• 6583
  uzun zamandır siyasi aktörlerin, medya patronlarının, iş adamlarının, kulüp başkanlarının takımları için taşın altına eline soktuğu, maddi manevi destek olduğu bir dönemde yapayalnız, desteksiz bırakılan takımım.

  ilk defa bugün birilerinin bu kulüp için birşeyler yaptığını duydum ve teşekkürlerimi iletmek istedim.

  çok teşekkürler irfan can kahveci' nin dayıları!
 • 6584
  pandemi öncesi de siyasetin, federasyonun hedefindeki takımdık ancak tek bir fark vardı, taraftarı ile yan yana bir galatasaray.
  pandemi sonrası iyice yalnızlığa itildi gözümüzün nuru, bu yalnızlığı uzaktan izleyip yardımcı olamamak kahrediyor insanı.

  ama sana söz yine baharlar gelecek, yine dolduracağız senin sevgin ile tribünleri o zaman göreceğiz zengin yalı çocuklarını, siyasete sırtlarını dayamış federasyon yancılarını !
 • 6585
  hocasından, başkanından, yönetiminden, futbolcusundan, malzemecisinden, takım otobüsü şoföründen, içinde gs aşkı olan herkesten tek bir dileğim var.

  son bir şarkı istiyorum.

  birlik ve beraberlik şarkısı.
  sahada, saha dışında, zorlu’da, plazalarda, makam odalarında bize karşı gelen herkesi üst üste koyalım.

  sözlük büyüklerini devreye sokalım, sinerji oluşturalım. transferinin amk. bugünden sonra ardacı, terimci, diagneci, abdurrahimci, babelci, başkancıyım.

  alayına gereken cevabı yalnızca bu sezon sonu değil, her sezon sonunda verelim.
 • 6586
  2020-2021 sezonunda herkesi eze eze şampiyon olacak takımdır!
  hakemine, mhk'sına, tff'sine, fenerbahçe'sine; bizi ezdiren, rakiplerimizden geri bıraktıran, bizi öksüz bırakan yönetimine rağmen imparator'un önderliğinde taraftarla beraber şampiyon olacağız!
  kimse sakın umudunu yitirmesin, kimse içindeki şampiyonluk ateşini söndürmesin!

  tüm gücümüzle, tüm sinerjimizle imparator fatih terim'in ve takımımızın yanında olma vakti!

  ey galatasaray taraftarı; bizi ezmek isteyenlere karşı, bize yapılan haksızlıklara karşı kenetlenme ve şampiyonluk için daha da sinerji oluşturma vakti.

  2020-2021 sezonu şampiyonu galatasaray inşallah!

  bu yarış bitmedi, daha yeni başlıyor.

  allah yardımcımız olsun.
 • 6587
  son 10 yılın en büyük kaosunun içerisinde kalan canım kulübüm. bundan önceki en büyük kaos 2010-2011 sezonunda yaşadıklarımızdır.

  futbol takımımız kalite olarak belki 2010-11 sezonu kadar olmasada kötü durumda. bir de bizim için artı olarak başımızda fatih terim gibi duayen biri mevcut.

  yönetim-taraftar, yönetim-teknik direktör, bazı futbolcular-taraftar arasında bağ kopmuş durumda. yani futbolun dört önemli sac ayağı * taraftar-bazı futbolcular-hoca dışında çok ciddi şekilde sallanıyor. bu noktaya nasıl geldiğimizi herkes biliyor esas soru bundan sonra ne yapacağımız.

  şu an futbolda fenerbahçe kulübü devlet, medya, zengin iş adamları, futbol kurumları tarafından açık ve aleni şekilde destekleniyor. ne yazık ki mevcut yönetim bu durum karşısında bırakın reaksiyon göstermeyi reaksiyon göstermeye bile çalışmıyor.

  bizi kimse takmıyor bile şu an. bunun en net örnekleri formda oyuncularımız oğulcan, emre kılınç ve son olarak arda'nın üzerine futbol içi veya dışı konularla zor duruma sokulmak istemeleri. bizim oyuncularımıza ve teknik heyetimize verilen kartlar ve cezaları söylememe gerek bile yok.

  bu yazıyı herkesin gördüğü, bildiği, okuduğu sorunları hatırlatmak için yazmıyorum. bu yazının sebebi çözüme odaklanmak aslında.

  bakın 116. yılına giren, bu ülkeye derwall ile modern futbolu getiren, doğru yapılanma ile avrupa da rüzgarlar estiren, akıllı yatırımlarla nice gençleri türk futboluna kazandıran bir kulüp galatasaray. galatasaray zengin başkan demek değildir. galatasaray doğru yapılanma ve uygulama demektir.

  hiç bir felaket veya başarı sürekli aynı noktada kalmaz önemli olan felaketlerden ders çıkarıp başarıya ulaşmayı hızlandırmaktır.

  benim hayalimde ki galatasaray modern a takım ve alt yapı sistemi kurmuş, dünya da ( avrupa değil ) bilirniği ve marka değeri artmış, bir plan çerçevesinde ilerleye bir yönetim, taraftar, oyuncu, teknik heyet yapısı. örnek verecek olursak fatih terim gittiğinde yerini alacak biri yetişmiş olmalı bile veya yönetim gittiğinde yeni gelen yönetim yapılan atılımları planlanan süreler içerisinde bitirmeli. futbola hakim olan insanlar dortmund'un 2000li yıllardan bu günlere nasıl geldiğini okumuştur. ben onu istiyorum bizim için. acı çekeceksek, başarısız olacaksak öyle olalım. yoksa 2011 de sekizinci, 2012 ve 2013te şampiyon, 2014 aşağı vs vs... bu kulüp 5-6 sene önce emirates cup'a katıldı. sonra avrupa macerası malum.

  tabi ki her sene şampiyon olamayız ama doğru planlama ile bizim gerçek yerimiz olan avrupa da hak ettiğimiz yere çıkarız.

  bu sürecin teknik sorumlusu kısmında en iyi, en yetkili kişi zaten bizim hocamız. bizim eksiğimiz bu vizyonu kabul edecek, uygulayacak bir yönetim aklının olmaması. liseli-alaylı kavgası kulübü bu günlere getirdi zaten. yönetimler gelir geçer ama yönetim aklı belli olursa gelen yönetim de o aklı uygular.

  bence burada esas etkiyi yapacak olan grup taraftar yani biz. biz anlık başarılar mı istiyoruz yoksa güçlü, vizyoner, planlı uzun bir süreç mi? galatasaray sözlük eminim uzun vadeli süreçten yanadır.

  bu sene umarım herkes için bir ders olur. biz artık bir plan dahilinde kenetlerek belirlediğimiz o avrupa hedefine ağır adımlarla bile olsa varırız.

  galatasaray bugün demek değildir. galatasaray yarın demektir.

  yazıyı efsanemiz baba gündüz'ün o meşhur cümlesiyle bitirmek istiyorum:
  ''galatasaray bir his takımıdır. renklerine aşık birbirlerine seven futbolcuların takımıdır. galatasaray feragat ve fedakârlıklarla çalışacak futbolcuların takımıdır. galatasaray şımarıkları, kendini beğenmişleri, yalnız kendini düşünenleri sevmez. kısacası galatasaray, "bir halatı hep birlikte çekenlerin, hep birlikte üzülüp, hep beraber sevinmesini bilenlerin takımıdır.''

  o halatı hep beraber çekmek dileğiyle.
 • 6588
  futbol şubesinin kazandığı şampiyonluklarda hep ön planda olan "yönetim futbolcu taraftar" üçlemesinin üçünde de sıkıntı ve kırılganlık olan spor kulübü. yönetim ayağında seçim olsa da gitsek diye bekleyen amaçsız ve heyecansız bir yönetim karşımızda duruyor. futbolcu ve teknik heyet kısmında ise yorgunluk ve kırgınlık var. takım 5 puanlık farkı eritip 5 puan öne geçse iki hafta sonra yeniden kırılmayacağının garantisi yok. bunda en önemli etken elbette 40 haftalık lige uygun kadro oluşturamayan yönetimdir. fatih terim hoca ise uğraşıyor ama yaşı itibarıyla artık eski enerjisi yok. taraftar ayağı ise en sorunlu tarafı. pandemiden dolayı maçlara gidilmezken bile ikiye üçe bölündü. bu yılgınlık ve yorgunluktan şampiyonluk çıkması zor. gelecek için ise ümitliyim. finansal fair play gündeminin olmadığı, yeni yönetim ve yeni heyecanla yeni bir atılımla şampiyonluğun yine en güçlü adayı olacaktır.
 • 6591
  batmıştır.
  bir dönemde tam 200 milyon lira zarar, borçlar artmış, derneğe borç artmış, özkaynaklar azalmış
  ama olsun, sponsor gelsin parasını transfere verelim.
  çalışan maaşları? ya ne olacak dişlerini sıksınlar transfer önemli.
  açıkçası çalışan maaşlarını geç ödediği konuşulan bir firmanın sahibinin kendisine ferrari alması neyse galatasaray'ın transfere 15 milyon euro ayırması o olur.
  ama olsun, bunların taraftar açısından önemi yok zaten. 5 sene sonra battığımız yerden görüşmek üzere.
  https://mobile.twitter.com/.../1351624757658202112