• 11093
  sevgili renktaşlarım, biliyorum bu konudan müzdarip bir çok bebeğimiz var ama sizlerden bir konuda yardım talep ediyorum. balıkesir’de sma hastası bir bebeğimiz var. ismi defne gülcü. aylardır 8 makinaya bağlı olarak yaşıyor. ailenin maddi durumu karşılayacak düzeyde değil. kampanya valilik izni ve kontrolünde yürütülmekte. ünlülerin bir çok bebek için çabaladıkları malum ama bu bebek yayın yapacak kişi ya da ünlü de bulamıyor. kampanyanın yüzde ellibeşi hep halk desteği ile, köylülerin katılımıyla bu noktaya geldi. geriye kalan miktar için bu bebeğe destek olabilecek birilerini bulma imkanımız olur mu acaba? (canlı yayın, sosyal medya gücü vb.) ayrıca bütün operatörlerden 2704’ e defne yazarak 20 tl katkıda bulunabiliyoruz. acaba bir gün başlığı sabitlesek, her mesaj atan arkadaş başlığa yazsa, çevresinden bi mesaj istese bir şeyler başarabilir miyiz? yaklaşık 400.000 mesaja ihtiyacımız var. bebeğimizin instagram hesabı defneyenefesol’ dur. lütfen renktaşlarım, desteklerinizi bekliyorum.
 • 11094
  daha önce motokaravan yapan arkadaşlar varsa detaylı bilgilendirme almak isterim.

  10 yıldır motosiklet kullanıyordum ve geçen ay sattım. gittim 15m3 servis çıkması bi ducato aldım.

  arkadaş içini sökmesi ayrı dert yapması ayrı dert. kafamda 50 tane proje var daha birine bile başlayamadım. şimdi yalıtımı vs yapıyorum, bu hafta karkaslarla elektrik tesisatını kuracağım ancak özgüvenim gittikçe düştü. yok şöyle karkas at, yok ölçülerini al. marangoz muyum ben ? tamam kendimiz yapalım uyguna gelsin dedik, bakma çevrem de yapacak adamlar da var ama herkes yoğun.

  her türlü fikir öneri, dilek istek şikayeti mesaj kutuma bırakabilirsiniz. youtube’da videolar var demeyin izliyorum, izliyorum ancak bu işi yapan yardımcı olacak kişilere ihtiyacım var. çoğu usta bu adamların. adam marangoz falan tık tık ölçüp yapıyor.
 • 11095
  twitter’da galatasaray timeline’ında biri vardı yıllar önce. ülkede daha böyle ekonomik kriz çıkmadan döviz patlamadan önce birtakım siyasi gelişmeleri paylaşıp “ekonomik kriz loading… %11.6” gibi paylaşımlar yapardı. sanırım ismi de okan idi.

  o zamanlar pek iplemezdim ne saçmalıyor diye. bir ara bu ekonomik kriz loading paylaşımlarında yüzde 60-70 lere kadar gelmişti arkadaş. sonradan bulamadım kendisini. bu twitter kullanıcısını bilen var mı? galatasaray timeline’ındandı. sanırım nicki de “vic” ile bitiyordu sanırım. okan begovic gibi salladım şu an. ancak bu bilgiden emin değilim. emin olmadığım bir diğer bilgi de odtülü olduğuydu. bulalım bu arkadaşı sözlük.