• 24702
  2020-2021 sezonu öncesinde kadrosunu yenilemesi gereken takım.

  hayalim, fatih hocamın 4-3-3 isteği ve gelecek olan yabancı sınırı doğrultusunda kafamda kurduğum kadro ise şöyle:
  https://gss.gs/Z4e.png

  emre akbaba'yı yedekte hücum hattının joker futbolcusu olarak düşündüğüm için belli bir pozisyona yazmadım. marcao ve luyindama'dan ise maalesef vazgeçmek zorunda kaldım çünkü gereken parayı getirecek başka isim yok.

  gidenler:
  luyindama, maicon, marcao, ahmet çalık, linnes, şener, selçuk*, belhanda, babel, feghouli, jimmy, diagne, falcao*, ozornwafor *.

  buradan 40 milyon euro'ya yakın bonservis geliri elde ederiz. hatta satış süreçlerini iyi yönetirsek daha da yukarı çıkar. o paraya da kurulur bu kadro.

  edit: seri'nin önünde teknik, fiziken diri scout transferlerini bir düşünsenize. hayal kurmak bedava sonuçta*.
 • 24703
  neredeyse her yaz transfer döneminde yenilenmesi gereken ve/veya beklenen takımımız. bu kadar sık bu durumu yaşıyorsak transfer politikamızda bir sıkıntı var demektir. sürekli 10 oyuncu gönderip 10 oyuncu alamayız. kadro istikrarı olmadan başarı elde etmek o kadar kolay değil. diğer yandan sattığın kadar al derdi nedeni ile kiralık, bonservisi olmayan, bonservisi düşük yaşlı oyunculara yönelmek durumunda kalıyoruz. ancak bu biraz bahane gibi geliyor artık. düzgün bir araştırma ile uygun fiyatlı oyuncu bulmak mümkün. yeter ki doğru düzgün oyuncu araştırması yapalım. bir oyuncuyu 10 milyon değere ulaştığında değil daha 2 milyon değerde iken geleceğini düzgün tahlil ederek transfer edelim.
 • 24704
  bir masterplan çerçevesinde düşük bütçeli atletico madrid'e evrilmesi gereken futbol takımı. pekala evrilebilir de... hem ligde düzenli başarı hem de avrupa'da tekrar söz sahibi olabilmek için güzel bir çıkış yolu.

  taktik disiplin ve oyun anlayışına sıkı sıkıya bağlı, bireysel kalitesi belli bir seviyenin üzerinde, başarıya aç genç-orta yaşlı oyuncular bütünü. her daim oyuncu satışına açık (bunu becerebilen) ve ana planına bağlı kalarak yenilenmekten çekinmeyen bir anlayış. başlarında da akıllı-hırslı bir hoca... neyseki bunun kralı bizde mevcut.

  olmayacak şey değil. bunun bir gelenek haline getirilip, kulüp kültürüne yerleşmesi gerektiğine inanıyorum. "1 adım ileri, 2 adım geri" bizlik bir şey olmamalı. olamaz. kendinize gelin buradan sahaya kadar.