• 32596
  türkiye süper ligi 2022-2023 sezonu itibariyle bir türlü ritm yakalayamamış takımdır. ne zaman bir yola girilse bir şey çıktı. ligin başında 1 aylık bay ile birlikte gelen boşluk, sonra dünya kupası arası, sonra tüm ülkeyi mahveden deprem arası derken bu sene bir türlü maç ritmi yakalanamadı. buna rağmen takımın 14’te 14 galibiyet rekoru kırması işi daha da ilginç kılıyor. ben bu başarıyı, özellikle teknik ekibe katılan yabancı yardımcılarla birlikte okan buruk’un mevcut ekibinin uyumuna ve maçların hepsine tek tek hazırlanılmasına bağlıyorum.

  tüm bu iyi gidişata rağmen, özellikle icardi ve torreira’ya sürekli ekstra izinler verilmesi, ligin sonlarına doğru herkesin vidaları sıkacağı dönemde sıkıntı çıkarır mı, şimdilik bilmiyoruz. zira konya maçında görüldü ki icardi fizik olarak baya kötü durumda. seviyoruz, adına şarkılar söylüyoruz iyi güzel hoş da, muhtemelen kendisiyle yapılan anlaşma gereği work & travel tarzı bir galatasaray kariyeri, kendi kalitesi çok yüksek ligin kalitesi çok düşük olsa da, ilerleyen yaşının etkisiyle sezon sonu için soru işaretleri oluşturuyor. umarım bu korkularımız gerçeğe dönüşmez ve hayırlısıyla ipi göğüsleriz.
 • 32597
  makina gibi takımdır. öyle ne alex'li fenerbahçe ne de sneijder'li, drogba'lı galatasaray gibi. ama dişlilerden birisi eksik olduğunda sistem çalışmıyor.

  önceleri sergio oliveira'nın oynamadığı maçlarda sıkıntılar yaşadık, anladık ki bu adam takımda alternatifsiz, sonra mertens sakatlandı baktık ki sistem yine çalışmıyor.

  muslera-boey-nelsson-abdülkerim- - torreira-sergio-kerem-mertens-rashica-icardi*
  sadece icardi'nin olmadığı maçlarda gomis tecrübe ve kalitesiyle fazla yara aldırmadı. onun dışında kimi çıkarsanız dişli bozuluyor. 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçında nelsson-mertens yoktu, torreira sonradan girdi, icardi 90 dakika oynadı ama ikisi de kafa olarak yoktu.
 • 32599
  türkiye süper ligi 2022-2023 sezonunun şampiyonu olacak takımdır.

  nelsson, torreira, mertens gibi omurganın 3 önmeli oyuncusundan yoksun çıktığı, geri kalanların da vasat altı performans gösterdiği maçta bile icardi’ye 7 tane şut imkanı sağlamış takımdır. icardi biraz formunda olsaydı bu olumsuzluklara rağmen kazanıp gelecektik. (bkz: 17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçı)

  eksiklerin dönmesiyle ve nisan ayında başlayacak yoğun maç temposuyla birlikte arkamıza bakmadan vura vura gideceğiz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın