• 25998
  https://streamja.com/nobZp

  şimdi şu videoyu izliyoruz. bir takım savunma yaparken diğeri yükleniyor. yüklenen takım oyuncuları nasıl hareketli izler misiniz ? topun gittiği yerde neler yapıyorlar. herkes ne yapacağını, nasıl duracağını, nasıl hareket edeceğini biliyor.

  şimdi ise 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçına gidiyoruz. bakın maçın son 20 dakikasında bu an gibi bir çok defa karşılaştık rakip ile. rakip 10 kişi. rakip kayseri iken bile takımın reaksiyonu sıfır. topu eveliyoruz geveliyoruz doğaçlama bir orta, doğaçlama bir pozisyon anlayışımız var. bu net belli oluyor. herkes birbirine bakıyor. cidden bu takım ne çalışıyor çok merak ediyorum.
 • 25999
  (bkz: çıkın oynayın)

  galatasarayımızın oynadığı oyuna içgüdüsel futbol diyorum ben.
  az çok herkesin yeri belli, hele bir çıkın oynayın bakalım, allah kerim, bireysel yetenek olur, duran top olur, elbet bir gol atarız.

  kim var bugün kadroda?
  saracchi mi var?
  atın önüne topu çizgiye inip yapsın bir orta belki vuran olur.

  başka kim var?
  feghouli mi?
  ver ayağına topu, belki birkaç pas yapar belhanda ile, akışına bırak, bir şekilde pozisyon çıkarır.

  ileride kim var?
  falcao mu?
  çok ileride kalıp defansın içinde kayboluyor, geriye gelip top alsın biraz.
  peki topu alınca ne yapacak?
  versin belhanda'ya sonra tekrar ileri gitsin.

  galatasaray'ın oynadığı futbolun özeti bu işte.
  kimse sahada nasıl bir kurgu ile oynadığımızı anlatamıyor, kimse bu takımın a planı nedir, tutmazsa b planı nedir açıklayamaz, kimse.

  şurada toplasan 10 kişi 28 kasım 2020 çaykur rizespor galatasaray maçını kazanacağız diyemez, mümkün değil.

  neyse bakalım hele bir çıkıp oynayalım, allah kerim.
 • 26000
  ben galatasaray futbol takımının son maçta onca eksik oyuncuya rağmen beklentileri oldukça aştığını düşünüyorum. ha keza sivasspor deplasmanında da 65 dakika gayet baskın bit futbol oynadı bu takım. hatta iddiamı mağlubiyeti hak etmediğimiz iç sahadaki alanyaspor maçına kadar götürebilirim. zira söz konusu maçta ilk yarı değil ama bir kişi eksik oynadığımız koca ikinci yarıda haksız bir iptale konu olan belhanda golüyle öne bile geçmiştik. ankaragücü maçını ölçü kabul etmiyorum. çünkü rakibin içinde bulunduğu durum bazen sizin de motivasyonunu olumsuz anlamda etkiliyor. şahsen o maçı izlerken ben bile ekran başında motive olamadım.bazı mevkilerdeki nicel eksiğimize ve yine bazı mevkilerdeki ihtiyaç fazlası nitel kalitesi düşük oyunculara rağmen, tek yanlı bir federasyona rağmen, limit konusundaki hukuksuzluğa göz yumulmasına rağmen, ligdeki sivas,rize,alanya,kasımpaşa,kayseri,malatya yönetimlerinin bariz galatasaray düşmanlığına rağmen, içimizdeki irlandalılara rağmen, maddi sorunlara rağmen, taraftarsızlığa rağmen, covid-19'a rağmen bu takım hala en büyük şampiyonluk adayıdır.
  herşeyi boşverin aslanlar, sene başında arda turan'ın olmadığı ideal 11'e hangimiz eksik derdik? evet o burun kıvırdığımız arda turan, kabul edelim ya da etmeyelim hali hazırda net bir eksiktir.
 • 26001
  https://twitter.com/.../1332344128051482624

  2020-2021 sezonunda maçların ikinci yarılarında daha az gol beklentisi (xg) yaratan tek takım. galatasaray dışında tüm takımlar maçların ikinci yarılarında gol beklentilerini artırmış durumda.

  takımdaki kritik rollerde olan oyuncular yaşlı ve fiziksel olarak kötü. oyuna giren ile çıkan arasında büyük bir kalite farkı var. teknik ekibin oyuna müdahelesi genellikle geç ve yanlış. tüm bunlarla beraber böyle bir tablo olması beni şaşırttı.

  ayrıca 2019-2020 sezonundan bu yana uzatmalarda ya da maçın son bölümünde çok gol yedik ve çok puan kaybımız var. ikinci yarıda az gol beklentisine girmemiz ile bu durum da bir bağlantı oluşturabilir.