resim
Fredrik Midtsjø
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:29
Boy:1.76
Uyruk:Norveç
 • 631
  süper lig 2022-2023 sezonunda büyük beklentilerimin olduğu oyuncu.

  açıkçası, midtsjö'yü daha önce hiç bilmiyordum. bize transfer olacağı söylentileri ortaya çıkınca da izlediğim videolara göre sadece attığı paslarla ön plana çıktığını görünce teknik ama mücadeleden mümkün olduğunca sakınan bir futbolcu intibası oluştu bende. hayırlısı olsun dedim ve beklemeye başladım.

  bize transfer olduktan sonra ise bende bıraktığı intiba tamamen yerle bir oldu. bir kere bu adam yarınlar yokmuşcasına koşup mücadele ediyor. bunun yanında 2-3 kişinin arasına girip çok rahat bir şekilde çıkarak bize geniş alanlar bulma imkanı sunuyor. bana kalırsa en önemli özelliği de bu. yani rakiplerden gelebilecek ön alan presine karşı(özellikle de deplasmandaki derbiler) midtsjö adeta bizim için maden değerinde. hem presi kırar, hem de daha önce dediğim gibi geniş alanlar bulma imkanı sunar.

  1 ekim 2022 adana demirspor galatasaray maçıda ilk 11 çıkacağı konuşuluyor. belhanda-inler-ndiaye orta sahasına karşı eğer torreira-oliveira-mertens orta sahasıyla çıksaydık, savunmada tüm yük torreira'ya kalacaktı ve dinamizmiyle ön plana çıkan ndiaye o alanı tek başına süpürerek bize çok zor anlar yaşatabilirdi. midtsjö ile birlikte ibrenin bize doğru döndüğünü söyleyebilirim çünkü hem savunmada hem de hücumda bizi hep +1 oynatacak. en iyi yaptığı şey olan aralardan çıkma işini bu maçta da çok rahat yapacağını düşünüyorum. hele hele belhanda-gökhan inler orta sahasındaki kırılganlığı da düşünürsek çok güzel bir maç izletebilir bizlere.

  kendisine güveniyorum. bakalım inşallah beklentilerimizi karşılamaya devam eder.
 • 633
  kuzeyli yeni aslanımız.

  yanılmıyorsam tobias linderoth'dan bu yana transfer ettiğimiz ilk iskandinav orta saha. senelerce az alkmaar forması giymiş ve hollanda ekibinin yine senelerce en istikrarlı ismi olmuş.

  ilk transfer edildiğinde taraftarın en ümitsiz dönemine denk gelmişti. herkes florian grillitsch ya da daha üst düzey bir isim beklerken kendisi tranfer edilince büyük bir hayal kırıklığına uğramış ve adeta bu futbolcuya üvey evlat muamelesi yapmıştı. ben kendisinden yana açıkçası ümitlenmiştim. hiçbir maçını izlemedim, kendisini de hiç tanımıyordum ama ümitliydim.

  az alkmaar'ın senelerdir her maç ilk 11'inde olan ismi transfer ettik ve en azından rotasyonda faydalı olur diye düşünüyorum. ilk oynadığı maçtada* direkt asistle başlayınca iyice yükseldim. şu ana kadar pek maç oynamadı ama oynadığı maçlarda fark yarattı. yarınki maçta* da bence orta sahada kendisine ihtiyacımız var. ilk 11 çıkmasını ve herkesi mest etmesini istiyorum. linderoth olmadı inşallah midtsjö olur.
App Store'dan indirin Google Play'den alın