• 5134
    bize futbolun detaylarda gizli olduğunu ve küçük değişkenlerin büyük resmi nasıl etkilediğini gösteren takım.
    23 aralık 2020 fenerbahçe başakşehir maçı'nda hasan ali o golü atsa veya gustavo kırmızı kart görse erol bulut kovulmuş, takım ve taraftar psikolojik yıkımla tepe taklak olmuş, muhtemelen liderden sekiz-on puan geride, yeni hoca arayışında kendi kendilerine çırpınır vaziyette olacaklardı. bir galibiyet ile yakalanan geçici momentum ve değişen senaryo.

    neyse ki oynadıkları futbol iki üç ay öncesine göre gram ilerlemiş değil (bkz: #3006669). anlık sonuçlarla sadece gereksiz ümitleniyorlar. şampiyon olamayacaklarını futbolu bilen aklı selim herkes öngörür. iyi ki varsın fenerbahçe.
  • 5136
    oynadıkları kötü futbol beni hiç şaşırtmadı açıkçası. sezon başında yaptıkları transferlerin bu takıma bir şey katmayacağı bariz ortadaydı zaten. harika kadro kuruldu algısı sırf çok transfer yaptıklarından kaynaklanıyor. çok transfer yapmak başka iyi transfer yapmak başka. aldıkları futbolcuların yarısından çoğu 10 üzerinden 5'lik futbolcular. kaliteli diyebileceğimiz futbolcuları da sahada göremediğimizden böyle kısır bir futbol çıkıyor ortaya.