resim
Fatih Terim
Görev:Teknik Direktör
Takım:Galatasaray
Yaş:68
Uyruk:Türkiye
 • 33015
  hocanın üzerinde ısrarını sürdürdügü bir sistemi var. açık konuşalım manchester city'e öykünüyoruz.* sahadaki oyun hiçbirimizi doyurmuyor, bu net. hatta sistemde arızalar çıkan maclarda ya aldığımız maçı veriyoruz ya fiyasko yaşıyoruz.

  ancak lütfen hocayı eleştirirken dogru bir şekilde eleştirelim bu daha net sonuc verecek.
  sunlari yapmayalim mesela;
  artik ondan geçti yapamıyor, çağ dışı oynatıyor gibi eleştiriler yapmamak gerekiyor.

  çünkü zaten asil sorunumuz hoca çağın en yüksek oyununlarindan birini oynatmaya zorluyor. en zorunu deniyor. geriden pasla çıkmaya inat eden adama çağ dışı denir mi? tamam yapamıyoruz ben de farkındayım ama çağ dışı değil bu. bu yapamamak..olduğundan fazlasını zorlamak.

  hocanın oynatmaya çalıştığı sistem için;
  (bkz: galatasaray'daki oyun sistemi sorunu/#3254698)

  hoca için bugün sistemi dışında skoru almak 11 dakikasını aldı.*
  terim istifa diyenler eleştirmeden önce okumalarını rica ediyorum.
  (bkz: 26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı/#3256296)

  burada ısrarla terim istifa diyenler de terimin değil sistemin istifasını istiyor. *

  hoca da bugün lige göre bir sistem belirleyip çatır çutur iceride dışarıda bu anadolu takimlarinin çoğunu yenecek sistemde oynatabilir gayet. ama bu ne bizi ne hocayı asil manada tatmin etmeyecek. hanginiz lig şampiyonluğu gelsin yeter kafasındasiniz? herkesin derdi avrupa hocanın da derdi avrupa. orada başarı yapabilmek için yuksek tirajlı oyuncu alamayacagimizi biliyoruz. bunu günümüzün modern sistemlerinden biriyle başarabiliriz. hoca bunu zorluyor(tabi başka modern sistemleri de deneyebilir veya 2000deki gibi çağın ötesini zorlayabilir). o sisteme sahip olmayı her seyden cok istiyor. cunku avrupada sadece o şekilde başarıli olabiliriz.

  bu sistemi su an 10 15 dk max 30 dk iyi oynuyoruz. ama bu modern sistemler 70-80 dk oynanabilecek formda sistemler. yoksa ersun yanal fenerbahçe'si gibi haldur huldur yüklen şuursuzca saldirıp anadolu takımına ilk yari 3 atmasını hoca da biliyor. o sistemin oturmuş halini bile avrupa'da oyna ne kadar yetecek nefesin bakalım.

  sergen yalçın oynadı işte dortmund macinda simdi takımın yarısı fizyoterapistlerle takılıyor.
  (bkz: 15 eylül 2021 beşiktaş borussia dortmund maçı)
 • 33016
  26 eylül 2021 galatasaray göztepe maçı basın toplantısında sosyal medya da hoca hakkında yapılan eleştiriler ile ilgili gelen soruya manidar cevaplar vermiştir.
  belli ki hoca sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere ve istifa çağrılarına fena içerlenmiş.
  hoca'nın cevaplarından bunlara çok üzüldüğü ve kendisine yapılan bu kadar eleştiriyi en azından geçmişte kazandığı başarılarından ötürü hakketmediğini düşündüğünü ima etti.
  hoca'nın bir kaç haftadır düşünceli tavrının sebebi kendisine karşı olan bu tepki bile olabilir. bu tepkilerin hoca'nın motivasyonunu bozduğu aşikar zira buna alışık olmadığını da basın toplantısında belirtti.
  hoca tepkilerin bu şekilde gitmesi halinde istifa sinyallerini az da olsa verdiğini düşünüyorum.
 • 33017
  şunu bir türlü içselleştiremeyen türk futbol tarihinin bir numarali ismi: kendisi sahaya düzgün bir oyun yansittigında kimseler onu eleştirmez. zira dünya çapında bir yetenek kendisi, bu ortada.
  ama çapı belli anadolu takimlarina bile ezim ezim ezilen bir galatasaray yarattigi icin elestiriliyor. fatih terim isminden bagimsiz bu elestiri furyasi. kim olsa bu kötü oyun ile benzer tepkiler alacaktir zaten. bir an önce toparlanip dominant galatasaray'i sahaya sürmeli. bunun icin elinde gerekli hamur mevcut. diagne kendisini ve takimi bu sarmaldan cikaracak can simidi olabilir. ben fatih hoca olsam diagne'yi can siperane kullanirdim ki oyuncunun isteği de bu zaten.