• 9132
  bu kadar çabuk teslim olmaya hakkı olmayan taraftar.

  gören de tüm şampiyonlukları hakemler gayet düzgün yönetirken aldık sanacak. defalarca hakemleri de yenerek şampiyon olduk. 14 maçlık seride kaç defa hakemleri üzdük mesela. demiyorum ki süreç böyle devam etsin onları da yenerek şampiyon olalım. yönetim gereken sertliği göstermeli, takım sahada silkelenmeli; ama taraftar da bu yönde teşvik etmeli karamsarlık yerine. önümüzde adana demirspor ve kayserispor maçları olan 3 hafta var. tarihlerle yazamıyorum çünkü daha tarih açıklamaktan aciz federasyon var malum. bu 3 haftada fenerin beşiktaş (içeride) ve fatih deplasmanları var. 6 puan çıkaracaklarını sanmıyorum. kaldı ki biz kazandıktan sonra gerisi hala mühim değil. biz de onlar da puan kaybedecek lig sonuna kadar kimler ne ortalar açarsa açsın.

  özetle yönetim, takım, taraftar el ele işini yaparsa şampiyonuz. sakin olalım. hele ki futbolcuları dövmediği kaldı sosyal medyada bazı kardeşlerimizin sakin arkadaşlar. hayırlı mağlubiyete inanmam; ama puan farkı 3 azalsa da bir pirus zaferi oldu alttaki takımlar için belki de bu hafta. ligin gidişatına dair bir çok şey bir arada ama tek tek ifşa oldu. hamle sırası bizde. bir kaç maçlık yeni bir seri alt sıralara çığ düşürecek.

  sakin sakin yürüyelim.
  cimbom başı dik yürür.
 • 9133
  maalesef her şeyi yönetimden bekleyen bir grubuz, bunda haklı da olabiliriz ancak mevcut düzen içerisinde bunun çok da karşılığı yok maalesef. medya gücümüz yok, en çok taraftara sahip kulübüz diyoruz ama sesimizin çıktığı da yok. en basitinden 2 şubat 2023 adana demirspor fenerbahçe maçından sonra fenerbahçe'nin nasıl algı kastığına, taraftarının organize olup nasıl da haksızken haklıymış gibi kamuoyu oluşturduğuna bakabiliriz.

  sesimizin daha gür çıkması gerektiğini düşünüyorum.
 • 9134
  bende dahil sakin kalamayan taraftardır. yıllardır doğranan, ezim ezim ezilen bir camia olarak artık canımız burnumuzda.
  son oynanan müsabakalarda yapılan kırmızı kartlık ayağı kırmaya yönelik hareketlerin sarı kart ile geçiştirilmesi vicdanımı yaralıyor. her iki sakatlayıcı harekette de koltuktan fırladım gözlerimi kapadım. karşındaki de insan. bu yaralayıcı hareketlerin müsabaka sonrası ceza alması lazım. bunun için gerekli baskıları da yönetim yapmalı. biz de taraftar olarak o yönetimin arkasında sonuna kadar durmalıyız.
  (bkz: 19 mart 2023 alanyaspor fenerbahçe maçı)
  (bkz: 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı)
 • 9135
  fatih terim'in gönderilmesiyle birlikte hakkını aramayı akıl etmeye başlayan taraftar.

  takımın başında fatih terim varken, yedlin'in bileğinin neredeyse kırılıp, son dakika rakibinin penaltı ve kırmızı atlanınca, durup dururken falcao- momo atılınca, penaltılarımız hatta derbilerde bile attığımız goller hakemlerin kafasına göre iptal edilince tek sorumlu belliydi. hakemleri kadıköy deplasmanında, alanya deplasmanında yenip bunu sürekli isteyen taraftar vardı. o zamanki yönetimlerin de payıyla durum öyle bir hal almıştı ki , bunlar da bile tek suçlu fatih terim'di.

  allah'tan artık fatih terim gitti de, taraftar bir olup tepki gösterebiliyor. bu da çok önemli ve olması gereken bir şey ama umarım bazı şeyler için geç kalmamışızdır.

  umarım her zaman aslolan galatasaray düsturunu şiar ederek hareket ederiz. başarısız yönetimlerin dediklerine inanıp, görmesi gerekenleri görmezden gelmeyiz. işte o zaman asıl olan galatasaray olur.
 • 9136
  fatih hoca'nın zamanında oynanan futbol ve kulübe tercihleri sıkıntılı olduğu için taraftar kendi içinde de bölünüp tek bir duruş sergileyemiyordu. şu an sezon geneli saha içinde yapılan şeyler içimize sindiği için tepkilerimizi de daha odaklı şekilde hak edenlere gösterebiliyoruz. eğer saha içinden şüphe duymaya başlarsak sesler yine doğal olarak bölünecektir.

  dolayısıyla bu durumda taraftarı suçlamak çok makul değil çünkü taraftar haklı olarak doğru gördüğü şeyleri savunmak ve söylemek istiyor sadece. kendi yaptıkğımız işlerle ilgili yanlış olan şeyleri elersek, futbol ve siyasi iklimdeki yanlışlara daha rahat kafayla odaklanabiliyoruz.
 • 9139
  karamsar modundan çıkması gereken taraftar, bu algı sadece karşı yakanın işine yarıyor. sandıkları, tribünleri ve sosyal medyayı terk etmeyin arkadaşlar.

  "sezonun kalan bütün maçlarını fener'e verecekler", o zaman sezonun başındaki bütün maçlarını neden veremediler?

  o zaman son 20 senedir bütün maçları ve kupaları neden veremediler?

  futbol, türkiye'de galatasaray'a karşı oynanan ve mayıs ayında galatasaray'ın galip çıktığı bir oyundur. bunu unutmayın. başınız dik, vicdanınız hür, içiniz rahat şekilde mücadeleye devam.

  biz doğru bildiklerimizi yapacağız. onların 3 yanlışı, hasbelkader yaptıkları yarım doğruları da götürecek.

  hakem onları şımarttıkça, fazla yüz bulup hakemlerin göz ardı edemeyeceği fahiş hatalar yapacaklar.

  medya arkalarında oldukça, lale orta olayında olduğu gibi açık verecekler.

  bir şeyi zayıflatmak istiyorsanız, önce güçlenmesini izleyin. aptal bir insanın ve camianın en büyük düşmanı, kendisidir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın