• 30561
  21-22 sezonunda kadrodaki en büyük sorunlardan biri, net mevkisinin futbolcusu diyeceğimiz isimlerin azlığı idi.

  orta sahada taylan-berkan 6 mı oynar 8 mi oynar, beraber olur mu diye tartıştık. cica 10 numara gibi düşünülüyorlen 8 numara çıktı ki tam 8 desen değil 10 desen değil.
  yeteneklilerimiz morutan ve emre kılınç sağ kanat değil, sol hiç değil, ortada oynayınca da oyun bilgileri yetersiz.
  halil dervişoğlu gol atamıyor, ortaya ya da kanada çekilse enerjisizliği takımı çok etkiliyor.
  forvetlerimiz mbaye diagne mostafa mohammed ve gomis. üçü de tam içimize sinen isim değiller, biri oynadığında ötekisi oynasaydı şunu daha iyi yapardı diyoruz.
  sağ bek sasha boey yetenekli potansiyelli ama standart performans verebilen bir isim değil.
  hattakerem aktürkoğlu, takımın yıldızı oldu ama sezon başında bakıldığında aslında 23 yaşında ilk kez en iyi lig seviyesinin 11 oyuncusu kıvamına gelmişti, aslında çok riskliydi ama aslanım üstesinden gelmeyi bildi.
  bilmem kaç maç oynayan ismail çipeye fln hiç değinmiyorum.

  böyle olunca mesela 10 üzerinden 6’lık bir erick pulgar kadroya girince aa orta saha diyoruz.
  ya da van aanholt hücum performansı ekstradan kendisini belli ediyor.

  bu duruma bakınca, 22-23 sezonunda 3 tane net orta saha, 1 tane net ve skor üretebilen kanat oyuncusu ve mümkünse net bir forvet ihtiyacımız var ki kadro kalitemiz rakiplerimiz seviyesine çıksın.
  elde 25 milyon yatırım yapılmış o kadar futbolcu varken, fazla futbolcu satamazsak bu denli büyük yeni bir yatırım yapabilir miyiz soru işareti.
  bu nedenle ne yazık ki önümüzdeki sene ‘kadromuzu koruyup 2-3 direk takviye yapsak yeter’ söylemine katılmıyorum ve karamsarım.
  umarım yanılırım ve artık şampiyonluğa inandığımız günlere döneriz.
 • 30562
  son derece başarılı ve üst düzey topçulardan kurulu takım. baştan sona baktığımızda "yanlış" denebilecek tek transfer yok. zaten sağdan soldan gelen duyumlar da o yönde. bütün topçularımıza en az 17 milyon avroluk teklifler gelmiş.

  ligdeki durumuna aldanmamak lazım. sonuçta bu ligde şampiyon olmanın çok da bir anlamı olmadığı için oyuncularımız ve efsane hocalarımız çok da önemsemediler. hakemler de gollerimizi saymayınca işte, böyle oldu.

  bence gönüllerin şampiyonuyuz.
 • 30563
  (bkz: #3382252)
  (bkz: #3382254)
  (bkz: #3382257)
  (bkz: #3382260)
  (bkz: #3382262)
  (bkz: #2725408)
  (bkz: #3382250)

  şu tablolar ışığında çok net görülüyor ki, lokal anlamda sanılanın aksine en dominant olduğu dönem, 1990'lar değil de 2010'lu yıllar olan takım. 1990'larda evet çok iyiydik ama beşiktaş da fena değildi bizim kadar olmasa da. 2010'larda ise yanımıza yaklaşabilen kimse çıkmamış. diğerlerinin aldığı kupaları toplasak neredeyse 1 gs anca ediyor 2010'lu yıllar boyunca. türk futbol tarihi'nde bir takımın yakaladığı en dominant dönem aynı zamanda bu net şekilde, sadece gs özelinde de değil. resmen başarıdan başarıya koşmuşuz da haberimiz yokmuş. hiç kıymetini bilememişiz o günlerin, o dönemki ağlama sızlamalarımıza bakınca. biz dahil, bir daha böyle bir dönem yaşayacak bir takım çıkacağını da sanmıyorum ayrıca ilerisi için. en azından orta vadede çıkmayacağı kesin bence.