• 32585
  etrafında olup biten çirkinliklere karşı oynayacağı baskılı, presli ve dominant futbolla karşılık vermesi gereken takımımız. daha önce de söylemiştim tekrar edeceğim biz durmazsak bizi kimse durduramaz. sistemli bir futbolla bu kadro kalitesine yetişebilecek yada mücadele edebilecek bir takım yok bu ligde. yeter ki ne istediğimizi bilelim iyi oynayalım ki önümüzdeki haftalarda yine o havayı tekrar yakalayacağımızı düşünüyorum. okan hoca elindeki kadronun neler yapabildiğini gördü ve daha iyisini yapacağından da şüphem yok. taraftarımız zaten sezon sonuna kadar stadımızı tam kapasite dolduracaktır bizler inanıyoruz ve bu inançla istediğimiz şampiyonluğu alacağız inşallah kim ne kötülük planlarsa planlasın işe yaramayacak...
 • 32588
  hiç gevşemeye hakkı yok. sadece 5 maç işi sıkı tutsun yeter. konya maçındaki gibi gamsız oynarlarsa geçmiş olsun. hakem makem düşünmemeli, çünkü hakem hataları(!) artarak devam edecektir. bununla da şuan baş etme şansımız pek yok maalesef. 2001, 2014, 2021 yıllarındaki fırsat elimize geçti. artık bu yıl tabutlarına çivi çakarsak daha da bu tarz pislikler yapamazlar.
 • 32589
  muslera, boey, nelsson, abdülkerim, kazımcan, torreria, s. oliveira, rashica, mertens, kerem, icardi onbirini bozmadan yoluna devam etmesi gereken takım.

  sakatlanan ya da cezalı olduğunda aynı oyun anlayışında oyuncuların yerleriyle oynamadan sadece oyuncu değiştirmek gerekiyor. misal kazımcan-dubois, mertens-yunus(zanilao) vs.

  kalan maçları macera aramadan oynayıp kazanmamız gerekiyor. biraz bile düşersek bu fb'yi şampiyon yaparlar. emin olun bizim maça kadar kazanacak bu organize suç örgütü.
 • 32590
  sezonun ilk yarısında 14'te 14 serisinin başladığı karagümrük maçından önceki 3 maçta da puan kaybetmişti galatasaray. puan kaybettiğimiz 3 maçta rakiplerimiz adana demir, kayseri ve alanya idi. biz bu 3 rakipten merkez hakem kurulu müdahalelerinin de etkisiyle sadece 2 puan alabilmiştik. sezonun ikinci yarısı itibariyle fikstürün aynı bölümüne geldik. çok kritik bir yerdeyiz. konyaspor mağlubiyetinden sonra hakem kararları kaynaklı son derece haklı serzenişlerin yanı sıra galatasaraylıların kafasında oluşan "acaba?" sorusunun en önemli sebebinin de fikstürde bulunduğumuz nokta olduğunu düşünüyorum. sezonun ilk yarısında aynı noktada çok sallanmıştık. karagümrük maçıyla birlikte bir seriye başlamasaydık, yarıştan düşebilirdik ilk yarıda. bugün aynı noktada sallanma veya puan kaybetme lüksümüz yok. adana demir'i de, kayseri'yi de, alanya'yı da yenmeliyiz. ilk yarıda 2 puan çıkarttığımız 3 maçtan, bu kez 9 puan alabilmeliyiz. sonrasında karagümrük'ü de yenip, beşiktaş deplasmanına 4'te 4 ile çıkmalıyız.

  ben beşiktaş'ın veya beşiktaş'tan sonraki rakiplerin fenerbahçe'ye ciddi bir zorluk çıkartacağı kanaatini taşımıyorum. yanılırsam galatasaray'ın avantajına bir durum olur ama biz planımızı en kötü senaryoya göre yapmalıyız. takımın önünde hala zorlu maçların olduğu bir fikstür var. korkacak veya umutsuzluğa düşecek bir şey yok ama "bu iş bitti, şampiyonuz" kafasından çıkmamız da bir yerde iyi oldu. ligde lider olmamız, işimizin kolay olduğu anlamına gelmiyor. burada takımın artık yapması gereken ilk şey, sezonun ilk yarısında başarıyla dönemediği virajdan bu kez başarıyla geçmek. 14 maçlık lig serisi bitti ama şampiyonluk için yapılması gereken bir seri daha var. kazanılması gereken çok maç var. konyaspor maçındaki mağlubiyetin saha dışı nedenlerini ortadan kaldırmak yönetimin işi. saha içine dair problemleri çözüp, yeni bir galibiyet serisine başlamak ise teknik heyetin ve takımın işi. karamsarlığa kapılmadan, ciddiyeti bozmadan; önündeki maçlara ve şampiyonluğa odaklanmalı takım.
 • 32591
  bizim ve rakibimizin maçlarında olanlardan sonra puan farkı garanti üç puan. işi buraya getirenlerin niyeti belli.

  lâkin hâlâ aynı iddiayı taşıyorum. önümüzdeki adanademirspor, kayserispor, alanyaspor ve karagümrük maçlarını kayıpsız atlatmamız bizim için yeterlidir. sadece bir deplasmana çıkıyoruz bu küçük fikstürde.

  rakibimiz ile tekrar ciddi fark oluşacaktır. aradaki oyun ve kadro kalitesi bizi ileriye taşıyacak. mertens'in gelmesi ile birlikte pozisyon üretme etkinliğimiz artar. nicolo da hem takıma aşılır hem de çok iyi alternatif olur.

  her zaman oynadığımız oyun kurgusu ile yolumuza devam edeceğiz.
 • 32592
  yönetim önlem almazsa, maalesef masa başında şampiyonluğu elinden alınacak takımdır. her şeyi aleni bir şekilde göze parmak soka soka yapıyor adamlar ve utanmıyorlar. utanmayı bırak, korkmuyorlar. korkacak bir şeyleri yok. ne yapsa yanlarına kaldı zaten bunların.

  her haltı yiyip suçu başkasına atan bir zihniyet var ve bu zihniyet elinden geleni ardına koymuyor.

  yönetim bu işi durdurun artık. gerekirse tehdit edin, bitirin bu rezilliği artık.
App Store'dan indirin Google Play'den alın