• 92
  2 ayın sonunda sildiğim oyun.

  ortalama bir oyuncu olduğumu düşünüyorum hatta ea sports da muhtemelen böyle düiünüyordur wl'de altın 3 altın 2 gidip geliyordum, rivals'ta da div 5'tim yani tam orta aslında.

  bu oyunu oynamak pek akıl kârı değil, dediğim fut için esasen. küçüklükten beri online oyunlara hep mesafeli yaklaşıyorum ve hatta neredeyse hiç online oyun oynamadım fifa 21'e dek.

  şimdi haftada 30 rivals maçı var, 30 wl ve de 30 squad battles maçı. wl maçları da rivals için puan veriyor ama rank 1'de bitirmek için bir 10-12 maç oynamak gerek rivalsta. sb maçları gerizekâlı yapay zekâ yüzünden leş ötesi oynanıyor, sb oynamayı bayağıdır bıraktım zaten. yani haftalık yaklaşık 40-45 maç oynanıyor en az. hatta perşembe sabahından rivals'a başlamak gerek ki maçlar yetişsin. 4 gün oynanıyor yani günde en az 10 maç o günler için. maçlar 12 dk, durması falan 15 desek 4 maç 1 saat, 40 maç da 10 saat eder, ama sadece bu maç süreleri.

  oyunda sürekli sbc geliyor onlara vakit harcıyorsun, misal deolefeu* kartı görevi var şu an, 77 reytingli kadroyla 15 maç kazan, bilmem 30 gol at vs gibi, bunlar için fazlaca zaman harcanıyor.

  e takımı sürekli güncel tutmak gerek, zibilyon tane kart çıkıyor. oyuncu için coin gerek, bildiğin ticaret yapmak gerekiyor para kazanabilmek için, gecenin bir saatinde oyuncuyu ucuza almak için falan uğraşıyorsun vs vs.

  oyun olarak futbolla alakasız yani ben futbol yönünü beğenmesem de oyun muazzam zevkli.

  ama ne yazık ki bu oyun bağımlılık yapıyor tabii ki bu kişiden kişiye değişir ama rastladığım çoğu kişi benzer durumda.

  bu sebeple fut belasından uzak durun, hem zamanınız size kalır hem de stres sahibi olmazsınız.
 • 93
  next gen versiyonunu indirmekte oldugum oyun. youtube videolarina gore oyuna cut scene'ler disinda hic bir sey eklememisler. allah seni bildigi gibi yapsin electronic arts. utanmadan 80 dolara sattin su oyunu millete.

  edit: epey pesin hukumlu yazmisim. oyunu xbox series x ve 2k goruntu veren monitorde oynadim ve oyunun grafikleri muazzam. gameplay olarak hic bir yenilik yok ancak grafiklerdeki iyilestirme sebebiyle oyun farkini hissettiriyor.