• 33071
  ara ara 5-0 yenildiğimiz şu maç aklıma gelir durur, kafayı yerim evde.
  (bkz: 11 aralık 2019 paris saint germain galatasaray maçı)

  https://youtu.be/X41WBQaOrEA

  yakın dönemde avrupa'da oynadığımız maçlar içerisinde en çok üzüldüğüm sonuç budur.

  tabi kabul ediyorum, rakipte neymar, mbappe, verratti, cavani ve icardi* gibi yıldızlar var ama 5 gol de yemeyelim be abi.

  inşallah önümüzdeki sezon kısmet olur da ön eleme maçlarını aşıp uefa şampiyonlar ligi'ne kalırsak her maçımızı çok ciddiye alarak oynamalıyız.

  takım savunması çok çok çok önemli.
  2022-23 sezonunda ülkemizde süper lig şampiyonu olmamız çok bir şey ifade etmiyor; avrupa'da rakipler çok güçlü.

  30 nisan 2023 beşiktaş galatasaray maçı aslında bizim için adeta bir şampiyonlar ligi maçı demosu gibiydi.

  gedson fernandes hem agresif savunma ile bizim orta saha oyuncularımıza göz açtırmadı, hem de kaptığı toplarla delici koşu atarak orta sahamızı çok kolay geçti.

  avrupa'da bu senaryolar ile çok karşılaşacağız, bu yüzden orta saha transferi gerçekten hayati bir önem arzediyor.

  bizim takıma mutlaka baskı altında kalsa bile alelacele hatalı pas vermek yerine gerektiğinde vücuduna pozisyon vererek topu saklayabilen, bazı durumlarda dikine, delici koşular atarak baskıdan kurtularak geçiş hücumu yapmamıza imkân verecek 8 ve 10 numaralara ihtiyacımız var.

  orta saha transferi benim için kaleci transferinden çok daha önemli.
  orta saha yoksa kalende muslera da olsa psg gibi bir rakip gelip 5 tane sallıyor işte sana.

  şampiyonlar ligi'nde yabancı oyuncu sınırı yok zaten de, hani olsa bile varsın kalede okan kocuk oynasın ama merkez orta sahamızda taylan antalyalı, emre kılınç, alexandru cicaldau gibi silik adamlar olmasın.

  bak yeri geliyor sergio oliveira'yı bile eleştiriyoruz, çıta o kadar yüksek.
  defansif anlamda enerjisini, çabasını takdir etsem de berkan kutlu bile ofansif anlamda o meziyetlere sahip değil.

  bize sağlam bir renato sanchez veya motive edilmiş bir youri tielemans gibi hem yıldız hem asker rolde 8 numara şart.

  dries mertens'i son haftalar haricinde eleştiremem ama o da yaşlandı, ya oraya nicolo zaniolo'yu monte edeceğiz ve mertens gibi defansif anlamda da çabalamasını isteyeceğiz ya da mertens'e benzer rolde gezici, oyun kurucu ve skorer bir old school 10 numara bulacağız.

  https://gss.gs/zjZ.jpg

  erden timur abi sana güveniyorum.
  şu psg maçı gibi hezimetleri bir daha yaşamayalım ne olur, avrupa'da yüzümüzü yere düşürmeyin lütfen.
 • 33073
  süper lig 2022-2023 sezonu'nda kurduğu dominasyonu en son 2012'de görmüştük. okan buruk gerçekten mükemmele yakın bir futbol oynattı. elinizde de kaliteli isimler olunca bu futbolun seviyesi iki üç katına çıktı. her sezon olduğu gibi bu sezon da sayısız hakem katliamına uğradık fakat bu sefer başa çıkmayı başardık. gelecek sezon için çok daha umutluyum takımımızdan. sonuçta o stresi hem camia olarak hem teknik ekip olarak hem futbolcular olarak attık. bu takımın önü çok açık. bekle bizi avrupa geliyoruz.
 • 33074
  2020-21 sezonunda averajla şampiyonluğu kaybedince ''eyvah winnerlık gitti. bize de artık bir travma oldu. bundan sonra tepe taklak gideriz'' fikri ciddi boyutta oluştu. rakipler de bunu harladı burak elmas yönetimindeki başarısızlıklar da tüy dikti. fakat geldiğimiz noktada o sezonla araya 1 sezon girdikten sonra travmanın tillahını ligdeki tüm rakipleri tekme tokat yenerek hepsine yaşattı. ligin galibiyet rekorunu kıra kıra bitirdik. 2,4 küsür ortalamayla.

  aslında aynı senaryo bir önceki on yılın başında da yaşandı. 2010-11 senesinde açık konuşalım nal toplayan, anadolu'da bile ''kümede kal galatasaray'' diye karşılanan galatasaray ertesi sene ligde vurdu yetmedi süper final'i de şampiyon bitirdi. o sezon da gol yememe konusunda bir rekorumuz vardı. adamları melo gibi bir insanımsı pitbull ile sınadık hala hatırladıkça moralleri bozuluyor.

  dünya markası derwall'in ''galatasaray'ın adının olduğu her yerde umut vardır'' sözü bir deyiş değil tespittir. bunu en önce taraftarın sindirmesi lazım. iyi günde kötü günde tek gerçek var; bu ülkede galatasaray sonunda ka-za-nır. rakiplerin sindirmesi gereken de şu; galatasaray düşmüş göründüğünde ne kadar fazla dalga geçmeye çalışırsanız kükremenin ve pençenin acısı da o kadar ağırlaşır.
 • 33075
  ben icardi’yi tekrar takıma kazandırıp nelsson-boey ikilisiyle bir sezon daha devam edilmesi taraftarıyım. bu ikili hem şampiyonlar liginde kendini gösterir hem seneye lig şampiyonu olmamıza büyük katkı sunar. kadro aşırı bozulmadan hem bir yıl daha bizi götürür hem değerlerini artırma şansları doğar. zaten takımda değişiklikler olacak. şu kaya gibi defans hattını bozmamak, yerlerine alternatif aramamız için vakit de kazandırır.
 • 33076
  valla bir şeyi itiraf etmek lazım, bu takım kontraatak yapmayı bilmiyor. özellikle geçiş hücumlarında rakiple sayıca eşit ya da rakibi eksik yakaladığı anlardaki o çaresizlik benim ciddi derecede moralimi bozuyor. son fener maçında bile en az 5 tane fener taraftarının yüreğini ağzına getirip de bizim pic ettiğimiz pozisyon var. topu alan nereye süreceğini bilmiyor, önündekiler nereye koşacağını bilmiyor. birbirine çarpan mı dersin, pas mı atayım şut mu çekeyim diye ikilemde kalan adam yüzünden kontraya yakalanmak mı dersin, ne kadar acemilik varsa yaptık. sezon içinde bir dolu maç var böyle.

  hani diyoruz ya falanca maçta fark kaçtı diye. şimdi 3-5 değil 15 kere oluyorsa buna şanssızlık denmez artık. beceri eksikliği denir. beşiktaş maçı 5 olur muydu, olurdu, trabzon maçı 6 olur muydu, olurdu, son fener maçı en az 5 olur muydu, o da olurdu. ama hiçbiri tarihi fark olmadı. sebebi kontraatak da ne yapacağımızı bilemememiz. bilmiyor takım. kontraatak bilmiyor. düşünün ki bu halimiz bile 80 tane gol attı.
App Store'dan indirin Google Play'den alın