• 24869
  fark ata ata şampiyon olacağı, rakiplerle arayı maddi ve psikolojik olarak fersah fersah açacağı süper lig 2019-2020 sezonunu alenen ite köpeğe yedirmiş, ligin finaline doğru da adeta tüy dikercesine harman olmuştur. pandemi dönüşündeki skandal tabloyu akıl almıyor gerçekten. bir takım nasıl 8 maç üst üste kazanıp 10 maçlık yenilmezlik serisi sonrası böylesine dağılabilir? pandemi nedeniyle maaşlar üzerinde yapılan pazarlığın etkisi olduğunu düşünüyorum büyük oranda. ve covid-19 var, lig tatil diye evine giden büyük oranda yatmış. kafa ve fiziken. çok ama çok yazık oldu şu sezona. alınacak en kolay şampiyonluğu elimizle buruşturup attık.

  edit: yazım
 • 24870
  canımız kadar sevdiğimiz hocamızın deneme tahtasına çevirip, isim isim bakarsak tarihin en güçlü kadrosuyla 5/6.lık arasında ligi bitirecek olan takımdır. 4-1-4-1 mi dersin, pozisyon oyunu mu dersin, bu sezon kendilerine hayrı olmayan belhanda-feghouli sevdası mı dersin, hocamızın türlü fantezileriyle batırdığı bir sezon yaşadık. tarihimizde mucize şampiyonluklar çoktur. bu sezonda onun diyeti gibi oldu. tarihimizin en kolay şampiyonluğunu yaşayacakken ilk 5'e gireceğimiz şüpheli.
  tek suçlu hoca mı, değil. rekor sayıdaki sakatlıklar, sezon başı geldiğinde ağzımızı açık bırakan isimlerin tırt çıkması, hakem hata(!)ları, tam takım istim üstündeyken corona yüzünden ligin durması da diğer sebepler. bu sezonki özgüven kaybı gelecek seneyi de etkileyecek. rakipler daha rahat gelecek üstümüze.
  hocamız ne zamanki takıntılarından, inatlarından vazgeçer, ne zaman işini ciddiye alır, dersini iyi çalışır, saçma sapan fantezilere girmez, o zaman geçmiş olsun tüm rakiplere. yine siler süpürürüz. birde ikinci yüzü varki. "inadım inat, herşeyi ben bilirim, ders veririm, şapkadan tavşan çıkarırım" dedimi o zamanda bize geçmiş olsun. gerçek fatih terim şu eksik kadroyla bile şu şartlarda bile en kötü ikinci olurdu. geçen sezon hangi maçtı hatırlamıyorum ilk yarıyı yenik kapattık, dedim fark yeriz. ikinci yarı bir taktik değiştirdi takımı tanıyamadım. herşey onun beyninde biter.
  hocamız galatasarayı çok sever ama malesef en çok kendi egosunu sever. ne diyelim, canı sağolsun. yaşattıkları yeter.
 • 24871
  kağıt üstünde iyi duran ama aslında çokta iyi olmadığı görülen bir kadromuz varmış. tarihin en iyi kadrosu falan değildir. 3. dönem kadrosu bu kadroyu perişan eder, topla oynaması da yüzde 20 falan olurdu, perişan ederken. seri iyi oyuncu yedeği yok, lemina iyi oyuncu yedeği yok, falcao iyi oyuncu yedeği yok, muslera iyi oyuncu yedeği yok, lyundama iyi oyuncu yedeği yok, feghouli iyi oyuncu yedeği yok, belhanda kötü oyuncu onun da yedeği yok. futbolcuların bu sene bir dönem haric sadece adı vardı. kısa bir dönem yedekleme ihtiyacı olmadan oynadık, 8 maç kazandık ama iş sakatlık ve cezalara gelince yedekten gelen rotasyon oyuncularinin derinlik yaratmak dışında bir işe yaramadığı ortaya çıktı. yedek kadron kadar guclusundur.
 • 24872
  artık aidiyet duygusundan bahsetmek yerine herkesin görevini yaptığı takır takır işleyen bir sisteminin olması gereken takım. zaten bu camianın genleri gereği aidiyet duygusu sonradan kendiliğinden oluşacaktır. daha önce de yazdım, fazla bir aile olduk sanki. canım cicim derken otorite sıkıntısı yaşanmaya, takımda bir disiplinsizlik hakim sürmeye başladı. çoğu kazanacağımız maçı bu disiplinsizlik ve konsantrasyon eksikliğinden kaybettik.

  tarihin en iyi takımı olmayabilir ama bu ligi de rahat rahat önde bitirecek bir takım olduğumuz gerçeğini de kimse inkar edemez. ne zamandır tüm forvetlerin etkisiz olduğu bir takımda gelen her forveti de eleştirmemiz bana pek mantıklı gelmiyor. %71'e, %29 topla oynamayı görmüş bir takım gol atamıyor, gol atmayı bırak pozisyona giremiyor. üstüne üstlük bir de gol yiyemeden duramıyor. takım ezilmeden 4 gol yiyor. bu durumda da iyi oynadık deme hakkına da sahip değiliz. antreman da top çevirip ortada sıçan oynamıyoruz sonuçta. sahanın diğer yarısında duran 3 direğin arasına o topu sokmamız gerekiyor.

  tek tek takımdaki oyunculara bakıyorum konyasporun başakşehire 4 gol attığı takımdan ne kadar kötü olabilir. umarım yeni sezonda çok şeyler değişir (bu değişiklik oyuncu değişikliğinden çok daha öte bir durum) yoksa biz şampiyonda olsak kötü futbol oynamaya devam edeceğiz gibi duruyor.
 • 24873
  https://twitter.com/...966742176800769?s=20

  antremandan ayak tenisi oynayan oyuncu fotoğrafı paylaşmışlar yine. şu hesabın yöneticisi hiç mi sosyal medya takip etmiyor. takım kötü giderken insanların artık dalga geçmek amaçlı kullandığı "ayak tenisi oynayarak antreman yapılması" konusunu insanların gözüne sokuyor. insan ikili mücadele, hırs fotoğrafı filan paylaşır. herkeste yaz rehaveti var, bedenler ve kafalar gevşemiş belli ki.