• 7611
  son günlerde çok çok küçük bir bölümünün arda turan'ın galatasaray'a transferini meşrulaştırmak için karakterini felipe melo ile kıyaslamaktan tutunda büyük resmî görerek "arda'nın galatasaray'ın hakkını saha dışında savuncağına dair" pek çok parlak ve çeşit çeşit fikir ortaya atan taraftar grubu.

  arkadaşlar kasmayın allah aşkına gerçekten gerek yok böylesi şeylere çünkü komik oluyor bu çabalar. fatih hoca siyasi ve sosyal çevresi hatrı için arda'yı galatasaray'a zorla getirdi. bu kadar net.
 • 7612
  pandemi dönemi ve ekonomik etkileriyle baraber biraz pragmatist düşünmesi gereken taraftar grubudur. bonservis vererek oyuncu alamıyorsun kadronda eksikler var ve altyapın eksiklerini dolduramıyor ise bonservisi elinde olan ve sana saha içinde saha dışında bi şekilde faydası dokunacak her oyuncuyu kabullenmek zorunda olduğunu kavraması gereken taraftar topluluğudur.
 • 7613
  aşağıdaki yazıyı yazmadan önce hayatımda hiç ak parti'ye oy vermediğimi ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muharrem ince'ye oy attığımı belirteyim de fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür ama sadece kendi görüşüne hürcüler linçlemesin.

  öncelikle tanım girelim. homojen yapıda olmayıp güzel ülkem türkiye gibi heterojen olan güzel insanlar. bu güzel insanların bir kısmı hayatı sosyal medya ve sözlükten ibaret sanıyor. bu platformlara bakıp arda turan'ı taraftarın çoğunluğu istemiyor sanıyor. yanlış bir düşünce. hayat sosyal medya ve sözlüklerden ibaret olsa oy verdiğim muharrem ince şu an cumhurbaşkanımızdı. hal böyleyken arda konusunda çoğunluk ardacılarda bile olabilir. arda umrumda bile değil. gereğinden fazla linçlemesine rağmen yaptıkları ile belki bunu da hak ediyordur. beni üzen ortak değeri galatarasay olan insanların birbirlerini biatçı, midesiz, sen arda'yı savundun, sıkıyönetim mahkemelerinde melo'yu savunmadın mı? bunlar sneijder devleti taraftarları diye ayrışması. hayatımda sadece liseci galatasaraylılara laf ettim. bakın liseli değil liseci. o da beni seni ötekileştirip galatasaray'ın tek sahibi kendileriymiş gibi davranmalarından dolayı. tartışmalar fikir alışverişinden çıkıp hakarete, aşağılamaya giderse sadece mevcut siyasi iktidarda değil ona muhalefet tüm kesimlerde, ifade özgürlüğü var ama sonrasında olacaklara karışamamam anlayışının hakim olduğunu gösterir. bu hem galatasaray'ımız için hem de türkiye'dir galatasaray anlayışından ötürü ülkemiz ve gelecek için üzücü bir vaziyettir.