• 20
  ucuza peşkeş çekilmesin. iki buçuk milyar borç için bütün taşınmazları satmak gereksiz. karşılayacak olan satılsın borç sıfırlansın. tamamı satılırsa üç beş seneye bir kaç basiretsiz yönetici çıkar parayı batırır bu seferde hem borcumuz olur hem de taşınmazımız kalmaz. ben genel kurulun buna izin vereceğini düşünmüyorum zaten.
 • 22
  kulüp kar üreten bir yapıya gelmedikçe satılmasına karşıyım. nasılsa zarar ettiğimiz sürece yeniden, yeniden borçlanacağız. mümkünse basketbolu nef gibi, voleybolu özel hastane gibi bir sponsor yürütürken futbolda senelik toplamda 20-25 milyon euroluk satış, 10-12 milyon bandında alım hedefi olsun. maaşları 1,5 2 milyonu aşmayacak şekilde dengeli dağıtıp kadroda da potansiyeli olan genç oyunculara yer verilirse imkansız değil hiçbir şey.

  tüm bunlar hayal mi? hayal gibi şu an. fakat ; ileride futbol aklı ile istikrar ile yönetilirsek değil. bu sene kerem, marcao toplamda 25 milyonu rahatlıkla geçer mesela satıştan, seneye nelsson ve yunus bu rakamları geçer, ertesi yıl hamza olur başkası olur yine geçeriz .ama bu eksilen parçaları nasıl doldururuz, kim doldurur? bunlar çok önemli. sadece doğru isimler ve istikrar ile mümkün. böyle bir projen yoksa ise bugün sattın malı kapattın borçları, yarın borçlandığın zaman hangi arsa, ada ile kapatacaksın?
 • 25
  'son bir iş' için tekrar başa gelmeye çalışan galatasaray tarihinin en kötü başkanının ellerini ovuşturarak talan etmeyi beklediği finansal varlıklar. o son bir iş de galatasaray'ın bu varlıkları.

  doğru değerlendirilirse galatasaray'ın kurtuluşu bunlardan geçiyor ama zor. çok zor. yeğenini kendi otelinde konaklatıp faturasını kulübe gönderen zihniyet buraları kendi cebini doldurmak için üç otuz paraya rezil rüsva edecek.