• 13974
  diğer rakipler yerle yeksan olmuşken, bizim takım moral ve fizik anlamında çok üst seviyedeyken,takım makine gibi oynarken, tüm oyuncular maksimumunu verdiği süreçte ısrarla oyuncuların eksiklikleri ve yapabileceği hatalar tahmini üzerine ,oyunculara yoğun eleştirinin bulunduğu sözlük. bırakın tahmini başarısızlıklar üzerine eleştiri yapmayı. hepsi aslanlar gibi oynuyor şu anda.
 • 13977
  (bkz: 27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı) sonrası sözlükten çok çöplüğe dönen bir yer oldu. hemen nedenlerini sıralayayım.

  öncelikle tüm fikirlere saygım var ama bir fikrin kabul görmesi için tutarlı olması gerekmekte. tutarsız olan düşüncelere saygı duymama gerek olmadığını düşünüyorum.

  takımımız ligin ilk 4 maçı hem "eksik kadro" ile hem de güzel bir performans ile önceki senelerin aksine harika bir sezon başlangıcı yaptı. o zamanlar her galibiyetten sonra fatih terim başlığında 15 entry, ıyı oynayan oyuncuların baslıgında maksımum 15 entry girilip geçiştiriliyordu. sözlüğümüzde şu tarz yorumlar çokca görülüyordu: " hocam bu sene saha içine konsantre olmuşssun , böyle ol canımızı ye, elbet kötü oynadığımız maçlar olacak ama canın sağolsun" ekstra olarak "orta sahada sayısal olarak eksiğiz buna rağmen şapkadan tavşan çıkardın hocam taylan 6 numarada cevhermiş, emre kılınç yerli bernardo silva oldu, belhanda hiç bu kadar iyi oynamadı" denilerek methiyeler düzüldü.

  an itibari ile taylan dahil bu 3 oyuncunun başlıklarına girip ne kadar kötü oyuncu oldukları, bu düzenin böyle giteyeceğini hocanın çok kötü yönettiğini yazıyor değerli renktaşlarım. eee allah aşkına kimsenin mi kötü oynamaya hakkı yok ? üstelik bahsedilen maçta takım halinde kötü göründük, beklentiyi siz yukarı çıkardınız sonra istedikleriniz olmayınca yerden yere vuruyorsunuz. bu takım 2 haftadır aralıksız 3 günde 1 maç oynuyor. maç sonrası dinlenme ve maç gününü saymazsak ne ara hazırlanacak her maça? yorgun olmaya, konsantrasyon kaybı yaşamaya hiç mi hakları yok ? belhanda dahil, evet belhanda dahil, mimlemişssiniz bi adamı 4 maç takımı taşıdı, avrupa da bile turu getirdi adam, ama şu an sözlükte denmeyen kalmıyor oyuncumuza. bakın burası çokomelli, "oyuncumuza".

  maçta sıradan bir maç değil üstelik geçen hafta evinde alt ligden gelen hatayspora gol atamamış fenerbahçe ile. ne bekliyordunuz hatayspor maçına çıkar gibi mi çıkacaklardı bizim maça ? herkes orda da kendini ateşe mi atsın ? adamlar koca sene kurtarıcı olarak bizim maçı görüyorlar, o ekstra motivasyon, o maç boyu bizi kitlemeye ugraşmak için 1 haftadır çalışıyorlar. biz kendi taktiğimizi uygulayacaktık tabi sürpriz yapmak için vakit gerek bizim vaktimiz yok. ama sözlüğümüze bakıyorum biz çalışmamışız da fenerbahçe çok iyi çalışmış, sanki eze eze oynamışlar bizi. arkadaşlar fenerbahçe dediğimiz takım sadece bu sene açıklanmayan rakamlarla birlikte minimum 25m euro bonservis ile yeniden kuruldu. çok vasat bir takım bekliyordunuz ama malesef kazın ayağı öyle değil.

  elinizi vicdanınıza koyun her başlıkta yerden yere vurduğunuz oyuncuları 1 gün öncesine kadar öve öve bitiremiyordunuz ki hepsinde haklıydınız. bırakın 1 maç kötü oynasınlar, ders alsınlar. ama fatih terimden başlayarak tüm oyuncularımıza sert eleştirileri liğin henüz 3. haftasında uefada 2 tur geçmiş, ligde şu an nağmağlup lider giden ve ışık veren bir futbol oynayan takımımıza ayarı tutturun. ben ayarsız eleştirileri okumaya daha fazla dayanamayacağım bu gün için. sizlerde sakin olun.

  sevgi ve selametle sözlük.