• 12002
  bir film arıyorum.

  konusu hatırladığım kadarıyla söyle;

  --- buradan sonrası spoiler -----

  ikinci dünya savaşı sırasında düşman ülkede casusluk yapan bir asker var. evli bir adam ve yakalanıp öldüğü haberi yayılıyor. üst düzey bir komutan bu adamın eşiyle evleniyor. askerin ölmediği istihbaratını alıyor ve yakalanıp ölmesi için elinden geleni yapıyor. ancak asker her seferinde kurtulup ülkesine ve artık komutanla evli olan eşine dönüyor..

  tüm anahtar kelimeleri arattım ancak bulamadım. başrol tom hardy diye aklımda kalmıştı ama bu bilgi de yanlış, film listesinde bulamadım. bulan olursa sevinecegim ve maç öncesi aktivitesi olarak izleyeceğim :)
 • 12003
  evimde nicotiana tabacum tohumu (puro yapiminda kullanilan bitki) cimlendirip fide haline getirdikten sonra köyde buyuyebilecekleri uygun ortam hazirlayip (gündüz 24-30 ortam sicakligi, gece 13-20 derece ve 5,8-6,5 ph) yetistirdikten sonra yapraklari kurutup nemlendirdikten sonra kendi purolarimi yapma gibi bi istek olustu. tabi yapraklar toplandiktan sonrası çok mesakkatli bir surec ama olmamasi icin bir engel goremedim.

  sorun su ki ben ilkokulda fasulyeyi bile cimlendiremiyordum pamugum falan sarariyordu. ama bu sefer anlamsiz bir sekilde kendime guveniyorum. internette de arastirdim fakat turkiye'de boyle deneyen birine hic rastlamadim.

  neyse efendim lafi uzatmadan konuya geleyim. purolar ve bitki yetistiriciligi hakkinda bilgisi olan arkadaslar yesillendirebilirse cok sevinirim. ben az cok purolardan anlarim lakin bitki kismi sifir.

  ayni zamanda bütün prosesi bölüm bölüm videoya alip youtube'a yuklemeyi düşünüyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın