• 8445
  bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesi ile hareket eden taraftar. fatih terim'in gönderilişi ile birlikte yönetimdeki kişilerin geçmişlerini kurcalayıp kirli çamaşırlarını ortaya dökmektedirler. kim ne halt yediyse dökülsün ortaya, çeksin cezasını elbette. biz galatasaraylıyız kimse umrumuzda değil. ancak bu kirli çamaşırları ortaya dökülen yöneticiler, galatasaray'ı -lafa gelince aslolanı- yöneteceğinde neredeydiniz? bizim çok sevdiğimiz kulübü kimler yönetecek diye bakmak aklınıza gelmedi de fatih terim ile ters düşünce mi aklınıza geldi nasıl insan oldukları? fatih terim ile mi çalışacaksınız? buyur gel. yok çalışmayacak mısınız? o zaman neyin var neyin yok dökülsün ortaya...

  sana o an dokunmayan yılan, gün gelir sokuverir işte böyle.

  sözüm bilhassa sosyal medyada geniş kitlelere hitap eden, bet reklamcılığı yapan zihniyetedir. iyi niyetiyle, kulübünün iyiliğini isteyen galatasaray destekçilerini tenzih ederim.
 • 8446
  fatih terim'le ters düşünceye kadar yönetimle alakalı pek ağzını açmayan taraftardı. halbuki nef ile anlaşma yapıldığında "noluyor hani türkiye'nin en büyük sponsorluğu" demesi lazımdı. dedi mi ? ya da "başkan soyunma odası dinleniyor dedin kim dinliyormuş?" diye sordu mu ? sormadı çünkü fatih terim takımın başındaydı.

  fatih terim galatasaray efsanesidir ona laf yok da ben bizim taraftarın bu kadar abartılı şekilde hocaya göre şekil alacağını ummazdım. takımı küme düşme potasına götüren teknik direktörle yollar ayrıldı diye mevcut yönetimi hain ilan ettiler, şu teknik direktör performansını yerli/yabancı başka biri yaşatsa ve gönderilmese yine yönetimi hain ilan ederlerdi. var mı aksini söyleyecek bir kişi ? 3 sene kupa kazandıramayan bir teknik direktörün hali ne olurdu ?

  mayıs'ta b'aşk'anım diyen adamlar şimdi eski tivitleri ortaya serip bunlar aslında böyle insanmış diyor. fatih terim gönderilince akıllarına geldi demekki şeref, gurur gibi kavramlar.
 • 8448
  bu lig bu taraftarın kafasına vura vura mevcut kadronun ne kadar kalitesiz olduğunu öğretecek. hatay kadar da mı değiliz, konya kadar da mı kadromuz yok diye diye bugünlere geldik. evet yok, bu gerçekle yüzleşin artık. 37374 defa yazdım, fatih hocayı transfer üzerinden, kurduğu kadro üzerinden sonuna kadar eleştirin. bunun yerine bu taraftar ne yaptı? kadro kötü diyemedi, hoca verim alamıyor dedi, hoca oynatamıyor dedi. artık allah aşkına herkes aklını başına alsın ve yönetime transfer baskısını yapsın. bu takım en az 5-6 oyuncuya ihtiyacı var. bunu artık kabullenin.
 • 8449
  teknik, taktik, o yönetici, bu yönetici tartışmayı bırakıp bu kirli düzene karşı sosyal medya aktivitelerinden başka, fiili olarak ne yapılmalı diye tartışması konuşması gereken taraftardır. stadyumda elbette şiddet içermeyen ama çok ciddi bir protesto silsilesi başlamalıdır önce bu kirli düzene ve sonra o düzene boyun eğen mevcut “yönetim”e.

  (bkz: süper lig 2021-2022 sezonu) ve öncekileri…
 • 8450
  2021-22 yılları arasında yine dibi gördük ama bu kadar umutsuzluk kendisine fazla.
  bir an önce silkinip "kulübüne" sahip çıkması gerekiyor çünkü içlerinde azınlıkta olan densizleri ayıkladığında bu kulübü onlar kadar düşünen kimse yok.
  vatan şairi mehmet akif ersoy'un harika bir eserini bir kere daha okumlarını tavsiye ediyorum.

  âtiyi karanlık görerek azmi bırakmak…
  alçak bir ölüm varsa, emînim, budur ancak.

  .....

  his yok, hareket yok, acı yok… leş mi kesildin?
  hayret veriyorsun bana… sen böyle değildin.

  kurtulmaya azmin neye bilmem ki süreksiz?
  kendin mi senin, yoksa ümîdin mi yüreksiz?

  âtiyi karanlık görüvermekle apıştın?
  esbâbı elinden atarak ye’se yapıştın!

  ....

  ye’s öyle bataktır ki; düşersen boğulursun.
  ümîde sarıl sımsıkı, seyret ne olursun!

  azmiyle, ümidiyle yaşar hep yaşayanlar;
  me’yûs olanın rûhunu, vicdânını bağlar

  ....

  hüsrâna rıza verme… çalış… azmi bırakma;
  kendin yanacaksan bile, evlâdını yakma!

  evler tünek olmuş, ötüyor bir sürü baykuş…
  sesler de: ‘vatan tehlikedeymiş… batıyormuş! ‘

  lâkin, hani, milyonları örten şu yığından,
  tek kol da demiyor bir tarafından!

  sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
  sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

  feryâdı bırak, kendine gel, çünkü zaman dar…
  uğraş ki: telâfi edecek bunca zarar var.

  feryâd ile kurtulması me’mûl ise haykır!
  yok, yok! hele azmindeki zincirleri bir kır!

  ‘iş bitti… sebâtın sonu yoktur! ‘ deme, yılma.
  ey millet-i merhûme, sakın ye’se kapılma.
 • 8451
  artık tek vücut tek ses olması gereken zamandır. galatasaray taraftarı bu sezon hakkı alenen yenilmiş bilmem kaçıncı maçında burada sosyal medyada tek tek oyuncular üzerinden eleştiriler yapıyor. sorun geçen hafta fatih terim'di, bu hafta oyuncular mı oldu. şurada eleştiri yağmuruna tutulan ultraslan grubu bile açıklamasını yaptı. yönetimden aksiyon ve açıklama bekliyor. geldiğimiz noktada artık ligde tutunmak için çok büyük mücadele etmemiz gerekiyor. bu yönetimle bu işin olmayacağı da aşikar. elimizden ne geliyorsa artık tweet mi olur story mi olur yönetimi istifaya davet eden sosyal medya hareketleri mi olur bunları konuşmak gerekiyor. son 10 gündür twitter spacede dinlemediğim yayın kalmadı 13 saat yayın dinlediğimi biliyorum fatih terim'in görevine son verildiği gün. üyelerde rahatsız, taraftarda rahatsız yapılacak şeylerin sırasıyla acilen yapılması gerekiyor. bu oyuncu grubu bizi kurtaracak arkadaşlar. sahada bunlardan başka oynatacak oyuncumuz yok. bu oyuncuları gerekiyorsa ki gerekiyor biz sosyal medyadan motive edeceğiz artık. olanlar oldu galatasaray bu duruma geldi, galatasaray türkiye'nin en büyüğüdür. taraftarı da buna uygun davranmalı. kenetlenin başka galatasaray yok