• 7568
  2019-2020 türkiye süper lig sezonu göstermiştir ki, galatasaray'ın winnerlığı da, itici gücü de, isyanı da, sesi de taraftarından geliyor. pandemi nedenli kısıtlama olmasaydı, ne beşiktaş ne trabzonspor o stattan çıkabilir, ne de antep maçının tamamında hakem saçmalayabilirdi. taraftarın olduğu bir sezonda galatasaray takımı hep 1 oyuncu daha fazla olur çünkü çoğu zaman doğru reaksiyon vermeyi bilir.

  ne sakatlıklar, ne cezalar, ne formsuzluklar... bu takımın taraftarı olsaydı, bu sene de şampiyonduk. parasız, başkansız, teknik direktörsüz, oyuncusuz şampiyon olmadık mı sanki... ama taraftarsız olamıyoruz işte.
 • 7569
  gerek burada gerek diğer sosyal medya platformlarında yazdıklarıyla inanılmaz şaşırtan, şahsi kanaatimce ekseriyeti ayarsız derecede eleştiri yetisine sahip olan gurup.

  seri başlığına yazılanlara bakıyorum inanılmaz şaşırıyorum. ya şöyle bir maçtan sonra bile adamın hakkında denmeyen kalmamış. keza seri nezdinde bütün futbolcular için geçerli olan bir durum bu sert ve ayarsız eleştiri.

  en bariz ve güzel örnek fernando reges işte yahu. adamın son senesinde adam için yazılanlara girin bakın. götüne teneke bağlanan adam la liga dördüncüsü sevilla da orta sahanın beyni, +30 maça çıktı bu sezon.

  seri'yi tekrar kiralama veya uygun fiyata alma ihtimalin varsa bu ekonomik buhranda seri yerine seri'den daha iyi kimi tercih edeceksin. kendisine sallayan arkadaşlar bunu da yazarsa çok iyi olur. facia bir maçtan sonra dahi yaptığı tek bir bireysel hatadan sonra yerden yere vuruluyor.

  galatasaray taraftarı pozisyon pozisyon değerlendirmeyi bırakıp ne zaman futbolcuların overall'ına bakacak hiç bilmiyorum. ilk geldiğinde tek bir pozisyon hatası yapmış luyindama için yazılanlara açıp herkes bakabilir. keza sezon başında marcao için yazılanlara herkes açıp bakabilir.

  ne kadar çabuk adam harcıyoruz. bu sene her futbolcumuz sezon başından beri 10'nar kez satılmalıydı bu taraftara kalsa. almanya ingiltere, italya, ispanya'da ağzımızın suyu akarak izlediğimiz topçular bireysel hata yapmıyor mu yapıyor. ama o göze batmıyor. çünkü futbolcunun genel performansını dışarıdan bir gözle daha sağlıklı değerlendirebiliyorsun. ama bunu kendi futbolcumuz için yapamıyoruz.

  muslera dışında bütün takımın satıldığı, 20 milyon euro maaş bütçesiyle, scout transferleriyle kurulan takım ligde iki sene üst üste 5. olsun, en başta şuan bu futbolcuları kötüleyen ekip o takıma da demediğini bırakmayacak. ama şimdi laf olsun diye bol keseden yazılıyor işte.