• 1
    tek tek fenerbahçe taraftarı, fenerbahçe yorumcusu, fenerbahçe sosyal medyası, fenerbahçe futbol takımı, fenerbahçeli sosyal medya hesapları, basın mensupları, fenerbahçe yöneticileri ve fenerbahçe başkanının dahil olduğu insanlar topluluğu. bir pozisyonda haksız olsalar bile bunu hakmış gibi savunmayı çok severler.

    1 ekim 2023 fenerbahçe çaykur rizespor maçında köre sorsan koklayarak "el var" diyeceği pozisyonun gol olduğunu delicesine savunup algı peşine düşüyorlar. ele temas etse bile gol verilmesi gerektiğini söyleyen sosyal medya hesapları var. teknik direktörleri pozisyon var'dan dönünce çıldırıyor ve o golün ne olursa olsun verilmesi gerektiğini savunuyor.

    aynı maçta bir de penaltı bekledikleri pozisyon var ki, fenerbahçeli bir futbolcuya temas etmenin yasak olduğunu düşünüyor olmalılar. her maçta yaptıkları bu algı operasyonu toplumu iyice kutuplaştırıyor ve gerginleştiriyor. sosyal medyada bir şekilde trend oluyorlar ve hakemlere baskı kuracak bir algı yapmayı başarıyorlar.

    "fenerbahçe doğranıyor" algısını yaratmaları çok önemli, çünkü sonrasında lehlerine yapılacak hakem hatalarında bunları kullanacaklar. yorumcular ekranlarda "sezon başından beri olanlar ortada" tarzı yuvarlak konuşmalar yapacak ve hiç kimse tek tek pozisyonları onlara hatırlatıp sormayacak. algı yapılacak, yapıldığıyla kalacak ve geleceğe de bu şekildeymiş gibi aktarılacak. galatasaraylıların bu durumun farkında olmaları ve doğruyu konuşmaya devam etmeleri şart. toplumu geren ve düşmanlaştıran bu tutumdan kurtulmak için kötü niyetli kişilerin görevden alınması, bir şekilde uzaklaştırılması gerekiyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın