• 8653
  futbol takımına kattığımız ya da katacağımız her oyuncunun bonservisine “aaa çok pahalı” demeyi artık bıraksınlar. kabak tadı vermeye başladı. 2,8 milyon euro’ya alınan abdülkerim bardakçı’nın 1,5-2 milyon euroya alınmasını mı bekliyordunuz? sizin istediğiniz paralardan fazlasını vermeseydi kulüp, şimdi ya fenere ya da beşiktaşa imza atmıştı futbolcu. avrupa futbolundaki oyuncu piyasasından bihabermiş gibi davranmayı bırakın artık.
 • 8654
  2021-2022 sezonunda ligi 3. bitiren takımın sol ayaklı, milli takım havuzunda bulunan, muhtemelen ligin en iyi yerli stoperi için ödenecek olan 2.8m € bonservis bedelini fazla bulan taraftar.

  bir diğer tarafta ise takımımızda bize bonservis getirebilecek olan futbolculara 15m € teklif geldiğinde satan haindir diyen taraftardır.

  abdülkerim bardakçı konyaspor'da gösterdiği performansı burada yapsa ve 2.8m €'dan satsak ortalık yangın yerine dönerdi. 10m € bile yeterli olmazdı, satan hain ilan edilirdi.

  realist olmayan bir taraftar topluluğuna sahibiz ne yazık ki. konyaspor bence iyi bir fiyata bırakmış, 1m €'ya mı göndereceklerdi, bunu anlayamıyorum. yerli stopere ihtiyacın varsa, yabancı sınırının olduğu yerde bu transfer fırsat transferidir.
 • 8656
  sütten ağzı yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyen gruptur.

  biz anadolu'dan gelen nice yerli stoperler gördük, istanbul'da darmadağın olan. sadece galatasaray olarak bakmayın. bu ülke futbol tarihinde hiçbir takımın hafızalara kazınmış yerli stoper tandemi yok. hatta çoğunlukla da yabancı ikililer efsaneleşmiş durumda.

  abdülkerim bundan tam 1 sene önce konyaspor'un acaba merinosspor'a mı kiralasak dediği rotasyon oyuncusu olarak bile değerlendirmek istemediği bir oyuncu idi. hasbelkader kadroda kaldı ve şartlar onu lig 3.sünün sol stoperi olarak karşımıza çıkardı. mehmet polat, ali turan, ibrahim yavuz, ömer erdoğan, emre güngör, tolga seyhan, rahmetli ahmet çalık ve hatta gökhan zan bir çırpıda akla gelen örnekler. bu saydıklarımın hepsi abdülkerim'den daha yetenekli ve üst seviyede sürekliliği daha uzun olan oyunculardı. çoğu ilk sezon sonunda gönderildi. diğerleri de rotasyondan öte gidemedi.

  dolayısıyla mevzu parası falan değil. ama abdülkerim soru işareti kardeşim. ne vereceğini bilmiyoruz. marcao'yu çek abdülkerim'i koy. böyle bir risk alınmamalıydı diye düşünüyoruz. hepsi bu yahu.
 • 8657
  devre arasında gomis transferine üç beş kişi dışında sesini çıkarmayan hatta kutlama yapan taraftar grubu şimdi aynı grup gitsin diye bakıyor başka sözüm yok hakim bey. yöneticilerin özellikle popülist yöneticilerin sosyal medyaya bakıp karar vermekten vazgeçmeleri gerekiyor. onlar sosyal medyayı değil sosyal medya onları takip etmeli, umarım okan hoca ve ekibinin sözünü dinlerler boş beleş sosyal medya algılarını değil.
 • 8658
  saman alevi gibi parlayan taraftar grubu.
  geçen sene burak elmas başkan seçildiği zaman açıp bakın ilk işleri sonrası yorumlara.
  öyle yönetim böyle yönetim.
  şu şurada çok başarılı bu burada çok başarılı.
  sürekli bir övme sürekli bir pohpohlama vardı.
  bir de üstüne transferler gelince değmeyin keyiflere.
  sonra ne oldu? şişti elmas yönetimi. komple herkes sırt çevirdi. çünkü sonuç transferlerden bağımsız gelişti onlar için.
  ne federasyon ne mhk ne de rizespor ile baş edebildiler.
  üstüne yanlış planlanan futbol şubesi ile iyice tüy diktiler.
  demem o ki şimdi de aynı şeyler dursun özbek yönetimi için yapılıyor. 2 adam ismi duyunca bir teknik direktör açıklanınca göklere çıkarmayalım.
  artık tecrübelenmiş bir taraftarız.
  bekleyelim sonuç ne olacak görelim.
  20 gün önce gelen başkan ve ekibine de yılların en iyisi muamelesi yapmayalım.
 • 8660
  altyapısından bülent korkmaz, ozan kabak gibi stoperler çıkarmış takımın taraftarı olarak 27 yaşına kadar prime sezonunu oynamamış bir oyuncuya güncel kurla 51 milyon 212 bin türk lirası bonservis verilmesini(taksitle ödeneceği için türk lirası karşılığı giderek artacaktır) eleştirmesinde bir anormallik olmayan taraftar. eldeyse rotasyona sokulabilecek ışık kaan, alt ligde 40 maç 3000 dakika oynamış emin gibi oyuncular varken üstelik.
  galatasaray'ın kısıtlı kaynağını doğru kullanması gerekli, abdülkerim gibi oyunculara bonservis ödenmez, sözleşmesi bitince fırsat transferidir, yoksa altyapıdan koyduğun oyuncudan da muhtemelen benzer bir verim alabilirsin, hatta ozan gibi çok yüksek kaynak yaratabilirsin.
  bu gözler ne ahmet çalıklar(rahmetli), ne ali turanlar gördü. anadolu'dan 18 yaşında süper yetenek falan değilse bonservisli oyuncu(yerli veya yabancı) almak büyük kumardır.
App Store'dan indirin Google Play'den alın