• 1
  fenerbahçe’nin milli küme denen mahalle turnuvasındaki şampiyonluklarının ciddiyetsizliğinin aksine türkiye’den uefa organizasyonlarına katılımı sağlayan ilk lig şampiyonluğudur. beşiktaş uefa organizasyonlarına katılım konusunu gündeme getirip iki tane şampiyonluğunu tescil ettirmişken, tescil edilmesi gereken sezondur. fenerlilerin milli küme denen mahalle turnuvası üzerinden iddia ettikleri hakkın aksine ciddi bir olgudur. he tabii “mehmet abileri, özhan abileri” zamanında ilgilenmediği için çoğu yöneticinin de haberi yoktur.

  (bkz: mehmet cansun)

  (bkz: özhan canaydın)

  edit: fenerliler milli küme goygoyu yaparken “metin oktay sizin efsaneniz değil mi?” gibi hadsiz bir tümce kurabiliyor. metin oktay’ın da galatasaray’daki ilk sezonudur.

  edit2: kulüp avukatlarına bu konuyu açabilecek birisi bu hikâyenin gizli kahramanı olabilir. önümüzde emsal karar var boru gibi.* fenerliler’i kendi silahıyla avlamamız işten bile değil.
 • 2
  beşiktaş'a hediye edilen 1957 ve 1958 şampiyonluklarından statü olarak hiçbir farkı olmayan şampiyonluktur.

  beşiktaş 1957 ve 1958'de avrupa'ya biz gittik öyleyse o yılların şampiyonu biziz diyerek şampiyonluk sayısını 9'dan 11'e çıkartmıştır. 1956 yılında da aynı şekilde biz gittik avrupa'ya. bizden ir allah kulu "e o zaman bizim şampiyonluğu da verin" demediği için bu hakkımız olan şampiyonluk tescil edilememiştir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın