbolcuların tek seçeneğinin galatasaray olmadığı için gerçekleşmeyendir.

  maalesef bunca hengamenin içinde bir de bunu başımıza bela ettik. karakter testini geçen futbolcu sayısı cidden çok az. küçük beşiktaş bile elinizden oyuncu alıyorsa oturup sorgulamak lazım, şampiyonlar ligi'nde falan bir halt edemeyecekler zaten onu bir faktör olarak görmemek lazım. fenerbahçe yıllardır avrupa'ya hasret ama onlarca oyuncu çekti aldı elimizden.

  kaliteli oyuncular için daha ısrarcı olmamız lazım. mesela oyuncuda kalite eksikliği varsa isterse dünyanın en galatasaraylı insanı olsun yeterli değil.

  gün sonunda tek transfer aytaç kara ile sezona başlayacağız gibi görünüyor. galatasaray'ı ne hale getirdiler ya.

  hayır akademide çok iyi oyuncular var ondan almıyoruz desek, o da değil. akademideki kaliteli oyuncular u-19'da süre alamıyor ki. mesela akademiden sağ bek, sol bek, kaleci, kanat, taş gibi orta saha çıkması çok zor görünüyor.

  arkadaşlar yerli oyuncular konusunda yaşadığımız sıkıntıları unuttunuz galiba, fbjk bu kadar yerliyi dolduruyorsa o yabancı sınırı gelecektir. biz de geçmişte olduğu gibi kaliteli yerli diye yasin öztekin, olcan adın'lara falan kalacağız muhtemelen.
  bakın emre utkucan'ın geçmişteki gs tv röportajlarını izliyorum, cidden yerli oyuncu havuzu baya leş atıyor. en kaliteli oyuncular yasin, olcan falan diyor adam

  özellikle millî takım havuzundaki oyuncuları kaçırmamamız lazım. alt ligleri çok iyi taramamız lazım.
  sizi bu kadar düşündüğümüz için yazık bize :(
 • 18
  yönetimin bir diğer becerisizlikliği. hele hele selçuk burak üstünden meşruiyet katmalar falan yönetimden bile komik.

  selçuk ile burak gelirken uçuk maaşlara bizi tercih etmedi. maaş artışı sonra gerçeklesti. her kaptırılan anadolu topçusuna tarık çamdal örneğini vermek de hala eskimedi. tarık varsa ozan tufan da var.

  yabancı sınırı yokken yaparsın istediğimiz parayı kabul etmiyorlarsa baybay masturbasyonunu. hoş yabancı sınırı yokken bile seni isteyen iki oyuncudan birini alabilsen-mert hakan veya irfan- şuan şampiyondun. o gün mert'e vermediğin 2 milyon tl bugün 60 milyon euro'dan etti.

  şimdi salih'i alamadık, ileride bugün oğulcan'a denildiği gibi aytaç'ı aldık mı denecek...
 • 19
  mevcut yönetimle alakası olmayan bir durum. düşündüğümüzde hamit’te bile bayağı uğraştıydık hatırlarsanız. şampiyonlar ligi ve fatih terim faktörüne rağmen bize mi gelecek fb’ye mi gidecek muhabbeti yüzünden süreç çok uzamış sonuç olarak güzel para bayılıp almıştık.

  benim aklıma alper, irfan, mert hakan geliyor da onların da nasıl gittiği malum. alper 6’ya gitti zamanında değdi mi ? irfan 10’a gitti değecek mi ?

  salih konusunda da yapacak bir şey yok şampiyonlar liginde oynamayı tercih etti muhtemelen.
 • 20
  galatasaray bir tercih degildir! galatasaray'in arma yerine parayi tercih eden futbolcularla i$i yoktur. eger bir transfer bu nedenle gerçekle$miyorsa, bu hayirlisidir. öte yandan ellerinde biraz palazlanan yerli futbolculari 3 büyüklere itelemek için firsat bekleyen anadolu kulüblere $ark kurnazi ba$kanlari da vardir. bu kendini kurnaz zanneden ba$kan vasifli ki$ilerin de ekmegine yag sürmemek için, bu tip transferlerden uzak durulmalidir. biz bayern degiliz!

  dedigim gibi. galatasaray hiç bir zaman bir den fazla kulüb arasinda yapilacak bir tercih olamaz. galatasaray bir oyuncu ile ilgineniyorsa o oyuncu ba$ka kulübler ile görü$meden imza atmali, yoksa bu transferden uzak durulmalidir.

  bugüne kadar yerli transferinden agzimizin yanmamasinin sebebi de budur.
 • 21
  paran varsa alırsın yoksa almazsın. bu kadar basit.
  daha önce de galatasaray'ın yerel ilişkilerinin zayıflamasını falan dert etmiştik o zaman da aynısını demiştim paran varsa ilişkilerin güçlü olur. kimse 3 lira eden oyuncusunu sana 2.5 liraya vermez.
  almanya'nın yarısının bayern munich'den nefret etmesinin bir anlamının olmaması gibi durum aslında. parayı bastırıp alıyor adam (var ki basıyor tabi)
  sorunu konuşmak yerine sonuçları konuşmak bir anlam ifade etmiyor. en azından benim açımdan.

  sorunu konuşacaksak eğer bunun önüne geçmenin normal yollardan iki yolu var.
  1. ekonomik olarak güçlenene kadar sabredip kendin yetiştireceksin.
  2. har vurup harman savurup ederinin fazlasdını verip transfer şovları yapacaksın. yakacaksın tivitırı görecek rakipler !

  diğer yol ise türkiye gibi ülkeler için geçerli. araya şaytan ruhlu kişiler ya da hatırlı kişiler sokup oyuncuyu korkutacaksın vs.
  eee bizim camia malum, o taraklarda bezimiz olmadığından konuşmaya gerek yok.
 • 22
  kaliteli yerli futbolcu mu var ki galatasaray transfer etsin? irfan can kahveci için ben de ağıtlar yakmıştım ama malumunuz bir şey oynamadı fener'de. emre akbaba da yine böyle yarışla transfer edildi ondan da yararlanamadık.

  bir adamın galatasaray'a geleceği varsa gelir zaten. ayrıca galatasaray buraya gelip iyi oynayan oyuncularına zam yapıyor zaten. daha gelmeden parasını garanti etmeye çalışan profesyonelle işimiz olmamalı. profesyonelsen çıkar oyununu oynar, ikna edersin, zamını alırsın, nazın geçer. kendi paramızla rezil ediyorlar ilk baştan sağlam sözleşmeyi kapınca. sadece yerliler için değil, yabancılar için de geçerli bu.

  bir sezon top oynayan kendini maestro ilan ediyor. sonra al sana transfer yarışı. sosyal medyada millet tweet atsın diye transfer yapmaya gerek yok. çıkıp maaş talebi çoktu dersin herkes anlar. parayı daldan toplamıyor galatasaray.
 • 24
  “transfer piyasasına gelince de bir oyuncunun gelmesi adına çok takım talipse galatasaray seçenek olmaz, galatasaray tek seçenek değilse oyuncuya ısrarımız da olmaz. bizim yerli konusunda transfer görüşümüz budur.”

  böyle demiş fatih terim.

  bırakın kardeşim gereksiz romantizmi. maaşlı futbolcu mu alıyoruz, sevgili mi?

  kulüp maaşını öder, futbolcu çıkar oynar. bu kadar.

  oynamazsa ne mi olur? gönderirsin gider.
 • 26
  burada yerli oyuncu kalitesini bi ikiye ayırmak gerekir önce. mesela emre kılınç, mhy, ozan tufan, hatta akbaba falan daha düşük kalite yerliler, bu arkadaşlarda basarsın parayı alırsın, ama alamazsan da çok bi şey kaybetmezsin.

  ama bir de 2011 selçuk inan, burak yılmaz, 2007 emre belözoğlu var mesela. bunlar üst kalite yerliler. irfan’ı bu gruba dahil etmek konusunda emin değilim, fatih terim’in elinde ne yapabileceğini bilemiyorum çünkü. bu arkadaşlarda “galatasaray tek tercih olmalı”, evet. yoksa almasan da olur. ama alırsan türk futbolunun yönünü değiştirebilirsin, özellikle doğru teknik direktörle. bu seviyedeki arkadaşlar para pazarlığı yapıyorsa, bizim almamamız daha doğru olur. aidiyeti odur çünkü. ama gel dediğinde geliyorsa, aidiyeti yüksektir, yeteneğiyle aidiyetini birleştirirsen de harika bir şey çıkması yüksek ihtimaldir.
 • 28
  son dönemler için patlayan oyuncuyu alamamayı istikrar eden kampanya. o halde patlamadan önce alacaksın. elinde en iyi scout ve analiz ekibi var. farkı burada ortaya koyup oyuncunun patlamasını burada yapmasını sağlamak lazım. mesela salih uçan olayı geçen sezon bas bas bağrıyordu zaten. iki sezon sonra buralarda kavgası yapılmadan gidin burak kapacak ve emirhan aydoğan' a bir bakın mesela. taylan, adem, halil, kerem, emre kılınç isimleri başarılı transfer hamleleri olarak verilebilir son dönemde.
 • 29
  katılmadığım düşüncedir.
  anadolu kulüplerinin galatasaray'a futbolcu satışında zorluk çıkarmaları (fatih hoca'nın tabiriyle organize kötülük) işimizi biraz zorlaştırıyor.

  üstelik2020-21 sezonunda kadromuzda arda turtan, taylan antalyalı, emre kılınç, emre akbaba, kerem aktürkoğlu, halil dervişoğlu, ömer bayram, emre taşdemir gibi oyuncular vardı.
 • 30
  sadece bizimle ilgili olmayan durum. biz kendi yöneticilerimizi her türlü eleştirelim ama düzenin aktörlerini ve bize yaşattıklarını da unutmamamız lazım.

  - biz oyuncuyu isteyince eğer sözleşmesi devam ediyorsa, o anadolu kulübü oyuncu bize gelmesin diye 40 takla atıyor. 1 milyonluk oyuncuda kapıyı 10 milyondan açıyorlar sırf bize satmamak için.

  - transfer dönemi başında istediğimiz oyuncuyu satmamak için dönemin son saatlerine kadar direniyorlar. sırf bizi kazıklamak için.

  - önce bizimle anlaşıp bizi basamak olarak kullanıyor başka talibi varsa.

  - oyuncu bize gelmek istiyorsa isteğini kırmak için 50 yerden telefon geliyor.

  - sözleşmesi bitiyorsa oyuncunun ve biz istiyorsak bütün medya başlıyor galatasaray oyuncu ayartıyor diye. etik değil diye başlıyorlar, işin etikle falan alakası olmaması bir yana şike yapıldığında ağzını açmayan kişilerin bunda avaz avaz bağırması ayrı bir olay.

  - oyuncunun sözleşmesi bitiyor, kulübü oyuncudan habersiz uzatıyor sözleşmesini. dünyada eşi olmayan bir biçimde ceza veriyor oyuncuya etik kurulu sırf bize gelmek istedi diye. bir de o kadar düşünceli insanlar ki oyuncuya ceza vermek için sakatlığının geçmesini bekliyorlar.
 • 31
  galatasaray’ın dert edinmesi gereken takribi 82. konu.
  neye göre alınmıyor anlamadım. kadromuzda bulunan türk oyuncular alt yapımızdan çıkmadığına göre hepsini transfer ettik. bizdekiler vasat diyorsanız rakiplere kaptırdıklarımızın performansı da ortada, ne iyi etmişiz de o kazıkları yememişiz denilecek yerde, niye kazık yeme pahasına tüm çerçöp yerlileri biz toplamıyoruz diye hayıflananlar var, gerçekten çok ilginç.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!