resim
Francesco Farioli
Görev:Teknik Direktör
Takım:OGC Nizza
Yaş:34
Uyruk:İtalya
 • 262
  nice'de sağlam başlangıç yapan teknik direktör. 6. hafta sonunda 3 galibiyet, 3 beraberlik aldı ki takımının yendiği takımlar psg, monaco ve o. lyon. şu anda maç fazlasıyla lider nice. gayet güzel iş.

  4 büyük diye tabir edilen takımların başlarındaki teknik direktörleri saymazsak 1,49 puan ortalamasıyla süper lig tarihinde en yüksek puan ortalaması tutturmuş 4. teknik direktördür. yani türkiye'de de başarılı olmuştur. türk insanı garip, kendisine teknik direktör değil bile derler burada. sebep, pas futbolu oynatıyor olması. ama ligue 1'e de o pas futbolunu oynatan hocayı transfer ediyorlar ama neyse. farioli adam madam değildir, biz dan dun futboldan hoşlanıyoruz kardeşim kime ne!
 • 264
  herkesin kendisine göre iyi hoca kötü hoca ilan etme kriteri var. bazıları gerçekten maçını izlemeden skorlara bakarak bunu dile getirse de şimdilik bir şey demiyelim. benim için iyi hocanın tanımı elindeki malzemeden daha fazlasını almasıdır. farioli benim nazarımda hem 1.5 puan ortalaması ile hem de oynattığı oyunculara göre oynattığı futbolla malzemenin ötesine geçmiştir. ayrıca türkiye'de pek uygulanmayan bir sistem ile ülke futbolumuza renk katmıştır. sene boyunca anadolu takımlarının sadece büyüklerle oynadığı maçları izleyen futbol ulemaları oynattığı oyunu beğenmese de durum böyledir. nice teknik direktörlüğünde çok uçup kaçacağını düşünmüyorum ama de zerbi gibi bir gün bir yerde çok büyük iz bırakacağını düşünüyorum. takipteyiz kendisini.
 • 265
  oynatmayı çalıştığı futbol için takım halinde çok fazla antrenmana ihtiyaç duyulmasına rağmen, takımını ilginç bir şekilde hızlı bir şekilde adapte ediyor ve başlarda iyi sonuçlar alıyor. ancak, ne oluyorsa belli bir noktadan sonra işlememeye başlıyor ve b planı da tercih etmediği için üst üste olumsuz sonuçlar alıyor. en azından süper lig kariyeri bu şekilde geçti. nice ile istikrar sıkıntısını çözerse önü açık gibi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın