• 6054
  bütün amaçları, çabaları galatasaray' ı geçmek olan takım. biz nasıl kafamızı avrupa' ya çevirdiysek bunlar da bize çevirmiş.

  her iki takımda da oynayan futbolcular da dile getirirler bunu. fenerbahçedeyken tek amacımız galatasaray'ı yenmek falan diye anlatırlar. galatasaray için ise "avrupa' da nasıl başarılı oluruz diye konuşulur" vb. şeyler söylenir.

  transfer politikaları galatasaray'ın istediği oyuncular üzerine kuruludur. ihtiyacı olup olmadıklarına bakmazlar.

  her türlü pisliği çevirip, sanki galatasaray yapmış gibi pişkin pişkin konuşan başkanları olur genelde.

  televizyonda yorumculuk yapan, siyasi olarak her dönemin adamı olan, kişisel sosyal çevresi sayesinde merkez hakem kurulu, pfdk, tahkim ve türkiye futbol federasyonunda etkisi olan futbolcu eskilerini de algı yönetimlerinde kullanırlar.

  sanki hiç talip olduğumuz futbolcuları emre abileri vasıtasıyla ayartmamışlar gibi oğulcan çağlayan üzerinden iftira atarlar.

  bir de gözlemlediğim bir durum var. arkadaşlarımdan yakın çevremde olan fenerlilerden. oynadıkları maçlarda hep kendileri lehlerine olsun isterler kararları. fenerli futbolcu silah çekip vursa diğer oyuncuyu, "önce rakip bizim oyuncuya faul yaptı" diyenlerini duydum, gördüm. abartmıyorum. hepsi böyle değil ama büyük çoğunluğu bu zihniyette maalesef.

  bir arkadaşım whatsapp grubunda geçen gün bazı fenerbahçeli oyuncuların kırmızı krampon giymesinden sinir olduğunu söyledi. yuh dedim.

  sonuç olarak girdinin başındaki cümleye dönelim. biz nasıl kafamızı avrupa'ya çevirip çıtayı oralara koyuyorsak; onların çıtası da biziz. işte sırf bu sebepten bizi hiç geçemeyecek takım. sonraki başkanları da komplekli olacak, yine bizim talip olduğumuz oyunculara göz dikecek (ihtiyacı olup olmaması sorun değil), sürekli gündemleri bizim üzerimizden olacak.
 • 6058
  23.01.2021 tarihinde hala bankalar birliği ile yaptığı anlaşmayı imzalamamış kulüp. bankalar birliği ile borçlarını yapılandırmadığı ve uefa gelirleri olmadığı halde tff limitlerini iki katından fazlaya çıkarmış, sezon başı bulunan limitlerinde 2 katından fazla harcama yapmış kulüp.

  mesut'un evin oğlu mu elin oğlu mu tartışmalarından daha önemli bir konu. gerekirse ueafa'ya çifte standarttı göstermek için üzerine gidilmesi gereken bir konu. biz en yüksek limitlere sahip olan takım olmamıza rağmen bir oyuncu almak için kırk takla atarken bir takıma bu kadar müsamaha gösterilmesi çok garip.

  ali koç'un 23.01.2021 tarihinde yaptığı konuşmada dediği gibi. rakiplerimizin transferleri bizi ilgilendirir çünkü yarış halindeyiz. bu durum oğulcan transferinden de mesut transferinden de daha önemli.

  sırf bu durumlarda dik durulması için öz sermayesi yurt dışında olan bir başkan istiyorum.

  iyice arsızlaşan, arsızlaştıkça kendilerini daha güçlü gören, ülkenin ilerlemesindeki en büyük engel olan kulüp. genelde rakiplerin büyüdüğü ve başarılı olduğu kadar sende başarılı olursun fakat bu kulüp tarihten yok olup gitse 3 sene içerisinde çok daha iyi yerlere geliriz.
 • 6061
  daha önce farklı başlıklarda yazmıştım pandemi öncesi gerçek borçları 3.8 milyar tl pandemi sonrası bilinmiyor diye onu da öğrenmiş olduk; 4.7 milyar tl. bu borca mesut dahil değil bu arada.

  bizim taraftarın bi kesiminin ısrarla ve cahilce dile getirdikleri "yönetim hile hurda yapsın muhasebe oyunu yapsın ama transfer yapsın" düşüncesinin kulübe etkilerini görmek istiyorsa buraya bakmaları yeterlidir. paran yoksa yaptığın her harcama geleceği satmaktır. fenerbahçe özelinde gelecek bitti şuan hayal satıyorlar.

  ve gözleri kararmış durumda 2020-2021 sezonunda şampiyon olamazlarsa (ki olamayacaklar) psiklojik açıdan durumları hiç iç açıcı değil. diyelim şampiyon oldular ama işin maddi tarafından bakınca bu şampiyonluk tam bir pirus * zaferi olur.

  bankalar birliği borç anlaşmasını yapıp yapmamalarının artık hiç bir önemi yok. zira çok iyi biliyorlar o borç kısa ve orta vadede ödenebilecek bir borç değil. tekrar ediyorum yaptıkları hayal satmak başka bir şey değil.
 • 6063
  babacım bunlar hangi parayla transfer yapıyor? ya bu kadar kanunsuz kuralsız iş mi yapılır? yok mu bunlara dur diyecek bir kurum kuruluş? herşeyi gözümüze soka soka yapıyorlar birde. kimi kandırıyorsunuz kardeşim siz diyen yok mu? oynamayan adamı 16 milyona vermeler sıradan forveti 18 e vermeler ya harbiden sinir harbi içerisindeyim. ffp dediniz galatasaray ı yediniz 4 senedir doğru düzgün adam alamaz olduk. bu arkadaşlar ne kap açıklaması yapar ne bonservis açıklar 30 tane adam aldılar maliyetli sudan ucuz hatta fenere para veriyorlar. bir biz miyiz bu köyün delisi? yoksa muhtarı siz misiniz? harbiden sıkıldım. her sene her sene farklı dalavere.
 • 6064
  tff'nin, uefa'nın ve tüm ülkenin gözünün içine baka baka kuralları çiğnemekte olan kulüptür. bu kadar pervasız olabilmelerini sağlayan, bu cesareti kendilerine veren nedir acaba ? bu yılı şampiyon tamamlamaları da bizim şampiyon tamamlamamızdan daha düşük ihtimal- velev ki es kaza başakşehirvari politik destekli, hile ile hurda ile bir şampiyonluk elde ettiler. mevcut haliyle elde edecekleri şampiyonluk dahi bu kötü ekonomik duruma hiç bir fayda sağlayamayacak. fenerbahçe spor kulübünü böyle devam ederse- ki artık bunu söylemek için bile çok geç - ne bankalar birliği ne koç'un serveti ne de onları pışpışlayan nihat ağabeyleri kurtaramaz. karanlık günler herkesten çok onlara yakın.