resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:-
Yaş:69
Uyruk:Türkiye
 • 36084
  15 eylül'de belgeseli yayınlanan ve büyük yankı getiren galatasaray efsanesi, the godfather.

  --- alıntı ---

  futbolcu fatih terim, kaptan fatih terim, hoca fatih terim, baba fatih terim, dede fatih terim, imparator fatih terim, galatasaraylı fatih terim...

  --- alıntı ---

  imparator hakkında artık cümle kurmakta zorlanıyor insan. çünkü söylenebilecek herşey söylendi kendisiyle ilgili. kurucumuz ali sami yen bey'in galatasaray vizyonu olan "türk olmayan takımları yenmek" ibaresini defalarca kez yerine getirdi. lige ve diğer kupalara ambargo koyduk kendisiyle. zaten bu olayı anlatan en güzel cümle de yine ondan geldi:

  - eğer ortada bir kupa varsa galatasaray talibi değil, sahibidir.

  galatasaray'ı özetleyen bir cümle adeta.

  zaman ilerledikçe bazıları için yüzü eskidi, bazıları için direkt düşman, bazıları için efsane oldu. terimle adeta bir predatöre dönüşen galatasaray'ı hep bir yerlerinden tutup alaşağı etmeye çalıştılar. hocayı taraftar desteğinin en az olduğu zamandada bir anda indirdiler. hep deriz ya "galatasaray'ın hafızası var, hafızası" diye. işte biz*, bunu yıllar geçse de unutmuyoruz , unutmayacağız.

  kendisi; her zaman hafızalarımızda, kalbimizde ve anlı şanlı galatasaray tarihinde yer alacak. şimdi sıra okan buruk hocamızda. onun da terim gibi adını altın harflerle anlı, şanlı galatasaray tarihine yazdıracağına inanıyorum. artık ustanın*, öğrencisine* bayrağı devrettiğini hissediyorum. her ne kadar bu konuyla ilgili konuşmasa da öğrencisine destek verdiğini biliyorum, okuyorum.

  son olarak;

  "ben ve benim gibi insanlarda hikaye bitmez. ama her hikayenin de sonu olmaz."

  - imparator fatih terim

  dilerim okan hocamızın da hikayesi bitmez ve asla sonu da olmaz.

  galatasarayla kalın, esen kalın...
App Store'dan indirin Google Play'den alın