• 3639
  son yıllarda kurduğumuz en heyecan verici ve rekabetçi takım. geçmiş senelerde gelişim ligi takımı gibiydik, rekabetten uzak ve üst seviyelere oyuncu hazırlayan, bireysel performanslar üzerine kurulu. bu sene daha dengeli, birbirini tamamlayan ve tehlikeli bir takım hüviyetindeyiz. ha eksikler yok mu? tabiki var. 5 numarada hem nitelik hem nicelik olarak eksiğiz. pota altında çember savunup, rebound alacak ve post up oynayabilecek bir uzun olsa şampiyonluk bile konuşabilirdik. misal geçen seneki alex tyus olsa iyi olurdu. belki avrupa sezonu ilerledikçe elenen takımlardan boşa çıkacak oyuncu bulunabilir. kravish yer yer iyi oynasa da bu eksikliği giderecek özellikleri ihtiva etmiyor ve tüm yılı tek başına kotarmasını beklemek iyimser bir yaklaşım olur. yerine oynayabilecek ege arar bu seneki transfer politikamız içinde en anlaşılmaz olanı bence. ege arar başa oynayabilecek bir takımda anca 3.pivot olabilir. faulsüz savunmayı bir türlü öğrenemedi, bitiriciliği çok kötü ve oyun aklı çok zayıf.

  bunun haricinde takımda rotasyon devreye girince oyun kalitemiz epey düşüyor. ancak koç zamanla bunu farketti ve maç içinde tüm asları kenara almayarak şimdilik iyi idare ettiğini söyleyebilirim. yerli rotasyonu da sene başında pazarda birçok oyuncu kapıldığı için karamsar bir şekilde nasıl olacak diye düşünüyordum. ancak sadık kabaca, rıdvan öncel ve okben ulubay beklentimin çok üzerinde katkı vermekteler.

  yabancılarımıza ise maşallah diyelim. kravish henüz tam devreye giremese de, diğerleri şu ana kadar çok iyi gidiyor. dee bost için ayrı parantez açmak istiyorum. son yıllarda en çok eksiğini yaşadığımız top yönlendirici eksikliği ve oyun aklı koyamama nedenli birçok maç veya turnuvada hayal kırıklığı yaşadık. mccolum'u saymazsak ki o daha çok skorer oyuncu olarak sayılır; arroyo, jakovic, schilb gibi oyunculardan sonra uzun süren denemeler sonrası nihayet oyunu yönlendirecek bir oyuncumuz oldu. nerdeyse tüm tercihleri doğru kullanıyor ve şutu da var. melo ile iyi ikili oldular. ligde larkin-micic ikilisinden sonra en etkili ikili durumundalar hatta form olarak önlerindeler

  bu seneden beklentim sene başında play-off ilk turuydu. efes,fb, karşıyaka,tofaş, bahçeşehir takımlarının arkasında görüyordum ancak şu anda net ilk 3 adayıyız. sene başındaki takımın daha ham hali ve coachun hataları nedenli bahçeşehir ve daçka maçlarını kaybetmeseydik iyiydi. neyse en azından coach o maçlardan bazı dersler çıkarmışa benziyor. ancak halen oyuna müdahale konusunda geç kalıyor, bazen dalıp maçı seyrediyor.

  çok pozitif bir takım olmamıza rağmen yine de temkinli davranmak gerekirse, henüz ligde ve avrupa'da çok ciddi takımlarla maç yapmamış olmamız beklentileri ayarlama konusunda önümüz haftaları beklemeyi gerektiriyor. paok, bahçeşehir ve daçka mağlubiyetleri takımın oturmamış olmasına mı bağlı, yoksa bizim seviyemiz sandığımız kadar yüksek değil mi göreceğiz. ama izlemesi zevkli ve potansiyeli yüksek bir takımız o kesin. umarım eksikliklerimizi giderip bu sene özlediğimiz şampiyonluk yarışına dahil olabiliriz

  son olarak değinmek istediğim şey, göksenin köksal bu takıma yakışmıyor. biri artık bu durumu değiştirsin, nedir bu çektiğimiz ya. illa takımda olacaksa benchte oturup havlu sallasın, sağa sola saldırıp kavga etsin ama saha içine adımını atmasın. nedir bu adamın alamet-i farikası da yıllardır hep kadroda düzenli olarak yer alıp hatta kaptan olabiliyor!!!