• 1
  çeşitli versiyonları olan taraftar tipidir.

  takıma istediği oyuncu alınmadığı için küseni vardır, istemediği oyuncu alındığı için küseni vardır.

  yönetimi beğenmediği için küseni vardır, teknik direktörü beğenmediği için küseni de vardır.

  oyunculara kendi belirlediği rakamdan fazla para verilince küseni vardır, oyuncunun talep ettiği para verilmeyip sözleşme imzalanmadığı zaman küseni de vardır.

  alt yapıdan beğendiği oyuncu a takımda oynatılmayınca küseni vardır, a takımın beğenmediği yedek oyuncusu oyuna girince küseni vardır.

  takım 4/4/2 oynadığı için küseni vardır, 4/5/1 oynadığı için küseni vardır. 4/5/1 de tek ön libero oynatılınca küseni vardır, çift ön libero oynatılınca küseni de vardır.

  bu versiyonların ortak özelliği şudur: galatasaray'ı o kadar çok severler ki, galatasaray'ın menfaatine aykırı olduğunu düşündükleri veya kendilerinin onaylamadığı bir karar alındığında galatasaray'ı kendilerinden mahrum bırakırlar. kimisi tribüne gitmez, kimi lig maçını izlemez, kimi forma almaz, kimi de galatasaray'ı bıraktım der. hakları yok mu bu tepkileri vermeye? elbette var! tercih meselesidir.

  bu taraftar tipinin yapmaması gereken tek şey hıncal uluç'a laf etmek. en önde gelen temsilcileri o zira.
 • 5
  galatasaray'a küsülmez. elbette sevdamızı yüreğimize gömüp, formaları sandıklara kaldıracak değiliz. yine deliler gibi destekleyecek, hem sevinecek, gerekirse üzüleceğiz.

  ama daha önce de söylediğim gibi; arda turan isimli şahsiyet gidene kadar ben galatasaray store'dan alışveriş yapmayacağım, kesinlikle kombine almayacağım, bu kulübe para kazandırmayacağım. çok net.
 • 6
  bir caner erkin transferi kadar yakin oldugum taraftar tipidir. kimse de kusura bakmasin, su gelinen noktada, turk futbolunun igrenclikleri zaten iyice biktirma noktasina gelmisken, hayatlarimizi adadigimiz kulubun degerlerine aykiri isler yapmasini hos gorecek degiliz. sabirla devam edene saygim sonsuz, ama benim kendi adima kirmizi cizgim, basinda yer alan caner erkin iddialari. hos, transfer gerceklesmese bile, sozlukte bu transfere bile normal bakanlari gormek ziyadesiyle uzdu, hayal kirikligina ugratti.
 • 9
  burada inanılmış inanılmamış umrumda değil, galatasaray'ı kendimi bildim bileli çok severim, onunla beraber büyüdüm, onunla beraber ağladım, onunla birlikte güldüm. bunun karşılığında ise takımımdan tek beklediğim saha içinde mücadele, vazgeçmeme, galatasaray genlerine yakışan bir mücadele ve metin oktay'ın metin kurt'un taşıdığı o armaya layık olma.

  ama tüm bunlar ve kulüp değerleri ortada iken kulüpte başkana kafa tutacak kadar arda meraklısı bir teknik direktör ve kolunda takım kaptanı bandajı olan hastane basıp kurşun sıkan bir siyasi kuklayı görürsem o galatasaray benim galatasaray'ım olmaz. ben bunu görmek yerine hiç görmemeyi tercih ediyorum. herkesin fikri kendine. daha önce de dediğim gibi arda ve onu getiren şahıs galatasaray'dan ayrılana kadar ne tek dakika maçını izlerim ne de 1 lira deste olurum.

  sözlükte de haylice keyifli vakit geçirdim ve harika insanlar tanıdım. aynı düşündüğüm, düşünmediğim tüm renktaşlarıma çok selamlar ama ben artık buralarda olmayacağım. herkese teşekkür ederim.

  (bkz: fatih terim/#2845526)
 • 10
  arma benim kutsalımdır. ne ardası ne emresi ne hüsamettini rüknettini bu kutsal formaya verdiğim değeri değiştiremez. galatasaray benim çocukluk aşkım. galatasaray benim en zor günlerimde yüzümü güldüren yegâne varlık.

  bu armadan bu kadar kolay vazgeçecek adam lütfen vazgeçsin. bir gider bin gelir.

  biz zaten elde telefon operaya gelmiş gibi maç izleyen taraftarları oldum olası sevmedik. bu sevdayı bırakacak adamın stadda her maç sesi kısılana kadar bağırdığını düşünmüyorsunuzdur herhalde..

  giden gitsin canlar. biz bize yeteriz.

  selametle..
 • 11
  arda turan transferi yüzünden küsenler samimiyetsiz taraftarlardır. nedenleri açıklıyalım;

  şimdi arda'nın istenmeme sebepleri var.

  1. saha dışı disiplinsizlikler. bilal meşe olayı, hastane basma olayı.

  2. siyaset. akpye yakın olması. dahası bunu deklare etmesi. üstüne vazife olmayan konularda açıklama yapması.

  3. tamemen saha içi sebepler. arda'nın yetersiz olması.

  şimdi bu sebeplerden ilk ikisini direk es geçiyorum zira kulübün en büyük efsanesi canımız ciğerimiz fatih hoca'nın gençliğini hatırlarsak, arda turan peygamber gibi kalır. siyaset desek, kulüp siyasetle her zaman iç içedir. 2.başkanımız malum iflah olmaz bir "şahsım" sevdalısıdır. bunu da her zaman dile getirmiştir. hatta bugün "sahasında kupa kaldırdığımın çocukları" tabiri varsa tamamen siyaset sayesindedir.

  yani %100 ilkeli bir kulüp olsak, ilk 2 seçenek problem olur ama kabıl edelim geçmişimiz de bugünümüz de benzer olaylar ve ilişkilerle dolu.

  gelelim 3. seçeneğe ve en haklısına. arda turan'ı istememek için 3. seçenek tek başına yeterlidir.

  ama;

  takıma yetersiz bir futbolcu alınıyor diye de küstüm tribine girmek de ne bileyim..

  yani sonuç olarak arda bu kulüpteki ne ilk saha dışı disiplinsizliği olan futbolcudur, ne ilk siyasetle iç içe olanıdır ne de saha içi bakımından ilk yetersiz futbolcudur. haliyle küsmeniz de son derece samimiyetsizdir. boştur, havadır, civadır.
 • 15
  taraftarlar tarafindan 'giden gitsin' denilerek uğurlanan seyirci.

  o seyirci ki şu ekonomik şartlarda 2 çocuk ve bir de galatasaray bütçesini kenara ayırıp geriye kalan masraflarını düşünmektedir. o seyirci ki formanin rengi ne olursa olsun , fiyatını asla komik bulmadan sırtına geçirmiştir. galatasaray taraftarı olmanın bilinciyle ölçüp bicmictir hareketlerini o seyirci.

  ne kadar kolay değil mi bu seyirciye 'gitsin' , ' biz bize yeteriz' falan demek? biz gidelim, hatta hepimiz gidelim ama o şahıs kulübe geri dönsün. evet döndü, giyin bayramliklarinizi, vurun davullara. biz her şartta galatasaray'ın hüznüyle hüzünlenir, sevinciyle coşarız. doğruya doğru demekten vazgeçmeden gosterebildigimiz maksimum tepkiyi de göstermekten çekinmeden.

  aslolan galatasaray'dır.
 • 16
  takım arkadaşını soyunma odasına kitleyip döven kafa göz patlatan adamı ilah ilan edip ses çıkarmayıp arda transferinde ahlak bekçiliği yapanlarında içinde bulunduğu grup. dürüst olun biraz tutarlı olun o gün melo olayına çok sevdiğimiz için ses çıkarmadık kimse de gitsin formamızı haketmiyor, galatasaray değerleri demedi bugün de hocayı seviyoruz kabul ediyoruz isteğini bu kadar basit arda geldi diye küsmek nedir.. neyse herkes kendi tercihlerini yaşar ama yanlış hareketler bunlar.
 • 18
  şu başlıkları hortlatanlar galatasaraylı falan olamaz.
  size ne olm? hoşlandığı kızdan red cevabı alan ergenler gibi “şuna laf etmesinler”, “gerçek gsli böyle yapmaz”, “biz kötü gün taraftarıyız” gibi bommmmboşşşşş argümanlarla neyi kanıtlamaya uğraşıyorsunuz? mideniz geniştir, arda’nın da boynuna atlarsınız, dün stad açılışında kulübünüze küfretmiş adamlar yarın gelsin onları bile bağrınıza basarsınız; vicdanınızı böyle rahatlatmaya uğraşmayın.
  kimsenin kimseye küstüğü falan yok.
  anlamadığınız şey şu; galatasaray demek, sizin “aman siktiret başarı gelsin de isterse bok kokalım” zihniyetinizin aksi demektir ve bundan rahatsız olanlar, mesafe koyabilir.
  sizin bu gudubet ideolojinize göre beyin göçüyle daha insanca yaşam için ülkeyi terkedenler de vatandaşlıktan çıkarılsın olmadı.
  herkes sizinle aynı şekilde düşünmek zorunda değil; biliyorum ağır faşist bir dönemde yetiştiniz ve olağan bir davranış sizin için “herkes benim gibi düşünmeli; düşünmüyorsa yanlıştır” algoritması ama işte öyle değil o işler.
  topluluk içinde denemeyin bu trollükleri.