• 7
    yenilikleri henüz açıklanmayan fakat duyuru tweetinde farklı dillerdeki spikerlerle (ingilizce,fransızca,türkçe) maç içi seslendirme olabileceği intibası yaratan oyun. çekirdek kitlenin sesli spiker pek umrunda olur mu ? sanmıyorum. ea sports fifa motoruyla entegreli total club manager oyununda zaten sesli spikeri tek dil bile olsa veriyordu hemde 2003 kasım'da. insanları bu cezbetseydi ne championship manager ne de football manager serisine ilgi ve alaka oyuncular tarafından gösterilmezdi.

    https://twitter.com/.../1309179327360258049

    hala oyununun 2d maç motoruyla daha keyifli olduğunu söyleyen insanlar var. geliştirdikleri 3d oyun motorunu bile çoğu kimse takmıyor. fiyat performans olarak dolar 1 tl bile olsa şu oyun 80 liradan fazla etmemeli. 197, 217 tl vs. iddialı rakamlar.

    fm serisinden çok basit beklentilerim var aslında. total club manager 2004 oyununda bile, bile diyorum bahsettiğim oyun çıkalı 17 sene oldu. stadyumu manuel genişletme(kare,yuvarlak, atletizm pisti vs), reklam panolarını kiraya verebilme, kulüp mağazasına ürün çekme ve fiyat ayarlama, bilet fiyatlarını maça göre ayarlayabilme, taraftar ve imza günü yapıp mağaza da indirim ayarlama. işin idari tarafına şunu ekleyin artık be kardeşim. gerçek şahıs olmasa bile mağaza müdürü işe alalım. kulüplerin kredisini, borcunun çetelesini tutuyor fm oyunu ama bunlar hala yok.

    oyun içi aldığınız maaş ise genel kanının aksine -bir işe yaramadığı- sadece kötü sezon geçirirseniz ve kulüp maddi darboğazdaysa kovulmamanızı sağlıyor. ne kadar düşük tutarsanız şutlanma ihtilaminiz yüksek. bütçe/maaş oranına göre tabii. maaşa da yalandan birşeyler alınabilsin. evlenelim, çocuk yapalım sims'e dönsün değil de yalandan bizde bir jet, oyun konsolu alalım yani.