• 31586
  2022/2023 sezonunun ilk 8 haftasını 5g, 2b, 1m şeklinde geçip 17 puan toplamıştır.

  avrupa macerası olmayan, haftada bir maç yapan iddialı bir takım için 8 maçın 3’ünde puan kaybetmek hiç de iyi sonuç olarak algılanmamalı. kaldı ki bu sezon her sezondan daha iddialı oyuncuları olan, avrupa sonrası rotasyonu iyi yapan ve puanları üçer üçer toplayan rakiplerimiz var. işimiz bu anlamda çok zor ve bence iyi başlamadık.

  biraz kadro mühendisliğine girersek, görece zayıf mevkilerimiz olan forvet, forvet arkası ve sol bek için türk alternatiflerimiz yok. kenarda bekleyen iyi yabancılarımızı sahaya atabilmek için bu alternatifleri kullanamıyoruz. orada rijit bir durum var ve değişmiyor. elimiz kolumuz bağlı olduğu sürece de yeni planlar ortaya koyma şansımız kalmıyor. devre arasında, bahsettiğim mevkilere yurt içi-dışı türk futbolcu katabilirsek şampiyonluk için teminatımız artacaktır.

  teknik taktik meselesine gelince hücum setlerimiz bireysel çabaya yönelik. kanatlardan yaptığımız hücumlarda final pasları doğru yapılamadığından top kaybı sonucunda defansımız tehlikeyle direkt karşı karşıya kalıyor. kanat oyuncularımız adam kovalamadığı için de beklerimiz çok fazla efor sarfediyor. merkezden yapılan hücumlarda da ikiye birlerimiz duvara çarpıp geri dönüyor. şut denemelerimiz bile istatistik hanesine genelde engellenen şut olarak yazılıyor. yaratıcılık konusunda sadece sergio oliveira’ya kalıyoruz. onun da fiziki eksikliği performansını kötü etkiliyor. mata biraz yanına eklemlenmeye çalışılıcak ancak zamana ihtiyacı var gibi görünüyor.

  forvetlere gelince en büyük sorunumuz gibi görünüyor. gol atamayan forvete yıllardır alıştık ancak üst düzey gibi görünen 3 isimden istikrarlı ve faydalı olanı bulamamak gol kredimizi tüketiyor. yakın zamanda doğru hücumla birlikte en doğru forvet rotasyonunu bulamazsak gol problemiyle yaşamaya devam edeceğiz.
 • 31588
  gün geçtikçe iyi sinyaller veren ama topu kaleye bir türlü sokamayan oyunculardan kurulu takım.

  evet, bu takım hiçbir şekilde gol atamıyor. rakip savunma yerleşik durumdayken zaten atamıyoruz ama kaleciyle karşı karşıya kalsak da, hatta kale bomboş olsa da o topu ağlarla buluşturamıyoruz. bu sorunu şut çalışması yaparak mı, yoksa başka teknikler kullanarak mı hallederiz bilmem ama mutlaka halletmeliyiz. hani galatasaray gibi türkiye'nin en büyük takımının bu sezon* ilk 8 haftada 9 gol atması kabul edilebilir bir şey değil.

  galatasaray takımının en büyük sorunlarından biri de kesinlikle kerem aktürkoğlu yunus akgün ikilisidir. bu ikili bu sezon oynanılan 8 maçta da ilk 11 başladı ve birçok maçta da 90 dakikayı tamamladılar. kerem 2 gol, yunus ise sadece 1 asist yapmıştır. yani koskoca galatasaray takımının kanat oyuncuları şu ana kadar sadece 2 gol 1 asist yaptı. rakiplerde mesela nkoudou 4 gol, trezeguet 2 gol 2 asist, diego rossi 1 gol 2 asist yapmış. hadi bunu da geç, dünkü rakibimiz* adana demirpsor'da onyekuru tek başına 2 gol 2 asist yapmış! hani basit bir karşılaştırmada bile durumun vehameti net bir şekilde ortaya çıkıyor. tamam, skora katkı anlamında kötü haftalar geçirilebilir lakin bu ikili 8 hafta boyunca oyun namına da ekstra hiçbir şey ortaya koymadılar. kerem mesela sadece kasımpaşa maçında* iyi oynadı. bu maçtan önceki ve sonraki maçlarda ne hücumda, ne de savunmada hiçbir katkı vermedi. her maçta 20-25 top kaybı yaparak oyun ritmimizi net bir şekilde düşürüyor. çalım atmaya kalktığında da yaptığı tek şey, topu sağa çektikten hemen sonra sola çekmek. messi'nin bayern münih maçında boateng'e yaptığı çalımı, istisnasız her maçta en az 4-5 kere deniyor ve her seferinde de rakip savunma araya giriyor. keza yunus'da bazı maçlarda iyi oynasa da, yakaladığı fırsatlarda topu bir sağa bir sola çekmesiyle pozisyonu hiç ediyor. yani sürekli eveleyip geveliyor ve rakip savunma yerleşiyor. çektiği şutlara girmek bile istemiyorum çünkü iğrenç denebilecek düzeyde şutları var. kısacası bu ikili ilk 8 haftada tam anlamıyla fiyasko oldular.

  şimdi birde kadroya bakalım. bir kere kalede mutlaka muslera olmalı. adam kaç yaşında olursa olsun inanılmaz toplar tutuyor. boey-nelsson-abdülkerim-pva 4'lüsü de defansta çok iyi. pva her ne kadar hücumda vasat altı performans sergilese de, savunmada bu takımın önemli oyuncularından biridir. orta sahada ise torreira-midtsjö-mata oynamalı. eğer torreira-oliveira-mata üçlüsü ile başlarsak orta sahayı tamamen rakibe bırakmış oluruz. tabi bu durum rakibin kim olduğuyla da alakalı ama hem mata, hem de oliveira'nın defansif anlamda meziyetleri yok denecek kadar az. böyle bir durumda bütün yükü torreira taşımış olacak. e bu adamda robot olmadığı için ya hata yapacak, ya da sakatlanacak. kısacası orta sahada mata gibi 10/10 teknik bir oyuncu oynatırsak, savunma iyiliği için oliveira'yı yedekte bırakıp midtsjö ile oynamamız gerekir. 10 üzerinden 7'lik tekniğe sahip olmasına rağmen oldukça kırılgan bir yapıya sahip olan oliveira'yı oynatırsak da, bu sefer mata veya mertens ikilisinden birisinin oynamaması gerekiyor. bunun dışında üstte de yazdığım gibi kötü sezon geçirmelerine rağmen yabancı sınırından dolayı kanatlarda maalesef ki kerem ve yunus ikilisi oynayacak. bunlardan biri yerine eğer yusuf veya rashica'dan birini oynatmak için kazımcan'ı sol beke alırsak, kerem veya yunus'un oynamadığı her dakika için ya okan hocaya küfrederiz ya da yeteri kadar performans sergilemeyen kazımcan'a söveriz. çünkü kazımcan daha pişmedi arkadaşlar. ümit milli takımındaki maçlarına baktığımda da pişmesi çok çok uzun zaman alacak. hal böyleyken sırf yabancı kuralına uymak için ne takımı, ne de oyuncuyu yakalım. ha ama illa ki birini sol bekte oynatırsak, o isim kesinlikle berkan olmalı. a milli takımımızın portekiz ile oynadığı maçta* sol bek başlamış ve nice süperstar oyuncuların arasında gayette iyi mücadele etmişti. eksiklikleri tabi ki de var ama işte yabancı sınırından kaçacaksak, el mahkum berkan oynamalı diyorum. forvette ise her ne kadar kafasını futbola pek veremese de, bir zamanlarda dünyanın en iyi forveti olan icardi oynamalı. gomis ise duruma göre son 15-20 dakika kala oyuna girmeli.

  muslera-boey-nelsson-abdülkerim-pva-torreira-midtsjö-mata-yunus-kerem-icardi ile maça başlarsak, yapılacak olan oyuncu değişikliklerini aynı mevkideki yabancı oyuncular arasında değil de(midtsjö ve oliveira değişikliği gibi) midtsjö ile berkan değişikliği ile yaparak yunus-kerem ikilisinden biri yerine rashica veya yusuf'u oyuna sokabiliriz. maçın gidişatına göre de yine kerem-yunus ikilisinden kalan oyuncu ile barış alper değişikliğinin yanı sıra icardi yerine mertens veya gomis değişikliği yapılabilir.

  muslera-boey-nelsson-abdülkerim-berkan-torreira-midtsjö-mata-yusuf-kerem-icardi ile maça başlarsak da, ilerleyen dakikalarda çok daha özgür bir şekilde oyuncu değişiklikleri yapabileceğiz. dediğim gibi berkan'ın sol bek oynaması her ne kadar kulağa garip gelse de, kazımcan'ın oynamasından çok daha mantıklıdır. böyle bir durumda yedekte kalacak olan kerem-yunus ikilisinden birini hamle şansı olarak oyuna alarak, rashica'ya da oyuna girme fırsatı tanımış olacağız.

  bunun dışında takım her hafta üzerine koyarak oynuyor. en başta defansif anlamda mükemmele yakın bir takım olduk. haftalardır deplasmanda çok iyi takımlarla oynamamıza rağmen zirvede yer alan takımlardan biriyiz. kayserispor maçını da* kayıpsız atlatırsak, ileriki haftalar tamamen bizim lehimize dönecek. aynı zamanda kerem-yunus ikilisini oynatma zorunluluğunu da bir şekilde halledersek, saha içinde ne yaptığını bilen çok daha olgun bir takım göreceğiz. bu da seri galibiyetler ve sonucunda da inşallah şampiyonluk demek. ha bide okan hocanın oyunu iyi okuması gerektiğini ve kendisine de çok güvendiğimi eklemeden bitirmeyeyim.*
 • 31589
  her iki kanatı yerli oyuncularla doldurmak zorunda olduğu için iyi oynarken bile tel tel dökülen takım.

  bekler açık oynama konusunda bu kadar becerikliyken bence şöyle bir sisteme geçebilir. 4-4-2. muslera the goat’u saymazsak:

  sacha - nelsson - abdülkerim- kazımcan

  toreira - berkan

  midtsjo - oliveira/ mata

  seferovic/gomis - icardi/mertens

  adana demirspor maçında midtsjo’yu sağ kanatta yunus yerine oyun kurarken gördüm. mertens’i geriye koşup nelsonla boey arasından top çıkarırken gördüm. hem kerem hem yunus ne ofansta ne defansta oyuna beş kuruş katkı sağlamıyorlar. mertens kanat forvet oynayabiliyor, keza mata’nın da kanat geçmişi var. ayrıca bir forvetimizin target man diğerinin hareketli olması savunulmalarını da zorlaştırır. berkan, hamza, emin değişerek yerli oyuncu kotasını düzenleyebilir.

  okan hocam duy sesimi. iyi bir takım olabilecek kapasitemiz var ancak çoğunlukla 2-3 kişi eksik oynuyoruz.
 • 31590
  https://gss.gs/3462098

  https://gss.gs/3462118

  hakkında arka arkaya atılan iki entry'ye de imzamı atıyorum.

  1 ekim 2022 adana demirspor galatasaray maçı, maç içinde vurup geçme maçına evrildi ve bugün olumlu hiçbir gösterge kaybedilen 2 puandan daha önemli değil şampiyonluk yolunda:(

  ayrıca kadro yapısıyla müthiş bir potansiyeli olan takımın bugünkü olumsuzlukları ortaya çıkardığı birkaç olumlu istatistikten çok daha fazla maalesef. bu takımın fizik gücünü artırmaya ihtiyacı var. kerem ve yunus'un akıllarını başlarına devşirmeye ihtiyacı var. okan hocanın arkasındayım, yanlışlarından çabuk ders alan ve doğruyu uygulayan bir hoca. ancak şu maça* çok üzülüyorum. içerde yenildiğimiz giresun maçı "hayırlı mağlubiyetti" ama bugünkü puan kaybının hiçbir hayırlı yönü yok.
 • 31591
  bu sezonki en büyük hatası emre akbaba'yı göndermek olan takım. kendisini pek tutmam ama bugün 18'de olsaydı kanatlar konusunda elimiz çok rahatlayacaktı. emre'yi ortaya sürüp rashica hamlesini yapabilecektik. gerçi bu durumda emre oliveira'nın süresinden çalmış olacaktı ama kerem ve yunus'un performansını düşündüğümüzde kanat hamlelerine daha çok ihtiyacımız olduğu açık.
 • 31594
  ınanilmaz sacma goller kaciran ciddi sekilde az pozisyon veren takim. oynadigi maclarin zorluk derecesi ve deplasmanda olmasi bir yana, cok gereksiz puanlar kaybettik gercekten kolay goller kacirarak bu sezon. hem trabzon macinda hem bugun oynanan adana macinda leblebi gibi gol atan mertens bize 4 puan ekstra kazandirabilirdi.
  bakiyorum elaleme 2 pozisyondan 2 gol cikariyo biz kirk tane sut cekiyoruz ya auta ya direge. bu sene kaleyi bulanlar da direkten donuyor.
  oyun olarak bir seyler ortaya cikti adana gibi takima pozisyon nerdeyse vermedik, topa hep sahiptik ama yine gol atamadik.
  ertac gibi adamlar kalede devlesti biz ise kacirmaya devam ettik.
  bu goller girmeye basladigi an her sey farkli olacak benim takima inancim tam.
  (bkz: 1 ekim 2022 adana demirspor galatasaray maçı)
 • 31595
  takım iskeleti yavaştan oturan takım. sadece forvet bölgesindeki istikrar kaldı geriye. muslera-nelsson-torreira-?

  soru işareti olan kısım için mertens ve icardi olmalı. hatta seferoviç. bunu oturttuktan sonra yapılacak tek şey var. kanatları çalıştırmak. en azından oyuna negatif yönlü katkılarını azaltmak. 8 maç itibariyle kerem-yunus bir türlü yapamadı bunu. en azından birisi değişmeli artık. bence şu an için bu kerem. bu kısmı da istikrarlı bir şekle sokarsak her şey tıkır tıkır işleyecek. bu çok bariz. geçmişte örnekleri var.

  taffarel-popescu-hagi (bambaşka adamdı)-şükür
  muslera-ujfa-melo-elmander
 • 31596
  süper lig 2022-2023 sezonu'unda oynadığı 8 maçın 5'ini deplasmanda oynamıştır. bu 5 deplasmanda da antalyaspor, trabzonspor, adana demirspor gibi zorlu ekiplerle oynamıştır.

  9. haftayı bay geçtikten sonra da yine bir deplasmana gidecek ve 10. haftada kayserispor ile oynayarak, sezonun ilk 10 haftasında 9 maçta 6 deplasman yapmış olacaktır.

  bu vaziyette ise puan olarak zirveye tutunması ise takdire şayandır!
 • 31598
  okan kocuk’un muslera yerine kaleye geçmesi
  berkan’ın midstjö yerine ortasaha oynaması
  berkan’ın pva/dubois yerine sol bek oynaması

  alternatiflerini kanatın tek tarafına yusuf/rashica yı atıp kerem/yunus u tek kanatta alternatifli olarak oynatmak için değerlendirmesi gereken takım.

  kerem-yunus-mertens-gomis dörtlüsü ile ister arka taraf real madrid olsun bu takım gol atamaz.

  ben olsam üç seçenekten berkan’ı sol bekte oynatmayı denerdim.

  ek olarak daha sonraki maçlarda mertens’i 10 numara pozisyonu yerine gerekiyorsa forvette gerekirse kanatta değerlendirmek gerekir. 10 numara pozisyonu için mata-oliviera daha uygun görünüyor.

  nasıl ki daha önce gomis ve seferoviç’in aynı anda sahada olamayacağını test ettiysek oliviera-mata nın da aynı anda sahada olamayacağını artık test ettik.

  torreira ve midstjö aynı anda sahada olmalı, berkan gerekiyorsa öne geçilen maçlarda skoru tutmak rakibe karşı koymak amaçlı orta sahaya geçtiğinde daha verimli oluyor.

  sürekli 11 de sahaya çıkan mertens-yunus-yusuf’un 3 ünün toplam katkısı 2 gol 1 asist.

  bunu şu ana kadar tek başına yapan futbolcular var.
 • 31599
  statik oynayan takım. herkes topu ayağına bekliyor bundan dolayı akıcı bir oyun ortaya çıkmıyor. böylece atak devamlılığı kurarak rakibi bunaltamıyoruz.
  kanat ve beklerden kaliteli atak organizasyonları gerçekleştiremiyoruz. rakip merkezi kapattığındaysa oyun sıkışıp kalıyor. hocanın dediği gibi bitiricilik sorunumuz ise 3-4 yıldır maalesef devam ediyor.
 • 31601
  21-22 sezonunda en büyük sorunu kadro şişkinliği olan takım. gerçekten çok alternatifli kadromuz var. herkes bundan olumlu gibi bahsediyor ama isterseniz manchester city olun, geniş kadro oyunculara, teknik direktöre rahatsızlık verir. işler kötü gitse de iyi gitse de süre alamamaktan kaynaklı oyuncu problemleri olacaktır. kadro kalitesi takım kimyası olmadan bir anlam ifade etmiyor ne yazık ki.

  yapılan transferleri isim isim beğenmekle birlikte maalesef gereksiz sayıda transfer yaptık. planlamada hatalar yapıldığını da düşünüyorum. örneğin ya icardi ya seferovic gereksiz. ya yusuf demir ya rashica gereksiz. ya oliveira ya mata gereksiz. üstelik bunların hepsi yabancı statüsünde. ve bu geniş kadronun serbestçe kullanılabileceği, rotasyonda derinliğin işe yarayacağını avrupa kupası maçları da maalesef yok. zannetmiyorum, geçmişte çok az böyle başarılı örnek var ama umarım hakkından geliriz bu durumun.
 • 31602
  oyunun hücum aksiyonlarını daha fazla çalışması gereken takım.
  son maç* itibariyle genel olarak yunusun ve keremin eleştirildiğini görüyoruz. ben bu iki futbolcunun da düşük performanslarının sebeplerinin kendileri olduğunu düşünmüyorum. çünkü ikisi de hem belirli yetenekleri bakımından yıldız statüsünde olabilecek oyuncular ve maç içinde de çok istekli ve çok çaba sarf ettiklerini görüyorum. peki neden olmuyor?
  1. genel olarak rakiplerimiz bu haftaya kadar merkezi kalabalık tutup, hücum aksiyonlarımızı kenarlara doğru yönlendirdiler. hem ortasahada hem de kendi birinci bölgelerinde merkezi kalabalık tutup ne uzaktan ve de ceza sahası içinden şut çekmemize çok izin vermiyorlar. genel olarak rakip ceza sahası içerine girdiğimiz bölümlerde, hep kenardan iniyoruz ve merkezde rakip takım oyuncuları bizim oyunculardan çok daha fazla kalabalık oluyorlar. istersek 40 defa gelelim şut çekemiyoruz. ceza sahası yayından dahi şut imkanımız çok olmuyor.
  2. kerem ve yunus topu çok geriden alıp oyun kurulumuna başlıyorlar. burada ikisinin de orta saha civarında topu üçüncü bölgeye getirmeye çalıştıklarını görüyoruz ikisi de bu konuda çok fazla inisiyatif alıyorlar. birçok top kaybı bu çıkışlarda yaşanıyor. ve açıkçası her iki oyuncu da (özellikle kerem) bu konuda çok verimsiz.
  3. tamam gomis takımın en golcü oyuncusu ancak oyun anlamında bizi resmen 10 kişi oynatıyor. rakibe presde zaten yok (olmasını da beklememek lazım) ancak hem oyunculara duvar olamaması, ikili al verlerinin neredeyse hiç olmaması, hem de rakip arkasına neredeyse hiç koşu atmaması gerçekten keremi de yunusu da atağa çıktıkları zamanlarda çok yalnız bırakıyor. rakipler bunu çözdüler ve top bu iki oyuncumuzun ayağına geldiğinde hemen en az iki oyuncuyla karşılıyorlar.

  çözüm:
  1. gomis'in kesinlikle ve kesinlikle 11 oynamaması gerekiyor. ne kadar çok gol kaçırmış olursa olsun şu an takımın birinci forveti seferoviçtir. hadi o olmadı diyelim sahte dokuz olarak mertens oynar. gomis kaç gol atarsa atsın son çeyrek golcüsüdür. rüya görmeye gerek yok.
  2. bu oyuncuların toplu ve topsuz oyundaki rollerinin daha net belirlenmesi gerekiyor. her ikisinin de ikinci bölgede çok daha basit, yan pas hatta geri pasla en fazla oyun kurulumuna katkı sağlamaları lazım. bu çocukların yeteneğini üçüncü bölge haricinde kullanmaya çalışmak o denemelerin bizim kalemize tehlike olarak dönmesine yol açıyor. özellikle kerem üçüncü bölge haricinde hiç inisiyatif almamalı, garanti pas haricinde hiçbir şey yapmamalı ve pasını verdikten sonra tehlikeli olacağı bölgeye koşmalı.
  3. kerem kalabalık içerisinde gerçekten çok kötü, o bir açık oyuncusu. mümkün olduğunca topla açıkta buluşmalı. yani rakip sağ bekin de açığında olmalı ve buralarda topla buluşmalı. buralarda onun magic yetenekleri bir işe yarıyor. ne yazık ki böyle. onun haricinde şut özelliğini geliştirdiği kadar da kısa mesafeli ve orta mesafeli orta çalıştırılmalı ve bunlarla ilgili set organizasyonları çalışılmalı.
  4. yunus daha çok genç feghouli tipinde bir oyuncu. özellikle arka direk koşuları önemli. ve ayrıca her ne kadar boeyle bişeyler deneseler de yunusun hep içerde boeyin hep dışarda olması, rakip için çok beilindik bir oyun oluyor. bu ikilinin yer değiştirmeleri, bazen yunusun çizgiye inmesi, rakip ezberlerinin de bozulması için önemli.
  5. kesinlikle oyunun belirli aralıklarında rakip arkası koşuları yapmaları gerekiyor bu iki oyuncunun da. ancak bunların da çalışılması gerekiyor. oyunun belirli anlarında yunusun forvete yaklaştığı dizilişler de denenebilir.
  6. bu oyunda kesinlikle bir şekilde rakibin merkezdeki kalabalığını dağıtmak gerekiyor. bu noktada matanın topu hızlandırmasına kesinlikle ihtiyaç var ki zaten alameti farikası da bu. bence bir şekilde oyunu matanın üzerine kurmamız gerekiyor. toopu hızlandırmak derken miçonun da katkısı büyük. hem keremin hem de yunusun oyun kurulumunu bu ustalara bırakıp daha çok rakip defans çizgisinde oynamaları gerekiyor. bunun için de takımın 3 orta sahayla oynaması gerekiyor. hatta forvetinin de target man olması gerekiyor. o yüzden seferoviç diyoruz zaten.
  7. tekrar tekrar söylüyorum belki ama keremin en fazla 2 max 3 kez topa dokunması gerekiyor. onun en önemli yeteneği hızlanması, kısa mesafede patlayıcılığı kaleye çok daha yakın ama açıkta topla buluşması lazım.

  eyyorlamam bu kadar. ha bir de defansın daha fazla orta sahaya yakın olması lazım. şu an defansla orta saha çok kopuk izlenimi veriyor. dün 20 defa oyunu gelip torreira alıp oyun kurdu. nelsson ve abdül eşşek başımı bu adamlar neden oyun kurmuyorlar? torreira oraya geldiği anda ilerden bir kişi ekisiliyorsun.
 • 31603
  zor zamanlar zor kararlar gerektirir dediğim takım.

  kanatlar işlemiyorsa, kanatsız oynayalım.

  4-3-1-2; okan buruk hocam iyi bilir bu taktiği. orta sahada enerjisi hiç bitmeyen oyuncuları kullanırız; biri berkan kutlu olur. ofansif orta saha da ya sergio oliveira ya da juan manuel mata garcia. çifte forvetten biri de türk olmak zorunda. aslında oyuna bu kadar az katkısı olan muhammed kerem aktürkoğlu ya da yunus akgün, daha da olmadı barış alper yılmaz burada ikinci forvet olarak değerlendirilebilir. diğer forvet de yabancı forvetlerden kim formayı kapabilirse.

  maalesef forvetler hala soru işareti ama denenebilir.

  tabii okan hoca daha iyi bilir. biz burada söylenirken adam her daim antrenmanda kim nasıl performans gösteriyor biliyor. işi tamamen bu, sürekli yardımcılarıyla ne / nasıl olabilir tartışıyordur. ben şu ana kadar kötü performans da gösterdiğini düşünmüyorum. çok zor deplasmanlardan mağlubiyet almadan çıktık. maçların çoğu da deplasmandaydı. bence iyi puan topladık. tek üzüldüğüm maç 13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçı onu kazansaydık şu ana kadar ki performansımız şahaneydi diyebilirdim.
 • 31604
  8 macta 9 gol atan takim.
  cok olumlu noktalar var takımla ilgili.
  özellikle savunma anlayisi ve kale stoper bekler ve orta ikilinin isimler değişse de verdigi performans cok iyi.

  ama ne kadar zorlu maclar oynarsak oynayalim bu kaliteye bu yeteneklere 9 gol hic yakismiyor.

  biz atamadikca rakip gomuluyor, onlar gomuldukce organizasyon eksikliğimiz ve hucumdaki oyuncularin bencilliginden gol şansımız azaliyor.
  iyice kisir donguye dondu is.
  yahu 8 haftadir tek bir maci bile rahat bir sekilde kazanamaz mi bir takim.
  en iyi oynadigimiz k.pasa macinda bile geri dustuk oyle cevirdik maci.

  ayni seyleri yapip sonuc alamayip hala ayni israrda devam etmek sadece zarar verir takıma.
  olmuyor iste bu kanat ve hucum organizasyonuyla.
  artik isimlerin etkisinde kalmadan cikmali 11 ler.
  8 hafta az buz bir zaman dilimi degil

  kerem yunus tan en azindan biri yedege cekilmeli.
  mertens ya en ucta oynamali ya da kulubeye cekilip mac sikistiginda 20 30 dk oynamali forvet arkasinda.

  en büyük rakibimiz 6 macta 20 gol atmisken bizim 8 macta 9 golde kalmamiz sadece zorlu deplasman yeni takim vs ile aciklanamaz.

  nasil ki seferovic aanholt kesildiyse gomis mertens kerem yunus tan 3 u de kesilebilir gayet.
 • 31606
  gayet iyi giden takımım. oyunumuz gelişiyor ama herkesin malumu bitiricilik ve duran top hücumlarında sıkıntı var lakin takımın savunma performansına dikkat çekmek istiyorum. yenildiğimiz giresun maçında golü biz hediye ettik, gaziantep maçında verdiğimiz tek net pozisyonu yedik, en çok zorlandığımız konya maçında 2 net pozisyon verdik, ads deplasmanında onyekuru'nun ceza sahası pozisyonu haricinde yine net fırsat vermedik. sadece kasımpaşa maçında savunma aksadı.
  8 maç için harika bir savunma performansı üstelik marcao gittiği halde böyleyiz. unutmayalım ki iyi hücum galibiyeti, iyi savunma şampiyonluğu getirir. eninde sonunda bitiricilik sorununu aşacağız çünkü kaliteli ayaklara sahibiz, duran topları da hallederiz. geriye sadece takımın oturması kalıyor ki o da devre arası gelmeden görülecektir. hocamıza da oyuncularımıza da güvenimiz tam olmalıdır.
  2022-23 sezonunda şampiyon olacak olan takımım.
 • 31608
  acilen takım olma hüviyeti kazanmazsa 2022-23 sezonu hüsranla bitecek takım. şu anda formsuz oyuncular sürekli sahada. benim önerim hazırlık maçında gol atan ve çok pozisyona giren barış alper'in forvete geçmesidir. defans arkası koşu atar orta sahanın önü de açılır. arkasına mata, mertens ve onların da arkasına ise torreira, midstjo, sergio görev almalı, geride de iki yerliden birini sol bekte berkan ya da kazımcan olarak kullanabiliriz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın