resim
Néstor Fernando Muslera Micol
Takım:Galatasaray
Mevki:Kaleci
Yaş:35
Boy:1.90
Uyruk:Uruguay
 • 12547
  fbjk medyası ve sosyal medyadaki trollerinin eleştiri adı altında fatih terim sonrası yeni itibarsızlaşma hedefi haline gelen türk futbol tarihinin en fazla şampiyon olan ve bu şampiyonlukların hepsinde direkt katkısı olan yabancı futbolcusu.

  objektif görünme hastalığı bulunan seyircilerimiz da zaten buna çanak tutuyor her zamanki gibi. maaşı fazla dersin anlarım, performansı kötü dersin anlarım ama galatasaray'a bu kadar emeği geçmiş, efsane statüsüne erişmiş, tüm futbol kamuoyuna bir galatasaray sporcusu nasıl olur diye örnek olmuş birine "kovalera egheghe" diyerek dalga geçen veletler gitsin kendi galatasaraylılığını sorgulasın.
 • 12549
  2021-22 sezonuna iyi başlamayan kaptanımız.

  milli takım kampından ara vermeden takılma katıldı. ancak sonra bocaladı ve bir türlü toparlayamadı.
  sorunun yaşlılıktan ziyade mental olduğunu düşünüyorum.

  alanya maçı* sonrası alanyalı bir oyuncuyla girdiği diyalog da bunun göstergesi.

  aslında bizim de muslera'yı yoğun maç trafiğinde dinlendirmemiz gerekiyor. ancak gel gör ki muslera'nın ardında kaleyi güvenle teslim edebileceğimiz bir isim yok.

  büyük umutlar beslediğimiz 2. kalecimiz okan kocuk tuhaf bir kararla giresunspor'a gitti. ve orada 3. haftada yedek kaldı. esas tartışılması gereken konu da bu sanırım.
 • 12551
  fernando muslera'yı var eden en önemli olgu çok çok iyi reflekslere sahip olmasıdır. ilerleyen yaşına bağlı olarak reflekslerinde bir miktar kötüleşme olması normal bir durum. bunun üzerine ayağına kırması ve 2021 yazından beri ara vermeden sürekli forma giymesi bir miktar mental yorgunluk yaratmıştır. asıl normal olmayan durum ise bizim 38-39 yaşına kadar kendisine 2.5 milyon avro ödeme yapacak olmamız. taraftara sırf şirin görünmek için mustafa cengiz yönetimi kulübün geleceğini bağlayan çok hatalı bir imza attı.
 • 12552
  ülkece en büyük sorunumuzun bir başka öznesi. "eskiden çok iyiydi, nankörler, ne başarılar kazandırdı, utanmadan laf ediyorsunuz." işte bu laflar bizim en büyük sorunumuz. çünkü, hiçbir zaman sorunu göremiyoruz. açıkçası orta ayar bir yabancı kaleci kıvamına geldi. bunu söylemekten çekinmemek gerek. çünkü doğruları saklayarak asla başarılı olamazsınız. geçmişte cidden başarılıydı. ama doğru zamanda vedalaşmayı bir türlü beceremiyoruz.

  özellikle bu sezon öylesine kötü ve hatalarla dolu oynuyor ki, şampiyonluğu etkileyecek hatalar yapıyor. en yakın örneği geçtiğimiz hafta oynadığımız göztepe maçı. ilk golde ceza sahası dışından topu tutmak için çaba gösterdi. topu tutsa şu an belki de yenilgiden bahsediyorduk. çünkü takımı 10 kişi bırakmıştı.

  bu sezon örnekleri öylesine çok ki. bu hataları herhangi bir yerli kaleci yapmış olsa, şu an kalede değildi. kendisiyle bu sezon vedalaşalım da diyemiyorum. çünkü aldığı ücreti hiçbir takım vermez. heleki böylesine kötüye giden bir kaleciye. gençleştirme operasyonunda mutlaka kale için de en azından yabancı genç bir kaleci ile anlaşılmalıydı. açıkçası okan kocuk'dan daha iyi durumda değil. bunu da belirteyim.