• 7776
  bazı taraftarlarımız maalesef ki tam bir fb övücüsü olmuş durumda.

  ali koç gelecek vizyonunu beraberinde getirecek, güçlenecekler şöyle olacak falan..
  caner erkin'in ortaları muazzam, lemos'un sol ayağı müthiş, nazım becerikli, yeni transferleri inanılmaz.
  erol bulut genç ve aç, kendi disiplinini yansıtırsa uzun süre kalır. taktik anlamında türkiye'nin en iyi hocalarından.
  fb transfer yapar "ouvvvv"

  ya tamam size hoş gelir söylersiniz sonuçta özgür bir ülke(!) ama her zaman fb seviciliği yapılmasından gerçekten bıktım. kendi taraftarları bile bizim taraftarlarımız kadar övmüyor takımı.

  caner iyi, gökhan azimli, sosa üfff müthiştir ama luyindama kötü stoperdir veya ne bileyim omar dümdüz bir oyuncudur. adını sanını bilmediğimiz fenerbahçe'nin transferleri tehlikelidir ama galatasaray'ın ilgilendiği veya transfer ettiği oyuncuların pek bir numarası yoktur falan... işte bu bana gerçekten çok dokunuyor.
 • 7777
  transfer hastaligina kapilmis, muhtemelen yas ortalamasi 20-25 araliginda olan taraftar.

  ismi gecen her oyuncuyu, adi duyulmus olsun olmasin, izlemis ya da izlemimis olsunlar hemen takima katilmasini isteyip, katilamadiginda da ortaligi yangin yerine ceviren bir kitleye donusmekte iyice.

  misal son donemlerde yaygara koparilan ve alinmadigi/alinamadigi icin kufur kiyamet giden forvetlere bakalim:

  gecen sezon ve bu sezon toplamda;

  alan carvalho: 42 macta 14 gol atmis.
  benjamin tetteh: 50 macta 10 gol atmis
  anthony modeste: 35 macta 4 gol atmis
  leandro damiao: 38 macta 14 gol atmis
  adalberto penaranda: 8 macta 1 gol atmis
  alexander pato: 35 macta 9 gol atmis

  begenmedigimiz diagne yerine yangin yapilan bu isimlerden biri gelse bu seferde diagne dururken niye bunlari aldik olacak, sayfa sayfa diagne istatistikleri paylasilacakti.

  anliyorum, futbol uzerine konusmak, hayal kurmak falan guzel seyler. ama taraftarin birinci gorevi kendi oyuncusuna sahip cikmaktir. biz hem elimizdekini degersizlestiriyoruz, hem de gozumuz surekli disarida...
 • 7778
  transfer önerileri konusunda çuvallayan taraftar. paralar boşa saçılmasın iyi güzel bu hepimizin ortak talebi zaten. bu konuda hemfikiriz. yeri geliyor kulübümüze maddi anlamda destek de oluyoruz ama muhasebeciliğin de cılkı çıktı.

  hoca vedat'ı isterken ki ben de vedat gelsin istiyordum o süreçte burada gömüldü de gömüldü. adam yıllardır yükselen ve gelişen büyük takımda da iş yapacağı net belli bir oyuncu iken o kadar etmez, çöp vs. dendi. 4 den yukarı verilmez dendi. katakulli sonucu da gelemedi sonuç ortada. tamam 18 e gittiğine ben de inanmıyorum da fb'nin bu transferden kar ettiğini düşünüyorum. bu arada bence hoca vedat'ın yanında mutlaka üst düzey 2.bir forvet de alacaktı falcao ya da bir başkası.

  n'zonzi, seri ve lemina orta sahası kuruldu. ben çok izlememiştim öve öve bitiremeyen dostlarımız oldu. adamların hepsi fos çıktı.

  şimdi de irfan can hakkında saçma sapan yazılar görüyorum. tamam 14 milyon avro verilmesin de 4 e de irfanı alamayız. bizde olsa avrupa'ya 4 e bırakır mıydınız? 7-8 milyon avro arası makul bir ücrete bu transfer tamamlanır. şu paraya milli takım kadrosunda yer alan oyuncu için çok diyenler var inanılır gibi değil. bir de irfan'ı o kadar iyi değil diyenleri gördükçe daha bir şaşırıyorum. vedat muriqi transferi aklıma geliyor.

  yıllarca altyapı çocuklarına şans verilmemesinden yakınıldı. son 20 yılda şöyle uçacak böyle kaçacak denilen 50 tane isim sayarım e hangisi nerede şimdi? kolay mı galatasaray a takımında oynamak.

  yedlin için eleştiriler görüyorum. açıkçası yedlini izlemedim ama videolarında sürati ortada. eğer gelirse sağ taraftan doğru dürüst atak yemeyiz. kontrataklara karşı daha rahat oluruz. premier ligde as futbolcu burada mı oynayamayacak.

  kulüp yöneticilerine önerim taraftardan etkilenerek sakın transferden vazgeçmesinler. hele bizim yangıncı taraftarın ağzına bakarlarsa yandık. takım 2 senede orta sıra kıvamına gelecek. sonra herkes çöp ilan edilecek.

  zaten mert hakan yandaş transferinde olduğu gibi ücretlerin makul değerleri aştığı düşünülüyorsa vazgeçiliyor. fatih terim oradayken kulübün parası boşa saçılmaz. herkes müsterih olsun. hocanın bazı transferleri tutmamış olabilir. kim %100 isabetli transfer yapıyor?

  umarım irfan da bedeli sezon sonunda ödenmek üzere alınır.
 • 7779
  transfer konusunda çok rahat bir şekilde duygularıyla oynanılan taraftardır. sevgili dostlar bir yerden gömü mü bulduk da irfan can’ı’ muhammed’i, yusuf’u, yedlin’i maşallah herkesi almışız. twitter denen çöplükte resmen taraftarın duygularıyla oynanıyor ve hepimiz çanak tutuyoruz. irfan ve muhammed’in gelme ihtimalinin olmadığı en başından beri belliydi. hayır bu taraftar sayfaları ve muhabirlerin gazına geliyoruz da kulübün ffp sıkıntısı ve harcama limitinden de mi haberimiz yok? var ama işte insanların canı sıkılıyor ve meşgale aranıyor. transfer olmayınca da sinirler geriliyor. şu şartlarda halil ve onyekuru’yu almak bile mucizeyken bazı renktaşlar hala 3,4 veya 5 oyuncunun transferini bekliyor. kulübün durumu ve oyuncu şartlarına baktığımda belki yedlin’i zorlarız. o da olur mu olmaz mı belli olmaz. satış yapamadığımız sürece transfer yapamayız. lütfen gaza gelmeyelim hiçbirimiz.
 • 7780
  galatasaray tarihinin en çapsız, en beceriksiz yönetimlerinden birine tepki gösterdiği için şımarık ve ergen ilan edilen taraftar.

  yani kaba bir hesapla, farz edelim ki aktif 5 milyon gs taraftarı olsun. 5 milyon kişinin arasında aptal da olur akıllı da, rasyonel de olur heyecanlı da. daha dün takip etmeye başlamadık, biliyoruz zaten bunları. bu kulübü yönetmeye aday olanlar da biliyor bunu. e peki başarısız olunca niye bu kulübün gerçeklerinden kaçıyorsunuz? niye aptala yatıyorsunuz?

  kazanırken büyük galatasaray taraftarı, işler kötü gidince "ama sizde yani..." biz de ne? ne kardeşim?