• 36
    türkiye ligi'nde artık bıktıran olay. en ufak darbeyi alan kendini yere atıyor. hakemler de sanki basketbol maçı yönetiyormuş gibi oyunu durduruyor. yere yatan oyuncu da ayağa kalkmıyor. avrupa'da oynadığımız maçlarda kıran kırana mücadele ve yüksek tempo oluyor. çünkü kimse kendini atmıyor. atsa bile hakem faul vermiyor. ligde ise tempo yapmana izin vermiyorlar.
  • 37
    ligin seyir zevkini ve kalitesini inanılmaz derecede düşüren olay. en ufak bir dokunmada veya çoğu zaman temas dahi yokken oyuncu gerek dinlenmek gerekse de yalandan topu kazanmış olmak için kendini yere atıp dakikalarca yerde kıvranıyor. bu durumun önüne geçilmediği için de yapılmaya devam ediyor.

    bana göre o maçı izlemek için cebinden yüzlerce, hatta binlerce lira para veren futbolseverlere büyük bir ihanet yapılıyor. yetkililerin veya federasyonun bu konuya el atıp kulüpleri ve oyuncularını bu hareketten caydırması mutlak şart. ben yalandan kendini atıp da vurulmuşçasına kıvranan oyuncu görmek istemiyorum.

    böyle kaliteyi düşürücü olaylar cereyan ettikçe avrupa liglerinden herhangi bir maçın 15 dakikasını izlediğimizde bile hayran kalıp mest olmamız çok çok doğal haliyle.